Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Krzysztof Olszewski
|

Impact’20 Connected Edition: nadchodzą premiery 5 kluczowych raportów

0
Podziel się:

23 i 24 września to nie tylko okazja do spotkania się największych nazwisk ze świata innowacji, polityki, nauki, biznesu w jednym miejscu oraz dziesiątek tysięcy widzów online. To będzie także świetna scena dla premier dedykowanych raportów. Tych na Impact’20 będzie kilka, a każdy z nich dotknie palących tematów zarówno polskiej, jak i globalnej gospodarki.

Impact’20 Connected Edition: nadchodzą premiery 5 kluczowych raportów
Święto internetu i jego dojrzałość w Polsce poznać możemy po jego owocach np. na polu fintechu. W tym sektorze, zdaniem ekspertów, polskie firmy mogą włączyć się do globalnego ekosystemu, nie ustępując najlepszym pod kątem doskonałości technologicznej czy zasięgu projektów. (Adobe Stock)

Artykuł powstał we współpracy z Impact CEE.

"Internet to dopiero początek, czyli 30 lat Polski w sieci" – pod takim tytułem raportu autorstwa prof. Grzegorza Lewickiego kryje się nie tylko ustrukturyzowana historia internetu nad Wisłą. Jego kluczem jest narracja, prowadząca do śmiałych tez i cyfrowych prognoz dla internetowej Polski za dwie-trzy dekady.

– Internet to nie tylko rzecz, lecz także proces, który z prędkością światła zmienia Polskę i świat na zawsze. Ta zmiana już trwa – i ciągle przyśpiesza – przekonuje autor raportu.

Partnerami tego opracowania zostały: WP.pl oraz internetowe tuzy, takie jak: Allegro, PayU czy Google.

Na 30-lecie internetu Impact CEE proponuje więc podróż przez kilkadziesiąt ważnych momentów, procesów i zagadnień, które kształtowały oraz będą kształtować internet w Polsce. Opisy jego poszczególnych części intrygują.

To np. "Precedens goni precedens, czyli wpływ RODO na internet", "Digital world order, czyli jak zmieni internet rywalizacja amerykańsko-chińska?" oraz i szczypta filozofii, czyli "Czy Martin Heidegger pisałby dziś o „byciu w internecie?".

Pokażmy polski fintech

Święto internetu i jego dojrzałość w Polsce poznać możemy po jego owocach np. na polu fintechu. W tym sektorze, zdaniem ekspertów, polskie firmy mogą włączyć się do globalnego ekosystemu, nie ustępując najlepszym pod kątem doskonałości technologicznej czy zasięgu projektów.

Raport "How to do FinTech in Poland. A Guide on the leading FinTech hub in CEE for global FinTech players" to pierwsza tego typu anglojęzyczna publikacja, mająca pokazać, opisać i wyjaśnić specyfikę branży prezentującej uzasadnione, niemałe ambicje.

– Raport ma promować polski ekosystem innowacji finansowej jako kluczowy element centrum finansowego nowej generacji oraz Polskę jako bramę do rynku Unii Europejskiej dla podmiotów rynku finansowego spoza UE – tłumaczą autorzy publikacji, wśród których są eksperci z Fintech Poland, Komisji Nadzoru Finansowego oraz Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

Partnerami raportu, w którym znajdzie się także aktualna i szczegółowa mapa polskiego fintechu, są m.in.: Mastercard Advisors, PKO Bank Polski, Bird & Bird, Alior Bank, Cashless.pl oraz Fintek.

Nauka to odpowiedzialność

Ważkich tematów jest więcej: na fali refleksji funkcjonowania w nowej rzeczywistości, narracja Impact’20 Connected Edition jest jasna – nawet w obliczu niespodziewanych wydarzeń, nie przestawajmy mierzyć się z dotychczasowymi wyzwaniami. Stąd też organizatorzy zapowiedzieli premiery kolejnych 3 raportów, z których każdy dotyka istotnego społecznie elementu lokalnej jak i globalnej gospodarki.

Pierwszy z nich to "Społeczna Odpowiedzialność Nauki", stworzony przy udziale zespołu 300 Research w partnerstwie z Impact CEE oraz dzięki wsparciu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

– Prezentujemy naukę jako rozumianą szerzej, jako działającą na rzecz poprawy warunków życia, krzewiącą idee i filozofię, których materializowanie przybliża wszystkich członków społeczeństwa do wolności i możliwości nieskrępowanego realizowania swojego powołania – zapowiadają autorzy.

Środowisko wpływa na wszystko

Z kolei Michał Dorociak i jego zespół wzięli pod lupę ESG (Environmental, Social, Governance), czyli zyskujący na popularności szkielet analizy przedsiębiorstw, pozwalający na porównanie firm z ich konkurentami na podstawie określonych miar z trzech głównych obszarów dotyczących środowiska (E), społeczeństwa (S) i ładu korporacyjnego (G).

Dlaczego na świecie ESG jest już standardem, a w Polsce wciąż jest mało popularne? Co o ESG sądzą przedstawiciele finansów znad Wisły?

Na te i inne pytania odpowiedzi przyniesie premierowy raport na Impact’20 Connected Edition. Palące kwestie środowiskowe i ich wpływ na społeczeństwa oraz gospodarki poruszy również zespół Polskiego Instytutu Ekonomicznego w raporcie "Czy zaleją nas śmieci?".

Najnowszy dokument przedstawi bilans odpadów w Polsce i Europie, a także – na podstawie analiz – przyniesie jasne rekomendacje w kwestii gospodarki odpadami.

Zapraszamy na premiery raportów podczas Impact’20 Connected Edition!

Artykuł powstał we współpracy z Impact CEE.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)