Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
KIB
|

Otworzyli się w niedziele i chcą dodatków za pracę w niedziele. Związkowcy Kauflandu idą na ostro

19
Podziel się:

Pracownicy Kauflandu, który otworzył się w niedziele niehandlowe metodą na placówkę pocztową, chcą dodatków za pracę w siódmym dniu tygodnia. Związkowcy, jak informuje bankier.pl, wystąpili już z wnioskiem do zarządu sieci.

Otworzyli się w niedziele i chcą dodatków za pracę w niedziele. Związkowcy Kauflandu idą na ostro
Związkowcy z Kauflandu wystąpili już po dodatki za pracę w niedziele niehandlowe (money.pl, Rafał Parczewski)
bEKwePDV

Związkowcy oczekują przyznania 100 proc. podwyżki godzinowej dla każdego pracownika Kauflandu, który stawi się do pracy w niedziele niehandlowe. Podwyżka, jak pisze bankier.pl, miałaby obowiązywać od października do grudnia 2021 r., kiedy to parlament będzie procedował przepisy uszczelniające zakaz handlu w niedziele. Niedawno Sejm głosował nad zmianami.

O pomysł związku "Jedność Pracownicza" zapytaliśmy Alfreda Bujarę z "Solidarności". - "Solidarność" handlowa stoi na stanowisku, że pracownicy powinni odpowiednio zarabiać od poniedziałku do piątku, a nie chodzić do pracy w niedziele - odpowiedział Alfred Bujara.

Jak dodał, "Solidarność" przeprowadziła ankietę, w której pytała, czy pracownicy handlu chcą wolnej niedzieli czy dodatku za pracę w niedzielę. - 98 proc. wybrało wolną niedzielę - odparł Bujara. - Stale jesteśmy w kontakcie z pracownikami Kauflandu i tam również przygniatająca większość pracowników woli niedziele wolną od pracy - twierdzi. - Innego zdania są pojedyncze osoby. Nie będziemy więc postępować wbrew woli pracowników - dodał.

bEKwePDX

Kaufland był jednym z pierwszych dyskontów, który wprowadził w swoich sklepach usługi pocztowe. Stało się to faktycznie we wrześniu, choć spółka poinformowała o swoich planach w czerwcu. Wtedy na Kaufland spadła ogromna krytyka, gorzkich słów nie szczędzili nawet hierarchowie kościelni.

Od tamtego czasu zmieniło się jednak sporo. Czująca oddech konkurencji na plecach Biedronka zdecydowała się podpisać umowę z Pocztą Polską na świadczenie usług pocztowych, co pozwoliło jej otwierać sklepy w niedzielę już od lipca. We wrześniu metodą na placówkę pocztową otworzył się Lidl. Nie dalej jak w poniedziałek o planach otwarcia swoich placówek w niedziele poinformował Auchan, a w środę Netto podało, że wybrane placówki będą działać w niedziele niehandlowe od 26 września.

Zobacz także: Koniec obchodzenia zakazu handlu w niedzielę. "Myślę, że prezydent to podpisze"

Nowela przewiduje uszczelnienie zakazu handlu w niedziele tak, by nie omijały go sklepy świadczące usługi pocztowe. Funkcjonować w niedziele będą mogły tylko te placówki, które wykażą, że rzeczywiście zajmują się przede wszystkim usługami pocztowymi, a nie handlem detalicznym - przychody z usług pocztowych będą musiały stanowić ponad 50 proc. pozostałych przychodów danej placówki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKwePEy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(19)
Zorro
4 tyg. temu
Kiedyś za pracę w niedzielę płacili setki i teraz też powinni
Lucek
4 tyg. temu
A w Niemczech sklepy zamknięte to czemu nie równać do rządzących UE czyli Niemców.
Banan
4 tyg. temu
A dla mnie pasuje pracować w niedzielę bo wtedy mąż zajmie się dziećmi
bEKwePEz
VIT
4 tyg. temu
JAK PRACOWNICY CHCĄ NIEDZIELE WOLNĄ -TO W CZYM PROBLEM
pat i kot
4 tyg. temu
Nie dajcie się Niemcom,bo u nich Niemiec nawet by w niedzielę z domu nie wyszedl gdyby musial a Polak gorzej niż Murzyni w czasach niewolnictwa.Milego.