Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Jakub Stasiak
Jakub Stasiak
|
aktualizacja

Jacek Sasin wstrzymuje prace w PGG i JSW. Winny koronawirus

0
Podziel się

Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin poinformował w poniedziałek, że wstrzymuje prace kopalń Jastrzębskiej Spółki Węglowej i Polskiej Grupy Górniczej. Decyzja dotyczy dwóch kopalń JSW i 10 kopalń PGG i ma związek z pandemią koronawirusa.

Jacek Sasin wstrzymuje prace w PGG i JSW. Winny koronawirus
Jacek Sasin wstrzymuje prace w PGG i JSW. Winny koronawirus (East News)
bEpZeJTV

PGG i JSW - Górnicy są badani pod kątem zarażenia koronawirusem

Decyzją szefa resortu aktywów państwowych już od wtorku planowane jest wstrzymanie na trzy tygodnie wydobycia w dwóch kopalniach JSW i dziesięciu kopalniach PGG. Koniec zawieszenia nastąpi po przeprowadzeniu przesiewowych badań załogi na obecność koronawirusa.

Minister Sasin podkreślił przy okazji, że cztery kopalnie PGG i trzy kopalnie JSW zostały już całkowicie przebadane, natomiast zdrowa część kadry górniczej będzie mogła wrócić do pracy w swoich zakładach. Jak dodał, na tzw. postojowe mają udać się wszyscy zatrudnieni - poza "szczątkowym personelem", który będzie służył utrzymaniu kopalń w czasie zawieszenia wydobycia

bEpZeJTX

Jacek Sasin wstrzymuje prace w PGG i JSW. Ciężka sytuacja górnictwa

Tajemnicą poliszynela jest, że już od jakiegoś czasu Polska Grupa Górnicza znajduje się w trudnej sytuacji. Pandemia koronawirusa tylko przyspieszyła pewne decyzje. Powszechnie wiadomo bowiem, że zapotrzebowanie na energię elektryczną, a co za tym idzie na węgiel, maleje. W konsekwencji część kopalń PGG może w niedalekiej przyszłości zostać zamkniętych.

Zobacz także: Obejrzyj: Ulga termomodernizacyjna. Można odliczyć w PIT do 53 tys. zł
bEpZeJUd

Przypomnijmy, że już jakiś czas temu Wicepremier Jacek Sasin informował, że analizuje się potrzebę konsolidacji w sektorze węgla energetycznego. Plany nie dotyczyły jednak JSW, która produkuje węgiel koksowy.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bEpZeJUy
KOMENTARZE
(0)