Trwa ładowanie...
bDTyYdqZ

Notowania

Hotele – Wszystkie wiadomości

41
14.04.2021 14:54

KORONAWIRUS
 / 
Nowe obostrzenia objęły majówkę. "Nie oszukujmy się. I tak się odbędzie"

Przedłużenie zamknięcia hoteli o kolejne dwa tygodnie, a więc również w majówkę, to cios dla branży turystycznej. Jednak jej przedstawiciele nie mają złudzeń co do tego, że Polacy wyjadą i znajdą zakwaterowanie pomimo utrzymania zakazu.

6
13.04.2021 10:47

EPIDEMIA
 / 
Wyjazd na majówkę? Zapomnij. Minister komentuje

- Dla mnie jest to w tej chwili mało możliwe - tak o odmrażaniu gospodarki w najbliższych tygodniach mówi wiceminister rozwoju Olga Semeniuk. Zaproszona do programu "Money. To się liczy" podkreśla, że wiele zależy od danych epidemicznych w nadchodzących dniach. - Na dziś zakładałabym funkcjonowanie w bieżącym lockdownie - mówi. Pytana o warunki odmrażania poszczególnych działów gospodarki Olga Semeniuk mówi o konieczności spadku liczby zachorowań do poziomu 6-7 tys. przypadków dziennie. Nie ma też co liczyć na "wyjazdową" majówkę w tym roku. Wiele wskazuje bowiem na to, że hotele pozostaną zamknięte. - Planowanie czegokolwiek na ten moment nie powinno mieć miejsca - mówi wiceminister rozwoju.

4
13.04.2021 8:50

MTSL
 / 
Money. To się liczy. Kiedy odmrażanie gospodarki? Gościem wiceminister rozwoju Olga Semeniuk

Dziś w programie pytamy, co dalej z obostrzeniami dla biznesu. Jaki plan ma rząd na odmrażanie? Gościem będzie Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju, pracy i technologii. Zapraszamy od 9.15.

3
09.04.2021 11:16

GASTRONOMIA
 / 
Branże poturbowane lockdownem. Kiedy powrót do normalności?

Odbudowa gospodarki po lockdownie. Co z sektorami najbardziej dotkniętymi restrykcjami? - Trzeba pamiętać, że główne źródło ich istnienia, czyli chęć spędzania wolnego czasu, nie zniknęła. Natomiast jest problem podażowy, związany z zamknięciem tych branż. Podam przykład branży lotniczej, po 11 września i po epidemii pierwszego wirusa SARS, branża odbudowywała się kilka lat. Tym razem będzie to prawdopodobnie szybciej, natomiast pewnie będzie to dłużej niż rok czy dwa - powiedział w programie "Money. To się liczy" Piotr Bartkiewicz, ekonomista Banku Pekao S.A. - Jeśli chodzi o branżę gastronomiczną, tu pewnie będzie się to odbywało szybciej, ale w dalszym ciągu powrót do poziomu aktywności sprzed pandemii w tych branżach zajmie więcej niż rok - dodał.

648
08.04.2021 14:47

TURYSTYKA
 / 
Hotele idą pod młotek. "Jeśli nie będzie wakacji, to i branży nie będzie"

- Sytuacja jest trudna, co dalej nie wiadomo - przyznaje pani Elżbieta, która wystawiła na sprzedaż prowadzony od 20 lat dom wczasowy w Lądku-Zdroju. Złudzeń nie pozostawia również Jan Wróblewski, współwłaściciel Zdrojowa Invest & Hotels, który wprost przyznaje, że turystyka stanęła nad przepaścią.

bDTyYdrb
62
08.04.2021 12:37

HOTELE
 / 
Polacy rezerwują wyjazdy na majówkę. "Myślą: jest ryzyko, jest zabawa"

- To ryzykowne - tak prof. Robert Flisiak, prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych, członek Rady Medycznej ds. COVID-19, komentuje rezerwowanie wyjazdów na majówkę. - Te osoby myślą: jest ryzyko, jest zabawa. I wolą zarezerwować. Być może hotelarze są elastyczni i pozwalają na wycofanie zaliczek albo ich nie pobierają - mówił w programie "Newsroom". Zdaniem lekarza w tej chwili jest za wcześnie, by rezerwować wyjazdy, ale - jak zastrzegł - sytuacja może się zmienić za tydzień lub dwa.

5
07.04.2021 18:31

TURYSTYKA
 / 
Branża hotelarska w zapaści. Turystów mniej o połowę

Turystyka jest jednym z sektorów bezpośrednio dotkniętych skutkami pandemii COVID-19. Potwierdził to również Główny Urząd Statystyczny. Dane mówią same za siebie.

3
31.03.2021 19:37

KARA ZA WYCIEK DANYCH
 / 
Kara dla Booking.com. Narazili klientów na niebezpieczeństwo

Holenderski Urząd Ochrony Danych Osobowych (nałożył 475 tys. euro kary na Booking.com. Powodem jest zbyt późne zgłoszenie przez największy portal rezerwacyjny w Europie kradzieży danych osobowych kilku tysięcy jego klientów.

