Notowania

Henryk Kania na krawędzi. Sąd uchyla zarząd i wprowadza swojego człowieka

Od 6 września zarządcą nad majątkiem Zakładów Mięsnych Henryk Kania jest jej dotychczasowy nadzorca sądowy Mirosław Mozdżeń - podała spółka w poniedziałkowym komunikacie. Taka jest decyzja sądu, który uchylił dotychczasowy zarząd własny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ZM Henryk Kania)
Decyzją sądu zarząd nad Zakładami Mięsnymi Henryk Kania przejął dotychczasowy nadzorca sądowy Mirosław Mozdżeń.

Oprócz tego spółka poinformowała w poniedziałek, że 6 września zawarła umowę przerobową z Cedrobem i otrzyma z tego tytułu 4 mln zł netto miesięcznie. Cedrob zadeklarował pokrycie dodatkowych kosztów, gdyby kwota nie była wystarczająca do pokrycia kosztów utrzymania przedsiębiorstwa.

W czwartek rada wierzycieli ZM Henryk Kania uznała za zasadne zawarcie umowy przerobowej z Cedrobem. Nie zgodziła się na zawarcie umowy dzierżawy majątku produkcyjnego spółce celowej HK Trade - przypomina PAP.

Henryk Kania ogłosił też w poniedziałek, że Prokuratura Rejonowa Katowice - Południe zażądała wydania dokumentacji dotyczącej prowadzenia działalności przez Zakłady Mięsne Kania od 1 grudnia 2012 roku do chwili obecnej.

Obejrzyj też: Henryk Kania na krawędzi. Cała branża mięsna od lat ma niską rentowność

Chodzi o prowadzenie księgowości i podawanie "wbrew przepisom ustawy o rachunkowości, w księgach rachunkowych spółki nieprawdziwych danych poprzez księgowanie w nich nierzetelnych faktur sprzedażowych".

To ciąg dalszy problemów Henryka Kani. W sobotę wiceprezes Zakładów Mięsnych Henryk Kania został zatrzymany przez CBŚP. Powodem miało być zawiadomienie do prokuratury złożone przez Alior Bank.

Jak pisaliśmy, KNF i prokuratura bada związki ZM Henryk Kania z Alior Bankiem. Alior był jednym z banków kredytujących działalność Zakładów Mięsnych Henryk Kania. Miał wpompować z "króla wędlin" 235 mln zł. Stracił na tym 161 mln zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-09-2019

PutinekU no to widać postępy w likwidacji polskich spółek. Brawo PiS tak dalej. Nigdy więcej Po, PiS SLD PSL. !!!

09-09-2019

Mistrz Bankowy - lolekPanowie z ALIORA. Od kogo macie zlecenie na tę firmę ? TAKI UKŁĄD ZAMKNIĘTY? :] ALIOR stracił 161 MLN ahahhahahah firma która nie przestrzega … Czytaj całość

09-09-2019

J 23 znów nadajeZakład jeszcze nie zbankrutował. Działa i ma majątek własny. Alior Bank zaksięgował rezerwy na złe długo, ale wciąż ma szansę na odzyskanie pieniędzy … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (7)