Trwa ładowanie...
bDzuMkwl

Notowania

Handel W Niedziele – Wszystkie wiadomości

85
26.11.2020 15:04

NEWSROOM
 / 
Zakaz handlu. "Rozrzedziłbym kupujących"

- Ludzie gdzieś muszą robić zakupy. Rozrzedziłbym tę liczbę kupujących – powiedział w programie Newsroom Dolnośląski Konsultant ds. Chorób Zakaźnych prof. Krzysztof Simon pytany, czy jest zwolennikiem handlowych niedziel. - Zamiast rozszerzyć ten handel, to się go zawęża. To się nikomu, kto się zna na epidemiologii chorób zakaźnych, się nie podoba - mówi profesor. Twardym przeciwnikiem handlu w niedziele pozostaje Solidarność, ale z rządu zaczęły płynąć sygnały o łagodzeniu zakazu. Handlowa ma być na przykład niedziela 6 grudnia. Jednocześnie prof. Simon opowiada się za utrzymaniem restrykcji dla gastronomii.

62
26.11.2020 6:48

GOSPODARKA
 / 
Niespodziewanie 6 grudnia sklepy otwarte. PIH protestuje

To wyzwanie organizacyjne w obsadzeniu stanowisk pracy, bo tysiące osób przebywa na kwarantannie - tak o dodatkowej niedzieli handlowej 6 grudnia pisze Polska Izba Handlu, zrzeszająca 30 tys. sklepów.

5
25.11.2020 13:14

ZAKUPY
 / 
Dodatkowa niedziela z zakupami w mikołajki. Sonik: to namiastka normalnego życia

Z projektu nowych przepisów wynika, że niedziela 6 grudnia będzie niedzielą handlową. - Jeśli tak się stanie, to będzie dobra decyzja - komentuje dla money.pl Rafał Sonik, przedsiębiorca, właściciel kilku centrów handlowych.

3
08.11.2020 8:34

NIEDZIELE HANDLOWE
 / 
Niedziele handlowe 2020. Czy dzisiaj zrobimy zakupy?

Czy dzisiaj, w drugą niedzielę listopada, wypada niedziela handlowa? Sprawdzamy, gdzie i kiedy zrobimy zakupy w sklepach.

07.11.2020 7:54

NIEDZIELE HANDLOWE W 2020
 / 
Niedziele handlowe 2020. Czy jutro zrobimy zakupy?

Czy w listopadzie możemy spodziewać się niedziel handlowych? Sprawdzamy, kiedy i gdzie zrobimy zakupy.

bDzuMkwn
01.11.2020 8:47

NIEDZIELE HANDLOWE W 2020
 / 
Niedziele handlowe 2020. Czy w dzień Wszystkich Świętych zrobimy zakupy w sklepach?

Jak co roku, 1 listopada obchodzimy dzień Wszystkich Świętych. Sprawdzamy, czy dzisiaj zrobimy zakupy w sklepach.

178
22.10.2020 12:21

HANDEL
 / 
Premier chce nowych obostrzeń, Polacy chcą handlu w niedziele

Premier Mateusz Morawiecki zapowiada nowe obostrzenia, które mają "wyrządzić jak najmniej szkód gospodarce". Z badania dla money.pl wynika tymczasem, że Polacy chcieliby teraz powrotu handlu w niedziele. Przynajmniej czasowo.

11
02.06.2020 6:57

HANDEL
 / 
Nowa walka o zniesienie zakazu handlu w niedziele. "Ustawa jest szkodliwa"

Opozycja wraca do projektu ustawy znoszącego zakaz handlu w niedziele, ale gwarantującego pracownikom sklepów przynajmniej dwie niedziele wolne od pracy.

10
27.05.2020 13:09

HANDEL
 / 
Zakaz handlu do zawieszenia. Witucki uważa, że jest na to szansa

Konfederacja Lewiatan zwróciła się z apelem do premiera o wprowadzenie 8 zmian, które wzmocnią tarczę antykryzysową. Wśród postulatów pojawił się ten o otwarcie handlu w niedzielę w czasie zagrożenia epidemiologicznego i przez 180 dni po jego odwołaniu. - Uważamy, że najważniejsze jest ratowanie miejsc pracy. Handel bardzo ucierpiał, więc jeśli można pomóc handlowi, a jednocześnie rozrzedzić ruch, to jest to dobre rozwiązanie - przekonuje Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan. Jego zdaniem, jest na to szansa. - 10 dni temu brałem udział w panelu z panią premier Emilewicz na EKG w Katowicach, gdzie na pytanie o handel w niedzielę odpowiedź nie była bezpośrednio negatywna - mówi Witucki.

bDzuMkwt
26
21.05.2020 11:23

ZAKUPY
 / 
Zakaz handlu do zmiany? "Sklepy w niedziele trzeba otworzyć jak najszybciej"

