Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Huta w Krakowie zamyka piec. ArcelorMittal wstrzymuje produkcję

10
Podziel się

Redukcja produkcji stali w Europie dotknie w szczególności Polskę i Hiszpanię. ArcelorMittal zapowiada zmniejszenie produkcji o 3 mln ton.

Huta w Krakowie zamyka piec. ArcelorMittal wstrzymuje produkcję
(Money.pl, Bereźnicki Jacek)
bDznPAlh

Już we wrześniu ma stanąć piec w krakowskiej hucie ArcelorMittal. Produkcja zostanie również wstrzymana w hiszpańskim zakładzie – informuje portal hutnictwo.wnp.pl.

Jak zapowiada Geert van Poelvoorde, dyrektor zarządzający ArcelorMittal Europe – Flat Products, produkcja może zostać wznowiona, kiedy zmieni się sytuacja rynkowa.

bDznPAlj

Prócz słabego popytu przy jednoczesnym zwiększeniu importu (pomimo ustanowienia przez Komisję Europejską kontyngentów) na decyzje firmy wpływ miały również wzrosty cen energii oraz uprawnień do emisji dwutlenku węgla.

Zobacz także: Oglądaj też: Piechociński o opłakanych skutkach zabaw z cenami prądu

Jak poinformowała spółka spowolnienie produkcji stali obejmie również włoską gałąź ArcelorMittal.

bDznPAlp

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDznPAlK
KOMENTARZE
(10)
olo
2 lata temu
Proponuje zwrocic uwage na to zdanie: "...na decyzje firmy wpływ miały również wzrosty cen energii oraz uprawnień do emisji dwutlenku węgla." Wzrost cen energii, bo to glownie panstwowe firmy energetyczne sponsoruja pincet plus i wszelkie nagrody dla tych, co to im sie naleza. Emisja CO2, bo polski wegiel to nasz skarb narodowy, bezpieczenstwo i mamy go na 200 lat. A teraz pytanie: to kiedy bedzie u nas tak dobrze jak w Niemczech?
Kazik AS
2 lata temu
Pierwszy sygnał załamania koniunktury.... mieszkań też buduje i oddaje się coraz mniej, a ceny nie spadają ;)
Alternatywa
2 lata temu
Kryzys zawsze najpierw uderza w przemysł ciężki. Zapaść w budownictwie, produkcji sprzętu dla armii, kopalń, mostów przynosi efekt. PiS masowo przerywa budowę dróg bo brak pieniędzy.
bDznPAlL
Pracownik amp
2 lata temu
Niech najpierw zwolnia 100 000 nikomu nie potrzebnych kierowników specjalistów od niczego zastępców tych pierwszych i dyrektorów od dyrektorów tak wygląda struktura tej korpo.
no i to są pr...
2 lata temu
władza przejęła nam przemysł i co nie opłaca im się nic ....ale produkcja zydów na utrzymaniu podatnika Polskiego o tak ...zyd z usa wszystko nam niszczy nawet nasza rasę---z porządnych ludzi stajemy się ubocznym tworem ...ale kicha wygonić z władzy zydów i i kraju niech płaca za wszystkie poniesione szkody w kraju jak i za Izrael-nie było mowy aby zyd wrócił do Polaki ...podpisali układ z Gomułka kosztowało to nas klika lat zaciskanie pasa -przez podstępnego zyda