Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. ŁWI
|

Jakie obostrzenia obowiązują w Wielkanoc 2021?

1
Podziel się:

Wielkanoc 2021 wypada 4 kwietnia. Zgodnie z rządowym rozporządzeniem nie będziemy mogli jej spędzić tak, jak się do tego przyzwyczailiśmy. Ograniczenia dotyczą m.in. liczby osób w kościołach.

Jakie obostrzenia obowiązują w Wielkanoc 2021?
Obostrzenia na Wielkanoc (Pixabay)

To już druga z rzędu Wielkanoc, gdy obowiązują rządowe obostrzenia. Nie są one tak restrykcyjne, jak w 2020 roku, ale i tak nie będziemy mogli spędzić Świąt Wielkanocnych tak, jak byliśmy do tego przyzwyczajeni. Wszystko z obawy przed rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa.

Wielkanoc 2021. Jakie obostrzenia?

Od soboty, 27 marca rząd wprowadził nowe zasady bezpieczeństwa, które obowiązywać będą do 9 kwietnia, czyli obejmą także okres Świąt Wielkanocnych. "Pamiętaj, tylko solidarność i wzajemna odpowiedzialność pozwolą nam pokonać COVID-19. Dlatego ogranicz do minimum kontakty społeczne – jeśli możesz, pracuj zdalnie, a zbliżające się święta wielkanocne spędź w gronie swoich domowników!" - czytamy na rządowych stronach.

Jeśli chcemy wrócić do czasów sprzed pandemii, musimy być odpowiedzialni. W okresie świąt powinniśmy więc ograniczyć nasze kontakty wyłącznie do najbliższych domowników, a ewentualne spotkania przełożyć na inny, bardziej bezpieczny czas. Wiele zależy od nas samych. Dbajmy o siebie i swoją rodzinę - apeluje rząd.

Wielkanoc 2021. Obostrzenia w kościołach

Obostrzenia dotyczą między innymi miejsc kultu religijnego. Od 27 marca obowiązuje nowy limit osób – na 1 osobę będzie musiało przypadać 20 m2. Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.

Czy kościoły będą zamknięte? Choć takie opinie pojawiały się w wypowiedziach ekspertów, to kościoły będą otwarte, choć przestrzegany ma być limit osób.

Zobacz także: Unikają podatków, wypychają na samozatrudnienie. Będzie test przedsiębiorcy?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1)
dopamina
2 lata temu
Haloperidol dalej przerywa początki psychoz.