Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Impact re:action 2020. Ruszyła bezpłatna rejestracja

15
Podziel się:

Z dnia na dzień zmieniły się reguły rządzące biznesem, ekonomią i polityką. By im sprostać, potrzebna jest wizja, wiedza oraz konkretne recepty. To już 3 czerwca, w 100 proc. online, odbędzie się nowe, bezpłatne wydarzenie - Impact re:action 2020 connected by Krakow.

Impact re:action 2020. Ruszyła bezpłatna rejestracja
Impact re:action 2020. Ruszyła bezpłatna rejestracja (materiały partnera)
bEENbZCd

Artykuł powstał przy współpracy z ImpactCEE

Czy – jak drwią sobie niektórzy - gdyby Ziemię zaatakowali Marsjanie, to pierwszą, mocną odpowiedzią na ich agresję byłoby obniżenie stóp procentowych, tak jak to stało się w przypadku pandemii koronawirusa? Zespół Impact re:action 2020 connected by Krakow, pierwszego Impact, odbywającego się wirtualnie, mają zupełnie inne zdanie.

Wyselekcjonowana grupa ekspertów z całego świata, z czołowych korporacji, think-thanków oraz uczelni wyższych, a także polscy liderzy biznesu i politycy spotkają się 3 czerwca online po to, by zaprezentować gotowe recepty i scenariusze na rozwój wobec nowych realiów. Bez mówienia „nie da się”, "to niemożliwe". Za to z premierowymi raportami, dyskusjami w formule roundtable oraz jasnymi, podpartymi wiedzą wnioskami. Generalna diagnoza nie pozostawia bowiem złudzeń i wyciąga nas wszystkich ze strefy komfortu. Brzmi ona: musimy mieć nowy plan na wszystko – od gospodarki, przez sektor zdrowia po edukację. Zatem do dzieła.

bEENbZCf

Raporty i stan gry

Ton narracji Impact re:action 2020 connected by Krakow nadaje założenie, że przez wszelkie kryzysy kraje i firmy nakierowane na innowację lub technologię przechodziły hartując się do szybkiego wzrostu. Przecież zmiana reguł w produkcji, dystrybucji czy konsumpcji nie oznacza utraty ludzkiego apetytu na nowości, nie resetuje kiełkujących technologii. Niesie zaś ze sobą wzrost popytu na wiedzę i docenia refleks. Wydarzenie zostało podzielone na trzy główne ścieżki tematyczne (digital economy, next health oraz borderless science), w ramach których grupy ekspertów zaprezentują realne rozwiązania w kluczowych obszarach.

W dziedzinie cyfryzacji polskiej gospodarki przygotowane przez ekspertów Politechniki Wrocławskiej, AIUT( polskiego lidera robotyzacji przemysłu), a także ekspertów Mastercard i Google. Raporty dotyczyć będą także ścieżek rozwoju polskich firm oraz instytucji z branży biotechnologicznej, będącej obecnie na celowniku inwestorów z całego świata.

bEENbZCl

Od ekspertów Polskiego Instytutu Ekonomicznego oraz Harvard Medical School dowiemy się w jaki sposób to właśnie Polska może zająć pole position w wyścigu o dołączenie do grona liderów tej branży. Osobne, rozbudowane opracowania, pokazywać będą również najbardziej aktualne prognozy oraz recepty dla Polski w obszarze cyfryzacji nauki. W 2020 r. hasło „go digital” brzmi bowiem wyjątkowo donośnie na każdym polu.

Scenariusz po Wielkim Resecie

- Nie, nie przewidzieliśmy Wielkiego Kryzysu. Ale gdy nadszedł, nauczyliśmy się działać szybko i celnie. Pod taką taktykę przedefiniowaliśmy całą firmę – stwierdził niegdyś Alfred P. Sloan, wieloletni szef General Motors, który wobec krachu amerykańskiej gospodarki w latach 30. dogonił liderów i w czasie ekonomicznej depresji ani razu nie zanotował straty.

To pozwoliło – raczkującej wciąż – motoryzacji przetrwać trudny moment i wprowadzać w tym samym czasie takie przełomowe innowacje jak automatyczna skrzynia biegów czy hamulce hydrauliczne.

bEENbZCm

Jakie recepty i nowiny przyniesie Impact re:action 2020 connected by Krakow?
Jak Polska gospodarka, nauka, społeczeństwo ma wypracować swój własny, nowy ład w kontekście nowego, globalnego rozdania? Gdzie szukać paliwa do wzrostu?

Kluczowi goście bezpłatnego Impact re:action 2020

Odpowiedzi przyniosą kluczowi decydenci, doświadczeni analitycy, naukowcy i menedżerowie tacy jak: Jadwiga Emilewicz, wicepremier (Ministerstwo Rozwoju), Paweł Borys (Polski Fundusz Rozwoju), Piotr Arak (Polski Instytut Ekonomiczny), Janusz Cieszyński (Ministerstwo Zdrowia) Justyna Orłowska (Ministerstwo Cyfryzacji), a także Bartosz Ciołkowski (Mastercard), Kai Keller (World Economic Forum), Mark Weber (MIT IBM Watson Lab, słynący z celnych prognoz i analiz w dziedzinie włączania AI w Przemysł 4.0), John Cohn (naukowiec i innowator), Esther Wójcicki, (Planet3) czy Krystian Jażdżewski (Warsaw Genomics).

Impact re:action 2020 connected by Krakow to zatem 3 x nowe: wydarzenie, wyzwania i rzeczywistość. Nowy plan na nowe czasy. I to według reguł, na które możemy mieć wpływ. Zarejestruj się bezpłatnie już dziś!

bEENbZCn

Artykuł powstał przy współpracy z ImpactCEE

bEENbZCG
KOMENTARZE
(15)
hankk78
rok temu
coraz wiecej wydarzen online ;] ale dobrze, ze sa a nie odwołują. Najciekawsze wydaja sie te premiery raportów a nie same "debaty"
Emil
rok temu
Ohh zlot expertow haha jak by mieli dzialajacy pomysl na biznes to by go szybciutko realizowali i robili kasiorke przy okazji nie mieli by czasu na takie wirtual-BZDETY. NIKT NIE DZIELI SIE KURA ZNOSZACA ZLOTE JAJKA! To po prostu zlot bufonow z korpo jakim ucielo sie korytko i dramatycznie potrzebuja kasiorki wiec robia to co zawsze WCISKAJA KIT!
Miki
rok temu
Chciałem się zapisać - ale jak zobaczyłem ekspertkę od biznesu, który nigdy nie prowadziła biznesu, panią Emilewicz - to już wiem, jaki będzie poziom. Zatem dziękuję, ale nie :)
bEENbZCH
Mag
rok temu
Niech zgadnę. Głównymi zaleceniami będą - likwidacja gotówki, wprowadzenie w Polsce Euro, obowiązkowe szczepienie przeciwko Koronawirusowi niezależni od tego czy wynajdzie się szczepionkę czy nie.
Łokietek
rok temu
Kolejna bzdura ,która doprowadzi ludzi do ubóstwa,a przede wszystkim do osłabienia polskiej gospodarki . Niemcy chcą za wszelką cenę dobić Polską energetykę....A wtedy ......