Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
KBB
|

Internet w liniach Wizzair. Będzie dostępny dla wszystkich pasażerów

8
Podziel się

Linie lotnicze Wizzair testują udostępnianie pasażerom połączeń internetowych podczas lotu. Wdrożenie rozwiązania jest kwestią czasu, cena nie jest jeszcze znana. O oglądaniu filmów z internetu nie ma jednak mowy.

Internet w liniach Wizzair. Będzie dostępny dla wszystkich pasażerów
Wizz Air testuje udostępnianie internetu swoim pasażerom. (Photo by Nicolas Economou/NurPhoto via Getty Images) (GETTY, NurPhoto)
bEqUNyWd

Wizzair ogłosił, że na wybranych liniach pasażerowie będą mogli korzystać z łączności internetowej zapewnianej przez systemy samolotów. Prędkość i wydajność sieci nie są duże, ale pozwalają na wysyłanie wiadomości, korzystanie z komunikatorów, internetowych płatności i przeglądanie sieci.

Co ciekawe – węgierskie linie chcą zamontować odpowiednie urządzenia we wszystkich swoich samolotach. Rozwiązanie opiera się na okiennych antenach łączących się z satelitarną siecią Iridium.

Pasażerom jest udostępniany tzw. sygnał "WiFi lite". Ma on ograniczoną wydajność, ale urządzenia są łatwe w montażu i można je instalować we wszystkich samolotach.

bEqUNyWf
Zobacz także: Łukaszenka porwał samolot Ryanair. Były szef MSZ: "Litwa wyprzedziła Polskę"

Sygnał jest już udostępniany pasażerom na wybranych lotach, docelowo – po zakończeniu wszystkich testów – ma stać się standardem w Wizzairze.

bEqUNyWl

Nie jest tajemnicą, że linie lotnicze będą chciał zarabiać na udostępnianiu internetu swoim pasażerom. Ma to być uzupełnienie takich usług jak sprzedaż alkoholu, kanapek czy innych produktów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEqUNyWG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(8)
MrBean
miesiąc temu
Iridium to max porazka. Już bankrutują, bo ich satelity są mało wydajne. Nich zainstalują Starlinki od Elona to jest internet petarda.
Jack
miesiąc temu
Jack leciałem Virgin Atlantic i Qatar I to jest porażka z tym internetem lepiej oglądać filmy w samolocie z ich videoteki
Twój nick
miesiąc temu
Myślałem, że będą mieli w samolotach tylko miejsca stojące 🤔
bEqUNyWH
Suchar, sucha...
miesiąc temu
Dajcie spokój... nowość sprzed dwóch lat.
Poniedzielski
miesiąc temu
Jak najbardziej dla wszystkich,ale tylko ze świadectwem szczepienia ospy.