Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
PRC
|

Hulajnogi skontrolowane przez UOKiK. Co siódma może stwarzać zagrożenie z powodu wad konstrukcyjnych

2
Podziel się:

Blisko połowa zbadanych przez Inspekcję Handlową partii hulajnóg sportowych zakwestionowana. Najczęściej wątpliwości wzbudzało wadliwe oznakowanie, ale zauważono też groźne wady konstrukcyjne.

Hulajnogi skontrolowane przez UOKiK. Co siódma może stwarzać zagrożenie z powodu wad konstrukcyjnych
Hulajnogi pod okiem UOKiK (Unsplash.com, Let's Kick)
bEUaagZh

UOKiK wziął pod lupę 15 przedsiębiorców oferujących popularne w Polsce hulajnogi sportowe. Inspektorzy przebadało 39 partii sprzętu z 8 sklepów wielkopowierzchniowych i 7 sprzedaży detalicznej.

W niemal co do drugiej hulajnogi były zastrzeżenia. W 41 proc. przypadków chodziło o błędy lub braki w oznakowaniu. Ponad 37 proc. miała niepełne zapisy w instrukcjach użytkowania.

Jak wskazuje raport UOKiK do laboratoriów zabranych zostało siedem próbek hulajnóg. Efekt? Sześć z nich negatywnie przeszło testy.

bEUaagZj

Zauważono też groźne wady konstrukcyjne. 13 proc., a więc co siódma hulajnoga mogła stwarzać zagrożenie zda użytkownika ze względu na swoją budowę, czy funkcjonowanie.

Zobacz także: "Paraliż drogi". Nowe przepisy dotyczące hulajnóg budzą wątpliwości

Jak informuje UOKiK wadliwe konstrukcyjnie zostały przez sklepy wstrzymane od sprzedaży.

bEUaagZp

"W przypadku partii produktów zakwestionowanych z uwagi na oznakowanie, uzupełnienie braków następowało w zdecydowanej większości jeszcze w toku prowadzonych czynności kontrolnych, często w porozumieniu z podmiotami odpowie-dzialnymi za wprowadzenie tych produktów na rynek. Rzadziej, przedsiębiorcy wycofali produkty ze sprzedaży do czasu poprawy oznakowania. W jednym przypadku dokonano zwrotu produktu do dostawcy" - wylicza UOKiK.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUaagZK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(2)
Janek
rok temu
Mi wystarczy, że hulajnogi z wypożyczalni są bardzo często porzucane na środku chodnika, placu, itp. Czasami nawet przejść nie można, bo taki złom stoi w poprzek drogi. Aż by się chciało to wziąć i walnąć do śmietnika...
PO ważne wady...
rok temu
Ponad 37 proc. miała niepełne zapisy w instrukcjach użytkowania.