8
30.03.2021 20:46

PFR
 / 
PFR pomaga hotelom w Grecji. Zainwestuje 9 mln zł

Polski Fundusz Rozwoju zamierza zainwestować 9 mln złotych w hotele, które buduje w Grecji biuro podróży Rainbow - podaje "Rzeczpospolita".

bDTyYdrh
44
22.03.2021 16:42

HOTELE
 / 
Lockdown to za mało. Hotelarze domagają się wprowadzenia stanu klęski żywiołowej w Polsce

Przedsiębiorcy zrzeszeni w Polskiej Izbie Hotelarzy domagają się wprowadzenia w całym kraju stanu klęski żywiołowej. W piątek złożyli w kancelarii rządu wniosek w tej sprawie. W poniedziałek pismo trafio też do Kancelarii Prezydenta RP. Przedsiębiorcy liczą, że po wprowadzeniu stanu klęski rząd będzie musiał im wypłacić odszkodowania za poniesione w związku z lockdownem straty.

5
19.03.2021 18:32

ROZPORZĄDZENIE
 / 
Nowe obostrzenia, lockdown już w całej Polsce. Te biznesy nie będą działać

Nowe obostrzenia będą obowiązywać w całej Polsce od soboty. Zmiany dotkną m.in. sklepy, kina, czy muzea. Rozporządzenie w tej sprawie zostało w piątek opublikowane w Dzienniku Ustaw.

1
19.03.2021 12:41

TURYSTYKA
 / 
Bon turystyczny. Hotelarz ocenia: kropla w morzu potrzeb

Czy bon turystyczny pomaga branży hotelarskiej? - To jest kropla w morzu potrzeb, ale pomaga, bo to jest system naczyń połączonych. Gdy dodatkowe pieniądze wpływają na rynek, jest to korzystne. Ale z drugiej strony tak naprawdę bon turystyczny się pogorszył. Można go teraz wykorzystywać nie tylko w obiektach noclegowych. Gama podmiotów, u których można płacić bonem turystycznym, jest dużo większa. W związku z tym to się jeszcze bardziej rozwodni i będzie miało jeszcze mniejszy wpływ na hotele. A tak naprawdę to hotele są najbardziej poszkodowane przez pandemię - mówił w programie "Money. To się liczy" Jan Wróblewski, współwłaściciel Zdrojowa Invest & Hotels.

38
19.03.2021 11:24

HOTELE
 / 
Lockdown. Wyprzedają nieruchomości, żeby przetrwać. "To nasz jedyny wybór"

Rząd wprowadza kolejny lockdown, a to oznacza m.in. zamknięcie hoteli. Choć obiekty będą nieczynne, to hotelarze ponoszą prawie identyczne koszty ich utrzymania, co w sytuacji, gdy mogą przyjmować gości. - Trzeba płacić za wszystkie media i utrzymywać pracowników, bo to jedyny sposób, żeby później móc się otworzyć. Jedyne koszty, które ograniczamy, to koszty zużycia produktów spożywczych - mówił w programie "Money. To się liczy" Jan Wróblewski, współwłaściciel Zdrojowa Invest & Hotels. Jak przyznał, żeby firma przetrwała kryzys, musiała sprzedać część nieruchomości. - To nasz jedyny wybór i sposób na przetrwanie. Mamy na sprzedaż apartamenty wakacyjne. Cieszą się one zainteresowaniem, bo ludzie kupują je dla siebie, skoro nie można wypoczywać w hotelach - wyjaśnił.

bDTyYdri
4
19.03.2021 9:04

MTSL
 / 
"Money. To się liczy". Hotele znów zamrożone. Branża wytrzyma kolejny lockdown?

Dziś w programie pytamy o sytuację hoteli w związku z kolejnym lockdownem. Gościem będzie Jan Wróblewski, współzałożyciel Zdrojowa Invest &Hotels. Zapraszamy od 9.15.

6
18.03.2021 7:53

KORONAWIRUS
 / 
Lockdown w całej Polsce. Niektórzy przedsiębiorcy już wiedzą, jak to obejść

Ośrodek przygotowań olimpijskich na osiedlowym basenie, sklep zoologiczny na terenie sklepu odzieżowego i kwaterowanie gości z nadzieją, że nie będzie żadnej kontroli. Niektórzy przedsiębiorcy od miesięcy obchodzą ograniczenia koronawirusowe, choć takie kombinowanie to niestety ryzyko dalszego rozprzestrzeniania się wirusa.

7
17.03.2021 18:36

STOKI NARCIASRKIE
 / 
Wracają obostrzenia. Właściciele stoków i pensjonatów zrezygnowani

Stacje narciarskie na Podhalu czy Dolnym Śląski nadal mają bardzo dobre warunki narciarskie i mogły jeszcze działać. Najnowsze obostrzenia jednak to uniemożliwiają.

10
13.03.2021 15:46

WIELKANOC
 / 
Lockdown a Wielkanoc. Gdzie Polacy jadą na święta?

Zbliża się Wielkanoc 2021. To będą kolejne święta, w których powinniśmy dochować dystansu społecznego, nie gromadzić się w dużych skupiskach, generalnie unikać rodzinnych uroczystości. Polacy jednak chętnie na święta wyjeżdżają na urlop, a my znamy kierunki tych podróży.

25
12.03.2021 9:44

KORONAWIRUS
 / 
Hotelarze chcą konkretów: będą wyjazdy w okresie Wielkanocy czy nie?

Hotelarze mają dość niepewności. Domagają się od rządu konkretów, a więc: czy w Wielkanoc będą mogli przyjmować gości? Jeśli tak, to zaczną przygotowania. Jeśli nie, to przynajmniej oszczędzą sobie kosztów związanych z koniecznością odwołania pobytów. Bo hotelu nie da się "wyłączyć" ot tak, przypominają rządzącym.