Trwa ładowanie...
bDpbPnud

Notowania

Galerie Handlowe – Wszystkie wiadomości

366
04.12.2020 7:55

KORONAWIRUS
 / 
Covid-19. Masowe kontrole sanepidu. Policja też nie odpuści

Kontrole w miejscach, w których obowiązują przepisy przeciwepidemiczne, odbywają się każdego dnia. Weekend nie oznacza spowolnienia, bo jak zapowiada policja – funkcjonariuszy należy się spodziewać przede wszystkim w galeriach handlowych i na stokach narciarskich.

3
02.12.2020 16:15

HANDEL
 / 
Kolejki w galeriach handlowych po ponownym otwarciu? Efekt obostrzeń

28 listopada, pierwszego dnia po otwarciu wszystkich sklepów w galeriach handlowych, ruszyły do nich tłumy klientów. - Nastąpiła kumulacja potrzeb zakupowych, a do tego "Czarny Weekend" ten entuzjazm spotęgował. W liczbach jednak wygląda to trochę inaczej. Osiągnęliśmy maksymalnie 73 proc. odwiedzalności w porównaniu do tego samego dnia rok temu. Wynika to z tego, że kilka sklepów przygotowało rzeczywiście bardzo atrakcyjne promocje, zwłaszcza na elektronikę. Kolejki wynikały z tego, że są wprowadzone limity klientów na sklep - mówił w programie Newsroom WP Tomasz Ciąpała, prezes firmy Lancerto i wiceprezes Związku Polskich Pracodawców Handlu i Usług. Jak robić bezpieczne zakupy w czasie pandemii? - Zachęcamy, by wyprawy do galerii były w jak najmniejszej grupie osób, a najlepiej pojedynczo. I pamiętajmy o dezynfekcji rąk, dystansie społecznym i maseczkach - dodał.

43
30.11.2020 16:20

ZAKUPY
 / 
Galerie handlowe otwarte. "To zupełnie niezrozumiałe"

Centra handlowe otwarte od soboty 28 listopada. Czy to dobre rozwiązanie? - Z punktu widzenia lekarza to zupełnie niezrozumiałe. Być może punkt widzenia właścicieli galerii i sklepów jest zupełnie inny, natomiast punkt widzenia epidemiologii i medycyny jest jednoznaczny. To nie były zamknięcia utrudniające życie, to nie było ratowanie życia czy zdrowia społecznego, poprzez otwarcie galerii handlowych. Zrobiliśmy to za szybko. Były też kraje, które zrobiły to wcześniej, ale to nie jest dobry wzorzec - powiedział w programie "Newsroom" prof. Andrzej Fal, specjalista z zakresu zdrowia publicznego. - Nie do końca rozumiem, dlaczego sklep z ubraniami jest niezbędnie potrzebny, by przed nim osoby ustawiały się w kolejkach, bez dystansu społecznego. To jest jak z tą niedzielą bez handlu. Dopiero się przyzwyczailiśmy, a jeszcze rok temu w soboty były tłumy, by tylko zaopatrzyć się w produkty przed niehandlową niedzielą - dodał.

278
28.11.2020 12:55

GALERIE HANDLOWE
 / 
Ponowne otwarcie galerii handlowych. Tłumy Polaków na zakupach

Były zamknięte równo 21 dni. W sobotę 28 listopada sklepy w galeriach handlowych zostały otwarte na nowo. Widać, że Polacy tylko na to czekali, bo ruszyli prosto na zakupy. W jednej z najpopularniejszych warszawskich galerii ruch wygląda tak, jak przed pandemią.

78
28.11.2020 8:32

KORONAWIRUS
 / 
Rząd otwiera galerie handlowe. Od soboty sklepy znowu czynne

Sobota 28 listopada jest pierwszym dniem, w którym ponownie otwarte zostały sklepy w galeriach i parkach handlowych. Obowiązują jednak ścisłe limity osób, które mogą jednocześnie przebywać w danym sklepie.

bDpbPnuf
27.11.2020 13:01

KORONAWIRUS
 / 
Otwarcie galerii. Część sklepów "wraca do życia". Co dalej z siłowniami?

Nowe obostrzenia zaczną obowiązywać od 28 listopada. Otwarcie galerii odbędzie się na specjalnych zasadach sanitarnych. Które sklepy już od jutra wrócą "do życia"?

3
26.11.2020 17:49

OBOSTRZENIA
 / 
Koronawirus. Od soboty otwarte będą sklepy i usługi w galeriach i parkach handlowych

Od najbliższej soboty ponownie działać będą mogły sklepy i usługi w galeriach i parkach handlowych - przewiduje przyjęte w czwartek rozporządzenie Rady Ministrów. Wspomniane placówki będą musiały działać w ścisłym reżimie sanitarnym. Wyłączone z działalności pozostaną sale zabaw.

