Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Holandia? Już nie. To państwo ma nową nazwę

Od 1 stycznia 2020 roku Holandia zmieniła nazwę swojego kraju. Od teraz są to Niderlandy. Na tę zmianę z budżetu państwa popłynie 200 tys. euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Shutterstock.com)
Amsterdam jest obecnie stolicą nie Holandii, lecz Niderlandów.

Instytucje państwowe, ministerstwa, urzędy, rady lokalne i uniwersytety muszą zmienić starą nazwę państwa m.in. na swoich stronach internetowych. Zniknie z nich też stare logo promujące ten kraj na arenie międzynarodowej. Za zmiany budżet Niderlandów zapłaci 200 tys. euro - informuje PAP.

Dlaczego Holandia zmieniła nazwę? Jak tłumaczą władze kraju, ma to posłużyć walce z obecnym postrzeganiem Niderlandów, które kojarzy się turystom z prostytucją i narkotykami - o czym pisaliśmy na money.pl.

"Ważne jest, że porozumienie w sprawie oficjalnej identyfikacji przyjęły ugrupowania obecne w parlamencie, rząd, Holenderska Rada Turystyki, Konfederacja Holenderskiego Przemysłu i Pracodawców oraz przedstawiciele sektora prywatnego" - tłumaczyli tę decyzje przedstawiciele holenderskiego MSZ w komunikacie.

Obejrzyj: Pomysł nie tylko na biznes, ale też na życie

Odwiedzający bardziej niż na rozległych ścieżkach rowerowych, skupiają się na łatwiejszym dostępie do używek, a także na tzw. dzielnicy czerwonych latarni w Amsterdamie. To z nią właśnie kojarzy się im nazwa "Holandia".

Belgowie wydali 1 miliard euro na usługi seksualne.
Belgowie wydali ponad miliard euro na usługi seksualne. Wspomogli gospodarkę kraju

Dlatego też promocja nowej nazwy skupi się na innych aspektach. Rząd w Hadze chce ją promować przez m.in. wiatraki, które są wykorzystywane w Niderlandach np. do osuszania podmokłych terenów. Oprócz nich nowa kampania skupi się też na tulipanach oraz wspomnianych rowerach.

Termin "Holandia" odnosił się tylko do jednej krainy Niderlandów, w której znajduje się Amsterdam oraz Rotterdam. Jak informuje PAP, region ten był już od średniowiecza najbardziej rozwiniętą częścią kraju.

Holandia przestaje być "ziemią obiecaną" dla Polaków, szukających pracy za granicą
Polacy uciekają z Holandii. "Ogłoszenia wiszą po kilka miesięcy"

Decyzja o zmianie nazwy zapadła w październiku 2019 roku, a od początku 2020 weszła w życie. Określenie Niderlandy będzie obowiązywać również w wydarzeniach sportowych. Kraj ten wystąpi również pod taką nazwą na Międzynarodowym Festiwalu Eurowizji w maju 2020 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: niderlandy, holandia, zmiana nazwy, państwo, europa, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-01-2020

ZagłobaNo to znów można oficjalnie Niderlandami handlować.

02-01-2020

GWS2016To jeszcze Niemcy zmienią nazwę na Nazistan, żeby wszystko było jasne.

02-01-2020

PolAKTo moze Niemcy żeby sie nie kojarzyć z nazistami niech zmienią nazwę na hitlerlandy ?

Rozwiń komentarze (235)