Notowania

premier
18.06.2019 21:41

Jednak będą pociągi na festiwal w Kostrzynie. Premier obiecał specjalną obstawę

- W trosce o bezpieczeństwo uczestników festiwalu w Kostrzynie nad Odrą, poleciłem przygotowanie pociągów, które dowiozą uczestników na miejsce - zapowiedział we wtorek premier Mateusz Morawicki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(KPRM)
Premier obiecał, że pociągi dowiozą uczestników festiwalu Pol'and'Rock do Kostrzyna nad Odrą (Fot: KPRM)

Sprawa likwidacji połączeń na festiwal Pol'and'Rock od kilku dni rozgrzewa publiczną dyskusję.

- Po rozmowie z Joachimem Brudzińskim i minister Elżbietą Witek, w trosce o bezpieczeństwo uczestników festiwalu w Kostrzynie nad Odrą, poleciłem ministrowi infrastruktury Andrzejowi Adamczykowi przygotowanie pociągów, które dowiozą uczestników na miejsce. Będzie on także zabezpieczony przez służby podległe MSWiA" - oświadczył premier Mateusz Morawiecki.

Obejrzyj: Jerzy Owsiak: Paweł! Nic nie poszło na marne, nawet jeden gram tego zdarzenia

Podróż z przeszkodami

To doskonała informacja dla uczestników festiwalu, który rozpocznie się 1 sierpnia. Przed kilkoma dniami spółka Przewozy Regionalne poinformowała, że w tym roku nie podstawi dodatkowych pociągów, którymi uczestnicy dojada na festiwal Pol'and'Rock. Powód? Rzekome bardzo duże straty, które spółka ponosi każdego roku w związku ze zniszczeniem składów przez udających się do Kostrzyna i z powrotem.

                Festiwal Pol'And'Rock (dawniej Przystanek Woodstock) to coroczny festiwal, który w Kostrzynie nad Odrą gromadzi setki tysięcy fanów muzyki
Będą dodatkowe pociągi na Pol'And'Rock. Wyśle je zachodniopomorskie

Również PKP Intercity nie ułatwiła uczestnikom festiwalu planowania, w jaki sposób dojadą na imprezę. Przewoźnik zaczął rozważać zmianę tras pociągów, które normalnie przejeżdżają przez Kostrzyn – tak by całkowicie omijały miasto. Spółka nie poinformowała o przyczynach decyzji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: premier, woodstock, gospodarka, wiadomości, kostrzyn nad odrą
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-06-2019

Brrr zimnoMam nadzieję że młodzi ludzie którzy wybierali się do Kostrzyna nie uwierzą w ten pic pinokia. Gdyby nie wybory i utrata młodego elektoratu to PiS na … Czytaj całość

18-06-2019

Pan MajsterPiS jak zwykle dzielnie zwalcza problemy które sam stworzył.

18-06-2019

Twoja siła to karta wyborcza.Pamiętajcie o tym przy wyborach, nie było pisu to nie było Kłopotów. Zróbmy tak by nigdy już nie było kłopotów.

Rozwiń komentarze (613)