Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

Huta w Krakowie zamyka piec. ArcelorMittal wstrzymuje produkcję

10
Podziel się:

Redukcja produkcji stali w Europie dotknie w szczególności Polskę i Hiszpanię. ArcelorMittal zapowiada zmniejszenie produkcji o 3 mln ton.

Huta w Krakowie zamyka piec. ArcelorMittal wstrzymuje produkcję
(Money.pl, Bereźnicki Jacek)

Już we wrześniu ma stanąć piec w krakowskiej hucie ArcelorMittal. Produkcja zostanie również wstrzymana w hiszpańskim zakładzie – informuje portal hutnictwo.wnp.pl.

Jak zapowiada Geert van Poelvoorde, dyrektor zarządzający ArcelorMittal Europe – Flat Products, produkcja może zostać wznowiona, kiedy zmieni się sytuacja rynkowa.

Prócz słabego popytu przy jednoczesnym zwiększeniu importu (pomimo ustanowienia przez Komisję Europejską kontyngentów) na decyzje firmy wpływ miały również wzrosty cen energii oraz uprawnień do emisji dwutlenku węgla.

Zobacz także: Oglądaj też: Piechociński o opłakanych skutkach zabaw z cenami prądu

Jak poinformowała spółka spowolnienie produkcji stali obejmie również włoską gałąź ArcelorMittal.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(10)
Nieok
5 lata temu
Wygasza w trzy dni,w tydzień odpala!Że też komuna budowała tak trujace zaklady w pobliżu najbardziej zabytkowego miasta w Polsce
Fo
5 lata temu
Przede wszystkim import taniej stali z chin ,nadmierna emisja szkodliwych substancji przez zakłady przemysłu ciężkiego!
huzar
5 lata temu
Zaczyna się a to dopiero początek. Ładnie Ci ekolodzy Nas załatwią, będziemy truci z Ukrainy czy Białorusi, a największymi trucicielami w UE i tak są Niemcy - dwukrotnie więcej niż emisja Polski, co z tego, z jednej strony Energiewende i opłacanie najemnych ekologów z drugiej strony utrzymywanie i dotowanie przez Państwo Niemieckie elektrowni węglowych, ale jak można porównywać Polskę do Niemiec, gdy w energetyce Polskiej nic się nie działo blisko 30 lat, a ostatnie 10 letnie inwestycje przy niezasobnym portfelu Państwa w porównaniu do Niemiec nie są w stanie zoptymalizować i zmodernizować od razu starych bloków energetycznych, niestety wzrost cen na razie jest w początkowym stadium ,w kontekście paru kolejnych lat spowoduje spowolnienie a nawet regres gospodarczy, nie możemy konkurować przy gospodarce Niemieckiej z chorymi przepisami unijnymi mającymi na celu całkowite uzależnienie gospodarcze od Niemiec, ciekawe tylko będzie co się stanie z tysiącami bezrobotnych i gdy przyjdzie kowalskiemu zapłacić za prąd rachunek w wysokości 500zł. Niemcy stać na prawa do emisji Co2 które już za wczasu zaczeli skupować, jednocześnie przy rozbiciu kosztów firm zachodnich na koszty produkcji energii atom/węgiel są znacznie na lepszej pozycji wyjściowej. Ale cóż stać Nas, ceny i oboszczenienia jak w Niemczech, energetyka z lat 50 a zarobki 4 razy mniejsze. Efekt jest widoczny zmniejszenie produkcji CO2 w europie, zwiększenie paru krotne w chinach, indiach, przenoszenie przemysłu za wschodnią granicę. Jak się otworzą oczy politykom za parę lat będzie za późno, ale co tam ekolodzy będą szczęśliwi.
Pracownik amp
5 lata temu
Niech najpierw zwolnia 100 000 nikomu nie potrzebnych kierowników specjalistów od niczego zastępców tych pierwszych i dyrektorów od dyrektorów tak wygląda struktura tej korpo.
Maxx77
5 lata temu
Niemiecka gospodarka żyje dzięki euro.. i krajom południa...