Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Inteligentne sklepy bez obsługi. Wchodzisz wybierasz towar i wychodzisz

Jak działają inteligentne sklepy? Paweł Grabowski, dyrektor rozwiązań bezobsługowych w Żabka Future zdradza kulisy ich funkcjonowania. - Pełna autonomiczność sklepu to wciąż pilotaż – zaznacza w programie "Money. To się liczy". - System do rozpoznawania ścieżki klienta mapuje całą aktywność w sklepie. Autoryzując klienta do wejścia, czy to na bazie jego karty, którą odbija w czytniku, czy na bazie aplikacji, przeprowadzamy go przez całą ścieżkę. Zaczyna się od identyfikacji klienta przy wejściu, dalej to, co się dzieje na sklepie, jest mapowane przez kamery. Klient wychodzi, a płatność jest dokonywana automatyczne w momencie, kiedy klient opuszcza sklep. Po kilku minutach powinniśmy otrzymać rachunek.

6
Podziel się:
KOMENTARZE
(6)
Statystyki
2 lata temu
I zapłacisz za to czego nie kupiłeś
starszy
2 lata temu
czyli nic nie kupię, nie mam konta, smatrfona, mam tylko gotówkę
kosa
2 lata temu
Do czego to wszystko zmierza..? Czy zrobienie zakupów w tradycyjny sposób naprawdę jest aż takie trudne i uciążliwe, że musimy sami sobie zaciskać pętlę na szyi..??
Mario
2 lata temu
Czytając takie artykuły zastanawiam się, dlaczego rządzący, niezależnie od opcji, zachęcają do rodzenia dzieci. Nie jestem przeciwnikiem dzieci, co jest ostatnio modne, tylko zastanawiam się, z czego się będą utrzymywać. Przecież prace są coraz bardziej zautomatyzowane a nie wszyscy będą mogli zostać technikami od naprawy i konserwacji maszyn wykonujących prace zastrzeżone do tej pory przez ludzi. Dochód gwarantowany nie rozwiąże problemu, niektórym będzie za mało, a prawie wszyscy zaczną głupieć od nadmiaru wolnego czasu.
juz wkrotceee...
2 lata temu
durne sklepy nano czy inne upadna wczesniej czy pozniej cala wasza wirtualna pseudotechnologie szlag trafi tylko dlatego ze PRAWDZIWY STWORCA kocha nature a szatan lubi plastik i zelastwo a czlowiek to natura oprocz wyszczepionych zelastwem frajerow