Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Jakub Stasiak
Jakub Stasiak
|
aktualizacja

Iran. Boeing 737 rozbił się pod Teheranem. 176 ofiar katastrofy

0
Podziel się:

Iran. Aż 176 osób straciło życie w wypadku Boeinga 737 pod Teheranem. Samolot ukraińskich linii lotniczych rozbił się dziś rano w pobliżu lotniska Teheran-Imam Khomeini w Iranie.

Iran. Boeing 737 rozbił się pod Teheranem. 176 ofiar katastrofy
Iran. Boeing 737 rozbił się pod Teheranem. 176 ofiar katastrofy (PAP)

Iran. Boeing 737 rozbił się pod Teheranem. 176 ofiar katastrofy

Do katastrofy samolotu ukraińskich linii lotniczych doszło w środę o 4:30 polskiego czasu. Boeing 737 rozbił się po starcie z lotniska w Teheranie (Iran). Żaden z 176 pasażerów i członków załogi nie przeżył katastrofy - płonąca maszyna spadła na ziemię na przedmieściach stolicy Iranu. Zgodnie ze stanowiskiem Czerwonego Półksiężyca żaden z pasażerów nie miał szans na przeżycie.

Oglądaj: Iran. Konflikt z USA - Włodzimierz Czarzasty zasiał ziarno niepokoju ws. Polski

Katastrofa samolotu nastąpiła zaledwie kilka godzin po tym, gdy Iran zaatakował amerykańskie bazy wojskowe w Iraku. Jak przekonuje Teheran, oba zdarzenia nie mają ze sobą związku. Ukraińska ambasada w Iranie zapewnia, że przyczyną katastrofy była usterka silnika - doniósł Reuters. Ukraińskie MSZ kilka godzin później wycofało to stanowisko.

Zdaniem irańskich mediów samolot leciał do Kijowa. Początkowo informowano, że na pokładzie znajdowało się 180 osób. Później władze lotniska w Teheranie (Iran) podały bardziej precyzyjne dane.

Iran. Boeing 737 rozbił się pod Teheranem. Przyczyny katastrofy

Reuters przypomina, że produkowany od późnych lat 90. boeing 737-800 uchodzi za solidną maszynę w przeciwieństwie do nowocześniejszego boeing 737 MAX, który - jako model - został unieruchomiony na 10 miesięcy po dwóch głośnych katastrofach, do jakich doszło w ostatnich latach.

W szczątkach samolotu, na kadłubie, stateczniku pionowym i fragmencie skrzydła, znajdują się dziury, które mogły zostać wybite w wyniku rozerwania się silnika przez odłamki łopatek sprężarki i turbiny. Jak informuje na facebooku magazyn Lotnictwo, przyczyny takiego stanu szczątków mogą być różne, włącznie z rozerwaniem się silnika, co na ogół skutkuje przebiciem pokrycia przez odłamki łopatek sprężarki i turbiny.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)