Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jarosław Gowin przyznaje się do błędu. Popiera powstanie nowego ministerstwa

18
Podziel się:

Ministerstwo Zasobów Narodowych – tak ma się nazywać nowy resort, który obejmie nadzór nad spółkami Skarbu Państwa. - Byłem gorącym zwolennikiem zlikwidowania Ministerstwa Skarbu. Przyznaję się do błędu – mówił wicepremier Jarosław Gowin.

Jarosław Gowin, wicepremier i szef resortu szkolnictwa wyższego.
Jarosław Gowin, wicepremier i szef resortu szkolnictwa wyższego. (East News, JAN GRACZYNSKI/East News)
bFfGFuZN

Wicepremier Jarosław Gowin zapewnił w programie ”Sygnały dnia” na antenie Polskiego Radia, że gorąco popiera powstanie Ministerstwa Zasobów Narodowych, które ma na powrót skupiać nadzór nad spółkami Skarbu Państwa.

- Jestem zwolennikiem tego rozwiązania. Postulowałem to od dawna, przyznając się do własnego błędu. Byłem zwolennikiem zlikwidowania Ministerstwa Skarbu – przyznał szef resortu szkolnictwa wyższego.

bFfGFuZP

Jak tłumaczył, spółki przestały ze sobą współpracować, pogłębiła się silosowość, stały się częścią księstw poszczególnych ministrów.

Gowin już wcześniej przyznawał, że rozwiązanie Ministerstwa Skarbu nie było korzystne. - To jeden z większych naszych pomyłek w poprzedniej kadencji - tak o likwidacji ministerstwa skarbu państwa mówił w "Money. To Się Liczy" wicepremier Jarosław Gowin.

Wicepremier na antenie Polskiego Radia odniósł się również do danych OECD, na które powołuje się w artykule "Krytyka Polityczna": ”Zaledwie 15 proc. zatrudnionych w naszym kraju pracuje w miejscach, w których w ostatnim czasie wprowadzono nowe rozwiązania technologiczne lub usprawniono proces wykonywania zadań. To piąty najniższy wynik w UE – większy marazm w firmach panuje jedynie w Grecji oraz na Łotwie, Słowacji i Węgrzech.

bFfGFuZV

- Nie znam tych danych, ale tak może być – przyznał. - W Polsce gospodarka rozwija się w ostatnich latach znakomicie i stąd przedsiębiorcy mają mało bodźców do inwestowania w innowacje - tłumaczył.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bFfGFvaq
innowacje
gospodarka
KOMENTARZE
(18)
taaaa
2 lata temu
gówin+kałuża=bagno
oj gówin gówi...
2 lata temu
a każdy nadzór kosztuje, prawda.... hahahahahaha
wiesio
2 lata temu
Księstwa poszczególnych ministrów? To sobie sprawdźcie (tak z czystej ciekawości) np. za rok, kto tam będzie pracował.
bFfGFvar
żorż
2 lata temu
wskaźnik śliskości wyedbało poza skalę :D
rycho
2 lata temu
Zamiast Sasina Banas ktory zna to od podszewki.