Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koronawirus. Jak mają działać sklepy? Od przyszłego tygodnia min. 15 metrów na osobę

W przyszłą sobotę ożyją galerie handlowe i wszystkie zamknięte do tej pory sklepy. Mogą działać pod warunkiem zachowania maksymalnego reżimu sanitarnego. Co to oznacza w praktyce?

Podziel się
Dodaj komentarz
(Policja)
Reżim sanitarny w sklepach ma być ściśle kontrolowany

Po 9 miesiącach pandemii rząd przedstawił pierwszy "długofalowy" (obliczony na ponad 3 miesiące) plan działań. Został on nazwany "100 dniami solidarności". Nie jest specjalnie skomplikowany.

W ramach owych 100 dni wyznaczono tzw. etap odpowiedzialności oraz etap stabilizacji. Pierwszy ma ruszyć za tydzień i zakończyć się po świętach (od 28 listopada do 27 grudnia 2020 roku). Etap stabilizacji ma polegać na powrocie do podziału Polski na strefy – czerwoną, żółtą i zieloną (ta ostatnia jest nowością).

"Galerie są bezpieczne". Przedsiębiorca o statystykach dotyczących pandemii

Jeśli sytuacja pandemiczna będzie zła, czyli liczba nowych zachorowań będzie się utrzymywać na poziomie ponad 27 tysięcy dziennie, będzie wprowadzona tzw. narodowa kwarantanna.

Na razie wiadomo tyle, że od przyszłej soboty mają zostać otwarte sklepy.

- Została podjęta decyzja o otwarciu sklepów i usług w galeriach handlowych – będą musiały one działać w zaostrzonym reżimie sanitarnym – podaje rząd w komunikacie. Jedynym znanym wyznacznikiem owego reżimu jest liczba klientów – na każdą osobę musi przypadać przynajmniej 15 metrów kwadratowych.

Oczywiście w mocy pozostaje obowiązek zasłaniania ust i nosa oraz zalecenie dezynfekcji rąk lub używania rękawiczek ochronnych.

Morawiecki - za tydzień otwieramy sklepy
Koronawirus. Koniec lockdownu w handlu. Sklepy znów będą otwarte

Bez zmian pozostają tzw. godziny dla seniora – w każdy dzień powszedni od 10 do 12 zakupy mogą robić tylko osoby 60+.

Premier zapowiedział też, że reżim sanitarny będzie kontrolowany a sklepy nieprzestrzegające zasad – zamykane.

Na razie nie zmieniają się obostrzenia dotyczące gastronomii, branży fitness, hoteli i innych zamkniętych gałęzi gospodarki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-11-2020

KrakowiankaPo co komu te udawane obostrzenia. Równie dobrze mogą zdecydować żeby chodzić do sklepu w różowych czapkach..efekt taki sam i będzie widać że mądrzy … Czytaj całość

21-11-2020

LokiCzyli że co? Będą większe kolejki niż w PRL-u?

21-11-2020

WdzięcznyDzięki premierze za twoją troskę. Bez ciebie nas by tu nie było niestety. Niech ci będą wynagrodzone twe czyny dziesięciokrotnie.

Rozwiń komentarze (250)