Notowania

gospodarka polska
07.11.2018 06:23

Hotelowy boom w Polsce. Powstanie 13 tysięcy pokoi

Wielkie sieci hotelowe coraz chętniej inwestują nad Wisłą. Najwięcej nowych obiektów powstaje w aglomeracjach oraz kurortach, ale nigdzie nie buduje się tyle, ile w Trójmieście. Tam liczba pokoi niebawem zwiększy się o prawie połowę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Shutterstock.com)
Polska branża hotelowa ma za kilka lat osiągnąć dojrzałość

Do końca 2020 r. w najważniejszych kurortach i największych miastach powstanie około 13,5 tys. pokoi hotelowych, wynika z raportu firmy Emmerson Evaluation. Rekordowe jest Trójmiasto. Tam do tego czasu ma powstać 15 zupełnie nowych obiektów z 2,6 tys. pokojami hotelowymi. A to oznacza, że wtedy liczba wszystkich hoteli w pomorskiej aglomeracji przekroczy 100.

O niemal 40 proc. ma się zwiększyć również liczba pokoi w Łodzi oraz w popularnych kurortach jak Kołobrzeg oraz Świnoujście. W Warszawie i we Wrocławiu natomiast liczba pokoi ma się zwiększyć o około 20 proc. Szybkim wzrostem liczby pokoi hotelowych, o ok. 25 proc., będą się mogły pochwalić duże śląskie miasta jak Katowice czy Gliwice.

Noclegi nad morzem staniały. W tym sezonie będzie też łatwiej o miejsce. Zobacz wideo:

Zdaniem ekspertów, polski rynek hotelowy, choć ciągle dość szybko się rozwija, to zbliża się do dojrzałości. - Pewnie ją osiągnie w najbliższych kilku latach - przewiduje Katarzyna Tencza z firmy Walter Herz, cytowana przez "Rzeczpospolitą".

- Przyzwoitej bazy hotelowej brakuje jeszcze w większości miejscowości turystycznych. Z brakiem odpowiedniego zaplecza boryka się też wiele mniejszych miast. Mamy wiele przestarzałych obiektów, wymagających nakładów i zarządzania według nowego sposobu myślenia o hotelarstwie - dodaje Tencza. I zaznacza, że wciąż na polskim rynku nie ma luksusowych sieci jak Hyatt oraz Kempinski, i z drugiej strony tanich konceptów ekonomicznych oraz hostelowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka polska, hotele, polska, trójmiasto, horeca
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz