Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Henryk Kania: zarzuty Alior Bank szkodliwe i bezpodstawne

16
Podziel się:

Zarząd spółki ZM Henryk Kania mógł popełnić przestępstwo - uważa Alior Bank, główny wierzyciel spółki, i powiadamia prokuraturę. Henryk Kania uważa zarzuty za "irracjonalne, bezpodstawne i szkodliwe".

Henryk Kania wydał oświadczenie w sprawie zarzrutów Alior Banku.
Henryk Kania wydał oświadczenie w sprawie zarzrutów Alior Banku. (ZM Henryk Kania, -)
bEJvcgeZ

Henryk Kania, p.o. prezesa ząrzadu spółki, szef rady nadzorczej i główny akcjonariusz spółki, wydał oświadczenie dotycące zarzutów wystosowanych przez Alior Bank. Zauważył w nim, że Alior Bank w całym okresie zwiększania finansowania spółki posiadał dostęp do jej kont, a co za tym idzie miał pełną wiedzę na temat przelewów i przepływów na rachunkach zarówno bankowych, jak i faktoringowych .

- De facto mógł więc z łatwością zweryfikować dokumenty przekazywane mu przez zarząd ZM Kania – twierdzi Henryk Kania.

bEJvcgfb

Jego zdaniem złożenie wniosku – oraz informowanie o nim opinii publicznej – to "kontynuacja szkodliwych działań Alior Banku wobec spółki, które swój początek miały już przed otwarciem przez sąd przyspieszonego postępowania układowego". Za jeden z jego przejawów Kania uważa blokowanie spółce rachunków, co w efekcie utrudniało prowadzenie jej działalności operacyjnej.

Zobacz także: Obejrzyj: Jak motywować pracowników? Może lot prywatnym samolotem z prezesem

- Oceniam, że obecne działania Banku szkodzą nie tylko Spółce, ale także wszystkim jej wierzycielom. Mając na uwadze powyższe oraz dotychczasowe działania Banku, rozważymy podjęcie odpowiednich kroków prawnych wobec Aliora - czytamy w oświadczeniu.

bEJvcgfh

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEJvcgfC
KOMENTARZE
(16)
Ninhel
2 lata temu
Niestety ale Pan Kania stał się ostatnio przykrym trollem. Niestety, bo Alior ma rację. KSH nakłada na zarząd spółki gro obowiazkow, a publikacja rzetelnych sprawozdań jest ich podstawą. Takie małe przeoczenie na 320mln a Alior się biednego Kani czepia... Tylko od zarządu już sam KSH wymaga wysokiego poziomu profesjonalizmu ;)
Kumpel
2 lata temu
Heniu ! A pamiętasz jak się przechwalałeś na swoich urodzinach że wykiwasz Aliora ???
Df
2 lata temu
Xd
bEJvcgfD
los
2 lata temu
Może niech przyjrzy się samemu sobie . Spółka z kapitałem założycielskim 5000 zł przez 2 lata nie płaci mu za dostarczone mięso o wartości 320 mln zł i on nie widział w tym problemu .
Kermit
2 lata temu
Przykra sprawa. Ja mam wrażenie, że mamy tutaj do czynienia ze sporym wałkiem. Wyprowadzanie pieniędzy ze spółki i fałszowanie danych to nie przelewki. Nie wiem, co temu Kani odbiło, ale wygląda na te, że gość się zagubił.