Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

JSW uruchamia 700 mln zł. Środki pójdą na inwestycje

3
Podziel się:

Prezes JSW uspokaja, że pozyskanie dodatkowych pieniędzy nie wiąże się z dekoniunkturą czy spodziewanym kryzysem, ale wynika z potrzeb inwestycyjnych.

Kopalnia Budryk należąca do JSW.
Kopalnia Budryk należąca do JSW. (Materiały prasowe, JSW/Agnieszka Materna)

- Planowane w pierwszych miesiącach 2020 r. wykorzystanie 700 mln zł z funduszu stabilizacyjnego JSW wiąże się ze wzmożonymi w tym okresie płatnościami, wynikającymi z realizowanych przez firmę inwestycji - tłumaczył w piątek prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej Włodzimierz Hereźniak cytowany przez PAP.

Jastrzębska Spółka Węglowa już w czwartek infomowała o decyzji o umorzeniu certyfikatów inwestycyjnych JSW Stabilizacyjnego Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego (FIZ) serii A w kwocie 400 mln zł i serii B w kwocie 300 mln zł.

"Przewidywany wpływ środków z tytułu umorzenia Certyfikatów FIZ wynosi 300 mln zł w lutym 2020 roku oraz 400 mln zł w kwietniu 2020 roku. Środki uzyskane z tytułu umorzenia certyfikatów FIZ zostaną wykorzystane zarówno na cele związane z bieżącą działalnością spółki jak i na realizację działalności inwestycyjnej" - czytamy w komunikacie.

Decyzja o umorzeniu certyfikatów wymaga zgody rady nadzorczej spółki.

"FIZ został utworzony przez spółkę w celu stabilizacji płynności finansowej, jak również w celu ograniczenia wpływu ryzyka zmienności cen węgla i koksu, na utrzymanie ciągłości prowadzenia działalności operacyjnej i inwestycyjnej grupy kapitałowej" - przypomniano.

Wartość bilansowa inwestycji w portfel aktywów FIZ na dzień 30 września 2019 roku wynosiła 1 860,5 mln zł, podano także.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(3)
HAYER
4 lata temu
ZAMKNAC WSZYSTKIE GRUBY . TO SMIETNIKI I DOPATY CALE ZYCIE DLA TRUCICIELI
John
4 lata temu
Szok.30 lat dokładania.....
Kain
4 lata temu
Prezesie jaw co Ty gadasz zaniosles w darze królowi na nowogrodzka