Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. MWL
|

Jest nowy prezes Narodowego Funduszu Zdrowia

24
Podziel się:

Minister zdrowia Adam Niedzielski powołał Filipa Nowaka na stanowisko prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia - podało we wtorek na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.

Jest nowy prezes Narodowego Funduszu Zdrowia
Filip Nowak, który jest p.o. prezesa NFZ, od sierpnia ub.r., wygrał konkurs na prezesa tej instytucji. (PAP, Sebastian Borowski)

Ministerstwo Zdrowia poinformowało na Twitterze, że "po zakończonym konkursie i za pozytywną rekomendacją Rady NFZ minister zdrowia Adam Niedzielski powołał Filipa Nowaka na prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia". Filip Nowak pełni obowiązki (p.o.) prezesa NFZ od 26 sierpnia 2020 r.

Filip Nowak. Kim jest nowy prezes NFZ?

Nowak jest socjologiem, ekspertem zarządzania w ochronie zdrowia. Ma tytuł MBA. Jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego, Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu i Uczelni Łazarskiego w Warszawie.

Zanim został p.o. prezesa NFZ w sierpniu 2020 r., od 29 listopada 2019 roku pełnił funkcję Zastępcy Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia ds. Operacyjnych. Wcześniej przez ponad pięć lat był dyrektorem Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, kierował też pracami opolskiego i wielkopolskiego oddziału NFZ. Pracował także w dolnośląskim oddziale Funduszu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(24)
Obiecanki cac...
2 lata temu
Nie ma co komentować , samożycie to komentuje bardzo źle.
endloch
2 lata temu
Jaki Narodowy Fundusz Zdrowia . To parodia. Chyba fundusz Teleporad i modlitw pacjentów o przyjęcie do lekarza . Poradnie pracują jak chcą , rejestrują do lekarzy jak chcą, odbierają telefony jak chcą i kiedy chcą a w Pszczynie lekarze na porodówce nawet nie leczą tylko czekają wiadomo na co.
Babcia
2 lata temu
Hop siup, zmiana doop!!! Przy korycie...
lullaby
2 lata temu
Ministerstwo Zdrowia i Atomu charakteryzują się tym samym.
Kris
2 lata temu
Miał być do kasacji
...
Następna strona