Czy rząd powinien czasowo ograniczyć zakaz handlu w niedziele i pozwolić na otwarcie sklepów? - Z dwóch powodów powinien ten pomysł pojawić się na stole. Po pierwsze z powodu rozrzedzenia liczby osób, które mogą na raz przebywać w sklepie, po drugie to pomoc dla handlu. Nie ma nieskończonych źródeł finansowych, a to pomoc legislacyjna, z punktu widzenia budżetu to nie kosztuje - powiedział w programie "Money. To się liczy" Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan. - Ze względu na wsparcie dla handlu i bezpieczeństwo Polaków to rozwiązanie, które powinno pojawić się jak najszybciej - dodał.

15
27.04.2020 7:21

KORONAWIRUS
 / 
Handel w niedzielę. Polacy wcale za tym nie tęsknią

Branża handlowa nieustannie apeluje o przywrócenie handlu w każda niedzielę. Przekonuje, że będzie to narzędzie do walki ze skutkami kryzysu. Inna sprawa, czy klienci rzeczywiście będą zainteresowani wizytą w centrum handlowym w niedzielę – tym bardziej, że nieprędko będą mogli przy tej okazji pójść do kina, Sali zabaw z dziećmi czy na obiad.

117
13.03.2020 13:20

KORONAWIRUS
 / 
Zakaz handlu złagodzony. "To doskonały pomysł, będzie mniejszy tłok w sklepach"

Z informacji money.pl wynika, że sklepy będą mogły przyjmować towar także w niedziele. A to oznacza częściowe złagodzenie zakazu handlu w ten dzień. Szefowa Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji komplementuje to posunięcie. - To ograniczy tłok w sklepach - mówi.

11
15.01.2020 12:09

ZAKUPY
 / 
Zakaz handlu zabija małe sklepy? "Te zamykają się najczęściej"

Kolejne sklepy znikają z mapy naszego kraju. Pojawiają się sugestie, że to efekt zakazu handlu w niedziele. - To nie jest kluczowy czynnik, jednak - obserwując rynek - widać, że najczęściej zamykają się małe sklepy, do 40 mkw. Te sklepy nie mają dostępu do ogromnego zasobu wiedzy i narzędzi do walki z dużymi dyskontami - powiedział w programie "Money. To się Liczy" Maciej Ptaszyński, dyrektor generalny Polskiej Izby Handlu. Jak dodaje, największe problemy mają te sklepy, które nie są zrzeszone w grupach zakupowych czy systemach franczyzowych.

bDzuMkwu
507
08.01.2020 11:15

HANDEL
 / 
Zakaz handlu w niedziele? Żaden problem - tak odpowiada zdecydowana większość Polaków

Polacy przyzwyczaili się do zakazu handlu w niedziele - wynika z raportu Santander Consumer Banku dla money.pl. Jeśli ktoś narzeka, to głównie zamożni i wykształceni mieszańcy wielkich miast. Badanie sugeruje też, że problem zakazu może się niebawem sam rozwiązać. Przez ekspansję sklepów autonomicznych.

81
02.12.2019 13:04

ABC
 / 
"Zakaz handlu w niedziele to fikcja". Kilka tysięcy sklepów może ominąć przepisy

Jeśli posłowie nie uszczelnią przepisów, zakaz handlu będzie fikcją - ostrzega "Solidarność". O kontrowersjach wokół placówek pocztowych znowu zrobiło się głośno po zapowiedzi, że największa sieć sklepów w Polsce będzie współpracować z DHL. W jej ślady mogą pójść inni.

220
02.11.2019 13:23

ZAKAZ HANDLU
 / 
Handel w niedzielę jednak będzie? Dla turystów wszystko

Każda niedziela z zakazem handlu i to w całej Polsce. Do rządu dociera powoli myśl, że to może być jednak przesada. Wiceminister pracy mówi o wyjątkach. Mają być nimi miejscowości turystyczne.

230
14.09.2019 8:53

HANDEL
 / 
Handel w niedziele. Polacy wyjątkowo podzieleni, wynika z sondażu

Handel w niedziele wciąż budzi w Polakach skrajne emocje. Z ostatniego sondażu wynika, że w tej sprawie jesteśmy wyjątkowo podzieleni. Największa grupa badanych chciałaby jednak do powrotu zakupów w każdą niedzielę.

65
12.03.2019 7:56

ZAKAZ HANDLU
 / 
Zakazu handlu w niedziele. Ustawa wraca do Sejmu

Zakaz handlu w niedziele ma coraz mniej zwolenników. Skalę niezadowolenia trudno ignorować, więc politycy nie wykluczają złagodzenia ustawy. We wtorek parlamentarzyści i przedstawiciele handlu podsumują pierwszy rok z częściowym zakazem.