1
26.11.2020 15:08

HANDEL
 / 
VRG szacuje straty na zamknięciu galerii. Właściciel Vistuli spodziewa się mniejszego ruchu

Sprzedaż w odzieżowej grupie VRG nie powinna spaść w tym roku mocniej niż o 25 proc. - ocenia zarząd. Salony m.in. Vistuli i Wólczanki przygotowują się już do ponownego otwarcia.

79
25.11.2020 11:31

ZAKUPY
 / 
Stracili na zamknięciu galerii. "Rząd nas pominął"

Trudny rok dla wielu branż, w tym branży jubilerskiej. Przedsiębiorcy wciąż liczą na pomoc rządu. - Bardzo liczymy na rząd. Apelujemy za pośrednictwem mediów i pisząc listy bezpośrednio do ministra Gowina, żeby zwrócił uwagę, że nasza branża nie została uwzględniona w tarczy pomocowej. To dla nas oznacza, że mamy na utrzymaniu ponad 2 tys. pracowników w 200 sklepach, które są zamknięte. Musimy wypłacić im wynagrodzenie, nie mając żadnych źródeł dochodu w tych salonach - powiedział w programie "Money. To się liczy" Michał Stawecki, dyrektor marketingu sieci jubilerskiej Apart. W okresie lockdownu wiosennego rząd bardzo nam pomógł w postaci tarczy i dofinansowania do wynagrodzeń. Było to 50 proc. dofinansowania do pracowników przebywających na postojowym. Teraz pracownicy też przebywają na postojowym, ale z niewiadomych względów nasza branża została pominięta, a chociażby branża odzieżowa czy obuwnicza są na tej liście. Powoduje to, że pracownicy z branż sąsiadujących z naszymi sklepami dostaną dofinansowanie, a my go nie dostaniemy. Nie wiem. Zastanawiamy się od tygodnia, dlaczego nasi pracownicy są gorsi od pracowników branży odzieżowej czy obuwniczej. Od rządu odpowiedzi nie ma. Liczymy na to, że nasze PKD zostanie dopisane do listy objętych tarczą pomocową. Bardzo o to apelujemy - podkreślił przedstawiciel Apartu w rozmowie z money.pl.

bDpbPnul
2
25.11.2020 8:46

MTSL
 / 
"Money. To się liczy". Zmiany w galeriach handlowych. Jak będą wyglądały zakupy?

Dziś w programie tematem odmrożenie galerii handlowych. Jak będą wyglądały zakupy w przedświątecznej gorączce? O to zapytamy Michała Staweckiego, dyrektora marketingu sieci jubilerskiej Apart. W drugiej części m.in. o wielkiej inwestycji Microsoft w Polsce mówi Paweł Jakubik, członek zarządu Microsoft Polska. Zapraszamy od 9.15

23
24.11.2020 16:40

WIGILIA
 / 
Policja będzie sprawdzać galerie? Ciarka: póki co stawiamy na edukację

Rząd otwiera galerie handlowe, mają działać pod rygorem reżimu sanitarnego. Czy policja będzie kontrolowała zachowania klientów? - Od samego początku stanu epidemii w Polsce wspieramy inspekcję sanitarną. Oczywiście w sytuacjach, gdy trzeba kontrolować określone miejsca, gdzie są ograniczenia w zakresie przebywania osób, my to robimy - powiedział w programie "Newsroom" Mariusz Ciarka, rzecznik Komendy Głównej Policji. - To nie jest nasze główne zadanie, bo nikt nas nie zwolni ze ścigania przestępców, podejmowania interwencji. Jednak społeczeństwo tak z nami współpracuje, że tam, gdzie przepisy sanitarne są nieprzestrzegane, ludzie potrafią zadzwonić i nas poinformować. Gdy podobna sytuacja będzie miała miejsce w galeriach, my też przyjedziemy i będziemy reagować na każde zgłoszenie. Cały czas też edukujemy, ministerstwo zdrowia też codziennie przekazuje informacje. Tak naprawdę nie wiemy, jak te przepisy będą wyglądały. Na razie nie planujemy jakichś nadzwyczajnych działań, ale nie możemy też ich wykluczyć. Na dzisiaj skupiamy się na tym, aby ludzie skupiali się nad zdrowym rozsądkiem i edukujemy - podkreślił. Pytany o kolacje wigilijne i to, czy policja będzie kontrolowała Polaków, odparł, że funkcjonariusze sami z siebie chodzić po domach nie będą, ale jeśli otrzymają zgłoszenie, to będą musieli zainterweniować.

2
23.11.2020 14:50

PANDEMIA
 / 
Otwarcie galerii, posypią się mandaty? "Nadzór jest konieczny"

Otwarcie galerii handlowych to błąd? - Należy je otwierać, bo to nie jest źródło zakażeń, ale oczywiście trzeba nałożyć reguły, które powinny być przestrzegane. Największym problemem nie jest to, że nie ma zasad, ale to, że nie są one przestrzegane. Nie może dochodzić do sytuacji, że w galeriach czy sklepach będzie za dużo osób, a także, że personel będzie chodził bez maseczek - powiedział w programie "Newsroom" prof. Robert Flisiak, specjalista ds. chorób zakaźnych. - Myślę, że nie powinno się wlepiać mandatów, ale przejście się patrolu spacerowy krokiem po galerii spowoduje zdyscyplinowanie ludzi. Poczują, że jest nad tym pewien nadzór. Większość osób przestrzega zasad, ale są pojedyncze jednostki, które je lekceważą i to na nich stróże prawa mogą mieć wpływ, niekoniecznie wlepiając mandaty - dodał.

