Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. WZI
|

Helios wycofuje bilety dla zaszczepionych. Wszystko przez falę hejtu

250
Podziel się:

"W ostatnim czasie spotkaliśmy się z niewyobrażalnym wręcz atakiem nienawiści" - pisze sieć Helios, odpowiadając na pytania o wprowadzenie biletów dla zaszczepionych. Sieć informuje, że wycofała się z tego pomysłu.

Helios wycofuje bilety dla zaszczepionych. Wszystko przez falę hejtu
Helios wycofuje się z biletów dla zaszczepionych. (Flickr)
bESiUeaJ

Kina Helios wprowadziły niedawno dwa rodzaje biletów - dla osób zaszczepionych i niezaszczepionych.

"Zgodnie z aktualnymi regulacjami prawnymi osoby zaszczepione nie wliczają się do obowiązującego 75-procentowego limitu miejsc w sali, stąd nasz pomysł na wprowadzenie biletów z dopiskiem dla osób zaszczepionych" - wyjaśnia sieć w oświadczeniu przesłanym redakcji money.pl.

"Nie była to łatwa decyzja. Kina były zamknięte łącznie przez 11 miesięcy, a każdy sprzedany bilet to szansa na odrodzenie branży i przetrwanie naszej firmy. Wszyscy marzymy o powrocie do pełnej normalności. Gdy dostaliśmy możliwość zwiększenia miejsc w sali do 75 proc. i niewliczania do tego limitu osób w pełni zaszczepionych, chcieliśmy ją wykorzystać i umożliwić oglądanie filmów jak największej liczbie Widzów. Zależało nam na tym, aby każdy miał szansę wejść na seans. Z naszej perspektywy był to właśnie mały krok ku wytęsknionej normalności" - czytamy w oświadczeniu.

bESiUeaL
Zobacz także: Statistica: Związek Banków Polskich

Okazało się jednak, że pomysł na zwiększenie liczby widzów na sali nie spodobał się części klientów.

W mediach społecznościowych na kina Helios wylała się fala hejtu. Pojawiły się absurdalne porównania do apartheidu.

bESiUeaR

Jak wyjaśnia biuro prasowe Helios, agresja była na tyle duża, że sieć wycofała się z pomysłu biletów dla zaszczepionych.

"Nie sądziliśmy, że próba ułatwienia dostępu do kina jak największej liczbie osób wzbudzi aż tak negatywne emocje" - czytamy w oświadczeniu. "Biorąc pod uwagę zaistniałą sytuację, a także bezpieczeństwo naszych pracowników, którzy bezpośrednio doświadczają wręcz agresji werbalnej, podjęliśmy decyzję o wycofaniu się z pomysłu służącego zwiększeniu liczby dostępnych miejsc w kinach w ramach limitu 75 proc. miejsc."

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESiUebm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(250)
mody
1 tyg. temu
Szkoda bardzo chętnie poszedłbym do kina z zaszczepionymi ludźmi, a tak nie idę mają setki tysięcy mniej widzów haha
Stop segregac...
2 tyg. temu
Tak się zaczyna segregacja społeczeństwa, małymi krokami, powolne gotowanie żaby. No bo przecież oni mieli takie słuszne, materialne argumenty. Kino chciało dobrze, ale niestety niektórzy określani jako "płaskoziemcy-antyszczepionkowcy" zrobili hejt i teraz to ich wina, że kino będzie mieć mniej kasy. Normalnie szkoda płakać na takie pierdotłumaczenia. Każda próba segregacji rasowej, czy to ze względu na poglądy religijne, skórne, pochodzeniowe czy zdrowotne (bo jeden ma wrzody na du***e, a drugi ich nie ma) jest zła i koniec. Obudźcie się ludzie!
Marta
3 tyg. temu
Czytam te komentarze, i wychodzi na to, że większość komentujących tutaj to totalni idioci... Czy tak trudno pomyśleć i zrozumieć, że ten pomysł sprawiłby, że do kina wejdzie więcej osób, a nie mniej? Dzięki temu więcej antyszczepionkowców-płaskoziemców mogłoby dostać bilety... Zaszczepieni zajęliby te dodatkowe miejsca, przez co pula wejściówek byłaby większa. Więc gdzie widzicie tutaj tą "segregację"?
bESiUebn
Dorota
5 miesięcy temu
Szkoda... 😑
Seniorr
5 miesięcy temu
Chcieli odrobić straty a tu ups, narobili sobie wrogów. Jeszcze brakuje aby pokazały się na kinach plakaty, lub wymalowane napisy na ścianach "tylko świnie siedzą w kinie" - tak już kiedyś było ale cóż historia lubi się powtarzać. Brawo dla marketingowców 😂
...
Następna strona