Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

ING, Getin Bank, Idea Bank. Tani kredyt? Tylko dla wybranych. Banki z promocjami dla lekarzy i adwokatów

13
Podziel się:

Niektóre grupy zawodowe, zwłaszcza te wykonujące zawody zaufania publicznego, mogą liczyć na atrakcyjne warunki kredytowania. Sprawdź, czy po niedawnym lockdownie takie oferty nadal kierowane są do lekarzy i adwokatów. Czy rzeczywiście korzystają oni w wybranych bankach z preferencyjnych warunków kredytowania? W jakim banku można ubiegać się o taki "specjalny kredyt" tylko dla wybranych?

ING, Getin Bank, Idea Bank. Gdzie tańszy kredyt?
ING, Getin Bank, Idea Bank. Gdzie tańszy kredyt? (Flickr)

Kredyt gotówkowy – najtańszy dla profesjonalistów w ING Banku Śląskim

ING Bank Śląski w ramach swojej oferty kredytowej kierowanej do przedsiębiorców ma specjalny kredyt gotówkowy propozycję dla profesjonalistów, czyli między innymi dla osób, które prowadzą:
• kancelarię notarialną, adwokacką i radcowską;
• gabinet lekarski, stomatologiczny lub psychologiczny;
• specjalistyczną indywidualną, grupową lub prywatną praktykę lekarską itp.

Lekarze i adwokaci mogą liczyć na specjalne traktowanie w ING Banku Śląskim przy ubieganiu się o kredyt gotówkowy. Szybki proces i preferencyjne warunki obowiązują w tym banku pomimo niedawnego lockdownu.

Łatwiej będzie im zaciągnąć zobowiązanie w ING Banku Śląskim, a ponadto uzyskają szybciej decyzję kredytową. Bank nie pobiera opłat za złożenie wniosku i za wcześniejszą spłatę, a wartość pożyczki dla firmy może wynieść nawet do 1,2 mln zł. Pieniądze można spożytkować w dowolny sposób.

Kredyt gotówkowy dla profesjonalistów w Idea Banku

Jeśli lekarz czy adwokat chce zaciągnąć kredyt gotówkowy, na atrakcyjnych warunkach może je otrzymać również w Idea Banku. W ofercie znajduje się Kredyt dla Profesjonalistów. Szczegóły oferty przedstawiają się następująco:

• prowizja od 7,49 proc.,
• kwota zobowiązania do 500 000 zł,
• okres spłaty do 8 lat,
• możliwość dodatkowego finansowania, m.in. poprzez leasing lub faktoring.

Lekarz czy adwokat w Idea Banku może szybko otrzymać kredyt gotówkowy – wszystko dzięki unikatowemu systemowi Obrotomierz, za sprawą którego decyzja kredytowa wydawana jest dla profesjonalistów od ręki, a o zobowiązanie mogą się oni ubiegać online, bez wychodzenia z domu. Aby uzyskać je w Idea Banku, zamiast zaświadczeń z urzędów wystarczy historia firmowych kont bankowych za ostatnie sześć miesięcy.

Celem kredytowania pozostają finansowanie potrzeb bieżących lub konsolidacja zobowiązań: firmowych i prywatnych, o ile zostały one przeznaczone na cel związany z działalnością gospodarczą. Obowiązuje przy tym długi okres spłaty. Minimalna kwota kredytu dla profesjonalistów w Idea Banku wynosi 5 000 zł, a maksymalna – 500 000 zł.

Do uzyskania wstępnej propozycji kredytowej dla lekarza lub adwokata niezbędna będzie rejestracja w systemie Obrotomierz i udostępnienie zestawienia operacji z rachunku bankowego z ostatnich 6 miesięcy. Instytucja ta może dodatkowo wymagać od klienta przedstawienia deklaracji PIT lub wyciągu z księgi przychodów i rozchodów lub ewidencji przychodów za poprzedni rok. Możliwe, że bank będzie potrzebować także wyciągu z KPiR lub ewidencji przychodów za rozliczone miesiące bieżącego roku, zanim podejmie ostateczną decyzję o przyznaniu kredytu.

Kredyt gotówkowy dla wolnych zawodów w Getin Banku

Swobodę działania daje lekarzom czy adwokatom elastyczny kredyt dla wolnych zawodów w Getin Banku. RRSO takiego zobowiązania wynosi 10,2 proc., a dla kredytu gotówkowego – 10,3 proc. Kredyt dla przedstawicieli wolnych zawodów w Getin Banku daje możliwość dopasowania warunków finansowania do indywidualnych potrzeb klientów. Warunki przedstawiają się następująco:

• kwota kredytu do 200 000 zł,
• okres kredytowania – do 10 lat,
• możliwość dobrania dodatkowej kwoty w przypadku kredytu konsolidacyjnego,
• RRSO 10,2 lub 10,3 proc.,
• możliwość skredytowania ubezpieczenia od nieprzewidzianych zdarzeń.

Do złożenia wniosku klient musi jedynie dołączyć dowód osobisty oraz zaświadczenie od pracodawcy o wysokości uzyskiwanego dochodu.

Kredyt hipoteczny – warunki kredytowania dla przedstawicieli wolnych zawodów

O ile tanie kredyty gotówkowe dla lekarzy i adwokatów oraz dla przedstawicieli wolnych zawodów regularnie pojawiają się w ofertach bankowych, o tyle trudniej jest znaleźć taką propozycję dla nich w zakresiekredytów hipotecznych. Bez wkładu własnego nie mają oni obecnie możliwości skorzystania z oferty na kredyt mieszkaniowy w polskich bankach.

Wymagany wkład własny musi wynosić 20 proc., choć są też propozycje z 10-procentowym wkładem własnym, w przypadku których klient musi jednak wykupić tzw. ubezpieczenie niskiego wkładu własnego lub zabezpieczyć brakujący wkład w inny, akceptowalny przez bank sposób.

Niemniej zawód reprezentowany przez kredytobiorcę ma znaczenie podczas ubiegania się o kredyt hipoteczny. Lekarz czy adwokat wykonują profesję zaufania publicznego, dlatego mają silniejszą pozycję w procesie weryfikowania zdolności kredytowej. Ich zarobki są akceptowane bez problemu przez banki, co może przyspieszyć wydanie decyzji po złożeniu wniosku.

Warunki takiego zobowiązania najpewniej będą takie same jak dla innych klientów, ale przyspieszenie procesu kredytowania jest atutem oferty dla lekarzy i adwokatów oraz przedstawicieli innych wolnych zawodów.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
totalmoney.pl
KOMENTARZE
(13)
Mrx
2 lata temu
Dobra reklama marnych bankow. ING jest zamieszaby w pewnie brudnych pieniedzy rosyjskich oligarchow, idea I getin to banki bardzo wysokiego ryzyka Bo zwiazane z panem Cz.
podatnik
2 lata temu
czy wszyscy lekarze i adwokacji mają już kasy fiskalne , byłem u jednego i dalej bez paragonu
Tommy
2 lata temu
Prasa holenderska podala do wiadomosci, ze ING jest zamieszany w pranie pieniedzy dla pewnych rosyjskich osobnikow...
siwydarek
2 lata temu
.......... dziwny kraj ta Polska , prawnik zarabia wiecej niz "handyman" czy elektryk???
Na tym zarobi...
2 lata temu
Jestem prywaciarzem i jak tylko zorientuję się że moim klientem jest lekarz albo prawnik , zdzieram na nich skórę jak tylko można .