23.11.2020 11:44

KORONAWIRUS
 / 
Galerie handlowe a Black Friday. Święto zakupów jakiego nie było

Galerie handlowe zostaną ponownie otwarte już w najbliższą sobotę. Termin zbiega się w czasie ze świętem zakupów, jakim bez wątpienia jest Black Friday. Czego można się spodziewać po tegorocznym święcie zakupów?

bDpbPnum
251
21.11.2020 11:09

KIEDY BĘDĄ OTWARTE GALERIE HANDLOWE
 / 
Koronawirus. Jak mają działać sklepy? Od przyszłego tygodnia min. 15 metrów na osobę

W przyszłą sobotę ożyją galerie handlowe i wszystkie zamknięte do tej pory sklepy. Mogą działać pod warunkiem zachowania maksymalnego reżimu sanitarnego. Co to oznacza w praktyce?

274
21.11.2020 10:14

KIEDY BĘDĄ OTWARTE GALERIE HANDLOWE
 / 
Koronawirus. Koniec lockdownu w handlu. Sklepy znów będą otwarte

Koniec lockdownu w handlu - za tydzień będą już otwarte wszystkie sklepy i galerie handlowe. To zapowiedź premiera Morawieckiego. Decyzja co do siłowni i klubów fitness ma zapaść przed świętami.

1
20.11.2020 16:40

GALERIE HANDLOWE
 / 
Jak powinno przebiegać luzowanie obostrzeń? "Otwarcie galerii etapami"

- Musimy dokonać analizy, skąd brały się zakażenia - przekonuje dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. Covid-19. - Uważam, że kwestie sklepów, galerii handlowych zostały wciągnięte do grupy ograniczeń głównie z powodu spotkań międzyludzkich z okazji wyjścia na zakupy. Myślę, że zakupy ludzie robią głównie szybko i się tam nie zarażają - powiedział dr Paweł Grzesiowski. Jak mogłoby wyglądać otwarcie galerii? Jak mówi ekspert, etapami - konieczna jest analiza, jak dany krok przekłada się na wzrost zachorowań. - Otworzyć możemy każdy sklep pod warunkiem zachowania tam zasad bezpieczeństwa - powiedział dr Grzesiowski. Zapytany o otwarcie szkół odparł: - Absolutnie nie otworzyłbym szkół do czasu, kiedy nie wygasimy fali epidemicznej. Przez wygaszenie rozumiem zejście poniżej 1000 zachorowań dziennie - powiedział dr Grzesiowski.

387
19.11.2020 15:39

EPIDEMIA
 / 
Co otworzyć po 29 listopada? Prof. Horban: szkoły tak, ale galerie nie

Pandemia w odwrocie? Obostrzenia będą znoszone? - Aż tak, żeby spadło nam do 5 tys. zakażeń dziennie, czy poniżej, to takich cudów nie ma. Wirus zachowuje się tak, jak się zachowuje, i nawet zaklęcia najlepszego ministra zdrowia na niego nie działają. To będzie spadało relatywnie wolno i to zależy od nas - powiedział w programie "Newsroom" prof. Andrzej Horban, doradca premiera ds. epidemii. - Musimy poczekać do 29 listopada, jeśli liczba zakażeń będzie spadała, to będziemy się zastanawiali, co uruchamiać. Ja jestem zwolennikiem uruchomienia szkół, zwłaszcza z klas 1-3 już w grudniu. W drugą stronę jak to było zamykane, ci najmłodsi są mało winni. Galerie handlowe i sklepy są do rozważenia, decyduje o tym wiele czynników. Głównie chodzi o ograniczanie kontaktów międzyludzkich i dużych skupisk. Wykorzystuje się do tego logowanie do stacji komórkowych, pewna forma - co tu dużo ukrywać - śledzenia obywatela, na którą sam się godzi, bo nosi komórkę przy sobie. To, co pan minister pokazywał, spada mobilność społeczeństwa, i o to nam chodzi. Jeżeli się otworzy, to znowuż zaczną sobie ludzie biegać po galeriach, dwa tygodnie wytrzymamy - dodał.

204
17.11.2020 17:13

HANDEL
 / 
Co drugi badany chce iść do sklepu w grudniu. Bez względu na zagrożenie zdrowotne

Czy rząd powinien otworzyć w grudniu wszystkie sklepy w galeriach handlowych? Połowa pytanych w badaniu dla money.pl uważa, że tak i to bez względu na stan zagrożenia epidemicznego. Handlowcy z kolei straszą bankructwami, jeśli centra zostaną częściowo zamknięte po 30 listopada.