Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

HR Pogotowie pomaga zatrudniać w czasie pandemii

0
Podziel się

Czy w dobie koronawirusa, kiedy setki osób tracą pracę, ktokolwiek zatrudnia? Czy pracownicy, zwolnieni podczas pandemii, mają szanse na znalezienie nowego pracodawcy? Z odpowiedzią i pomocą przychodzi oddolna inicjatywa społeczna - HR Pogotowie, zainicjowana przez Artura Dzięgielewskiego. Celem pogotowia jest szybkie i proste połączenie firm, które zatrudniają z osobami poszukującymi pracy.

bEpwldDp

Informacja prasowa HR Pogotowie

HR Pogotowie to bezpłatna platforma działająca pod linkiem www.hrpogotowie.pl oraz na portalu LInkedIN: linkedin.com/company/hrpogotowie. Znajduje się na niej baza ogłoszeń rekruterów oraz poszukujących pracy. Warunkiem korzystania z serwisu jest rejestracja w systemie - dzięki temu, korzystanie z narzędzia jest zgodne z RODO.

Artur Dzięgielewski założył HR Pogotowie w 2017 roku, chcąc pomóc osobom szukającym pracy na LinkedIn. W dobie koronawirusa projekt zyskał na znaczeniu i zaczął się dynamicznie rozwijać. - Od początku pandemii, w ciągu zaledwie miesiąca z prośbą o pomoc zwróciło się do HR Pogotowia aż 700 osób i liczba ta stale rośnie - mówi Artur Dzięgielewski, założyciel inicjatywy. - W odpowiedzi na tę rosnącą potrzebę w połowie marca 2020 utworzyłem plik Excel, w którym własnoręcznie wpisywałem ogłoszenia o poszukiwaniu pracy przez kandydatów oraz oferty pracy od rekruterów - wspomina Dzięgielewski.

bEpwldDr

Wkrótce do zespołu dołączyły kolejne osoby i wraz ze wzrostem liczby ogłoszeń powstała zautomatyzowana platforma www.hrpogotowie.pl, która pozwala na samodzielne dodawanie ogłoszeń zarówno rekruterom, jak i pracownikom.

- W tej chwili wiemy już o 14 zatrudnionych kandydatach, dzięki naszej inicjatywie HR Pogotowie i wiele osób, które już są w procesie rekrutacji - mówi założyciel projektu i dodaje - Zapraszamy wszystkich rekruterów, aby dodawali do bazy HR Pogotowie swoje ogłoszenia i korzystali z niej przy poszukiwaniu kandydatów. Są w niej osoby o naprawdę dużych kwalifikacjach, które straciły zatrudnienie ze względu na recesję spowodowaną koronawirusem - zachęca Artur Dzięgielewski.

- Polecam inicjatywę HR Pogotowia. Rekruterom daje ona możliwość szybkiego i bezpośredniego dotarcia do ciekawych kandydatów, którzy są otwarci i gotowi na nowe wyzwania zawodowe. Inicjatywa działa sprawnie, baza ofert jest bardzo czytelna i intuicyjna. Dzięki programowi jedna z prowadzonych przez nas rekrutacji właśnie zakończyła się sukcesem, równocześnie prowadzimy rozmowy z kolejnymi zainteresowanymi kandydatami - rekomenduje Katarzyna Bochanysz, Specjalista ds. HR w Arra Group.

Z przeanalizowanych danych kandydatów, zamieszczanych w narzędziu HR Pogotowia, wynika, że w obecnej sytuacji najwięcej osób poszukuje pracy w województwie mazowieckim. Natomiast obszary zatrudnienia najczęściej reprezentowane przez poszukujących pracy przez HR Pogotowie, to: sprzedaż (14,6%), HR (13,6%), IT (13,3%), marketing (9,3%), logistyka/ supply chain (6%).

bEpwldDx

Informacja prasowa HR Pogotowie

bEpwldDS
Źródło:
Informacja prasowa
KOMENTARZE
(0)