Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
JCK
|

Imigranci uciekają z Wielkiej Brytanii. Najwięcej od czasu II wojny światowej

578
Podziel się

Prawie półtora miliona imigrantów uciekło z Wielkiej Brytanii w czasie pandemii. To największa ucieczka od czasów II wojny światowej.

Imigranci uciekają z Wielkiej Brytanii. Najwięcej od czasu II wojny światowej
Na Wyspach zamarły hotele czy restauracje. (Pixabay)
bDSvUxWt

Eksperci cytowani przez "Rzeczpospolitą" oceniają, że w skali kraju liczba cudzoziemców zmniejszyła się w 2020 r. o około jedną szóstą. Według szacunków wyjechał co piąty Polak. Liczba mieszkańców samego Londynu spadła o 700 tys. – pisze "Rzeczpospolita".

Wyjeżdżają dwie kategorie Polaków. Pierwsza to ta, która nie sprowadziła rodziny, a druga to ci, którzy odnieśli sukces i korzystając z doświadczenia, chcą teraz odnieść sukces w Polsce. Tak mówi "Rzeczpospolitej" Agnieszka Błęka, właścicielka agencji zatrudnienia WorkforceConsultants w 200-tysięcznym Preston na północy Anglii.

Imigranci wyjeżdżają, bo pandemia zniszczyła ich miejsca pracy. Na Wyspach zamarły hotele czy restauracje. Tamtejsza gospodarka skurczyła się prawie o 10 proc., najwięcej od 1709 r.

bDSvUxWv
Zobacz także: Rok pandemii. Co dalej z bezrobociem?

Od 1 stycznia obowiązują znacznie bardziej restrykcyjne prawo imigracyjne, dlatego wiele osób reguluje swój pobyt, aby móc ewentualnie wrócić.

Dane MSW wskazują, że najliczniejszą grupą regulującą swój status stanowią Rumunii – to aż 836 tys. W samej Anglii wyprzedzili nawet Polaków.

bDSvUxWB
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSvUxWW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(578)
obser...
miesiąc temu
Ludzie na co wy narzekacie, a szczególnie totalne POKOemony !? Ich gospodarka skurczyła się prawie o 10 proc., najwięcej od 1709 r. = Jak to się ma do naszego kraju !? POmyście, ile nasze władze zrobiły by nie dopuścić do takiego kryzysu !? = Może, już czas się opamiętać z tą krytyką i zacząć dziękować rządowi PIS -- Jest za co !!!
Nigdy POKO
miesiąc temu
Co się dziwić - W czasach nierządów PO i PSL było coraz większe ubóstwo , brak pracy ( jak już to śmieciówki, a i tak głodowe zarobki ) paliwo PO 6,50 zł.a PO wygranych wyborach miało być nawet PO 7 zł.... itd ... = Brawo PIS !! = A tak na marginesie ( Nie pytam się ile da Peło tylko ile ludziom obieca ) = Tylko tyle POtrafi - POpulizm... bo Budka to zaraz wszystko by obniżył i obiecał bo są dość wygłodniali kasy która szła bokiem : (( złodzieje i oszuści :)) Tyle w temacie ;)))
💪🇵🇱👌
miesiąc temu
To rewelacja, i tak wszystko dzięki Rządowi PIS 😊 a nie jak było za Tuska. Z głodu - za chlebem ludzie wyjeżdżali na zbieranie Tuskawek-Kopaczki szparagi i na zmywaki w Angli !! = Dobra Zmiana 😂🤦‍♂️ Brawo Rząd i Prezydent Polski 💪
bDSvUxWX
Ddk
miesiąc temu
Ci co mieli wyjechać juz wyjechali, zostali Ci którzy chcieli.
Kryslc
miesiąc temu
Przez wyjście z UE w Anglii trochę zakładów zamknięto a to jakieś kilkaset tysięcy miejsc pracy. A to dopiero początek.
...
Następna strona