Notowania

Handel nielegalnym paliwem. CBŚP i KAS zatrzymały 13 osób

Wspólne działania CBŚP, Prokuratury Regionalnej z Gdańska, KAS i służb niemieckich doprowadziły do rozbicia działającej na terenie Polski i Niemiec zorganizowanej grupy przestępczej. Uzdatniała i sprzedawała olej opałowy i smarowy jako napędowy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Policja)
Sprawa nielegalnej bazy paliwa usytuowanej na terenie Niemiec rozpracowywana była od kilku miesięcy. (Fot: CBŚP)

Sprawa nielegalnej bazy paliwa usytuowanej na terenie Niemiec rozpracowywana była od kilku miesięcy. Jak informuje CBŚP, członkowie grupy założyli w Niemczech firmę, która sprowadzała z krajów europejskich olej smarowy. Następnie na terenie bazy paliwowej olej ten był uzdatniany, po czym oficjalnie miał trafiać do odbiorców.

Faktycznie na nielegalnych dokumentach był rozprowadzany do odbiorców w Polsce - zaznacz policja. Nielegalne paliwo mogło trafiać na stacje benzynowe, jak i do dużych firm transportowych na terenie całego kraju.

Obejrzyj: Płynna amfetamina. CBŚP zlikwidowało laboratorium i dwie plantacje

(CBŚP)
(Fot: Policja.pl)

Mogło chodzić o kilkanaście cystern tygodniowo. Według wstępnych wyliczeń od 2017 roku grupa mogła przemycić około 30 mln litrów nielegalnego paliwa. W związku ztym Skarb Państwa stracił co najmniej niż 22 mln zł. Straty po stronie niemieckiej oszacowano na ponad 13 mln euro.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-04-2019

lolekI znowu platforma siedzi . Brawo

03-04-2019

agresssorZarabiali miliony ,Ale są biedakami bez domów ,mieszkań ,samochodów i innych dóbr . Posiedzą po 2 lata i hulaj dusza piekła nie ma .

03-04-2019

KkBrawo dla państwa, tak trzymać

Rozwiń komentarze (26)