Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Inflacja, bezrobocie, spadek produkcji. Rosyjska gospodarka otrzymała cios

Czy przeciętny Rosjanin odczuwa skutki wojny w Ukrainie? - To zależy od regionu i od poszczególnych miejscowości. W dużych miastach na pewno wzrosły ceny, Rosję dotyka inflacja. Duże zachodnie firmy opuściły rosyjski rynek i choć jeszcze przez jakiś czas będą wypłacać swoim pracownikom pensje, to widać wyraźnie, że nad Rosją wisi groźba bezrobocia. Rosyjskie zakłady państwowe bądź duże prywatne fabryki zaczynają przechodzić w tryb pracy na trzy czwarte etatu. Da się zauważyć, że rosyjska gospodarka stoi przed groźbą uderzenia sankcyjnego już na koniec tego lata - mówiła w programie "Newsroom" WP prof. Agnieszka Legucka, ekspertka Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych i uczelni Vistula. - Sektorem, w którym widać wyraźnie skutki sankcji, jest branża motoryzacyjna. Bardzo mocno spadła liczba produkowanych samochodów spadła bardzo mocno. Rosjanie będą musieli pozyskiwać podzespoły z innych rynków - z Chin i ogółem z całej Azji - dodała.
0
0
28
Podziel się
Komentarze (28)
zobacz więcej komentarzy (28)
KOMENTARZE
(28)
Ja TC
4 tyg. temu
Czemu u ruskich 90% ludzi stale żyje na krawędzi ubóstwa w nędznych warunkach? Aby nie byli w stanie odczuć żadnych zmian i manipulacji! Człowiek jak cały czas myśli jak przetrwać każdy dzień , to nie jest zainteresowany Światem! Dodając stałą dawkę wrogiej propagandy ,osiągamy posłuszne "cielęta" gotowe bezmyślnie iść na rzeź! Reasumując - godzą się na swój los w zamian za kolejny dzień marnego życia :( PS. I , w Tym nie jesteśmy lepsi!
gość
4 tyg. temu
Kto pamięta wierszyk "złapał kozak tatarzyna, a tatarzyn za łeb trzyma"? Tak to się ma do obecnych czasów - wszyscy nakładają sankcje na Rosję, Putin się śmieje a my te sankcje rykoszetem coraz bardziej odczuwamy
radek
4 tyg. temu
jeszcze trochę i świat zdenazyfikuje Rosję :)
Adam
4 tyg. temu
BZDURY!!!
oko
4 tyg. temu
Pobożne życzenia i zakłamywanie rzeczywistości. Prawdą jest, że sektor aut osobowych odnotował 50% spadek produkcji . Tego sami Rosjanie nie ukrywają . Prawdą jest także to ,że Nałożone na Rosję sankcję nie działają i tak na prawdę uderzyły po państwach anglosaskich i samej UE. Oto liczby : państwa G& to 777mil ludzi ,Państwa BRCS to 3,2 mld ludzi . Czyli ok 50 państw na świecie nałożyło na Rosję sankcje , ale cala reszta to 150 państw na świecie nadal handluje z Rosja i nie zamierza nakładać żadnych sankcji. USA i UE nie wiedzą co mają z tym zrobić . Jest to dla nich szok , że jak to może być , że Rosja nie chce sprzedawać gaz za ich dolary i euro . Rosja zastosowała to co USA zrobiła w początkach XX w wprowadzający dolara jako walutę rozliczeniową w handlu z innymi państwami . Nic nowego Rosjanie z rublem zatosowali taki sam manewr jakie USA zastosował z dolarem. Widać , że Rosjanie odrobili lekcję.
...
Następna strona