Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MLG
|

Jutro ważne głosowanie w PE. To "przełomowy" pakt

31
Podziel się:

W środę, 10 kwietnia europosłowie będą debatować i głosować w nad dziesięcioma projektami aktualizującymi przepisy azylowe i migracyjne Unii Europejskiej. Jak informuje Parlament, są one oparte na współpracy i obowiązkowej, ale elastycznej solidarności.

Jutro ważne głosowanie w PE. To "przełomowy" pakt
Przewodnicząca Parlamentu Europejskiego Roberta Metsola (Getty, Andrzej Iwanczuk)

Parlament Europejski pakt migracyjny i azylowy nazywa "przełomowym".

Pakt migracyjny. Oto założenia

Pakt obejmuje nowe ramy dla kompleksowej polityki azylowej i migracyjnej opartej na solidarności, sprawiedliwym podziale odpowiedzialności oraz zaktualizowanych zasadach dotyczących kryteriów i mechanizmów określania państwa członkowskiego odpowiedzialnego za rozpatrzenie wniosku o udzielenie ochrony międzynarodowej - informuje Parlament Europejski.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Miał zrujnować rodzinną firmę, a teraz ma 120 salonów i podbija rynek w Polsce - Marcin Ochnik

I dodaje, że państwa członkowskie będą mogły wybrać między relokacją osób ubiegających się o azyl na swoje terytorium, wniesieniem wkładu finansowego lub zapewnieniem wsparcia operacyjnego i technicznego państwom członkowskim znajdującym się pod presją migracyjną.

"Wprowadzone zostaną specjalne przepisy dotyczące sytuacji kryzysowych, a zasady dotyczące standardów przyjmowania osób ubiegających się o azyl zostaną zaktualizowane. Zmienione zasady kwalifikacji ustanowią jednolite standardy w całej UE w zakresie traktowania osób ubiegających się o ochronę międzynarodową, a także ich praw. Wprowadzona zostanie szybsza wspólna procedura" - tak zmiany, nad którymi mają głosować europosłowie, opisuje PE.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(31)
Byr
miesiąc temu
„Ochrona praw imigrantów” - a jakie prawa ma jakiś … któremu udało się przedrzeć na terytorium innego państwa? Kiedyś miał prawo pobytu w więzieniu za przestepstwo.
basia
miesiąc temu
ciekawe jak zachowa sie PO, w kraju sa przeciw, w Unii za !!!!!
REALISTA
miesiąc temu
i do czego doprowadziła MERKEL WRAZ Z NIEMCAMI??? >>OTWIERAJĄC I ZAPRASZAJĄC " INŻYNIERÓW I LEKARZY" ! ! ! W EUROPIE DOJDZIE DO JEDNEJ WIELKIEJ "JADKI" MIEDZY NOWO PRZYBYŁYMI A EUROPEJCZYKAMI
Adler
miesiąc temu
3XNIE
Oj tak
miesiąc temu
Ciekawe co zrobi Tusk, bo genitolewoca jak zwykle zdradzi Polskę . (pamiętajcie Wyborcy o tym przed i trakcie wyborów do UE).
...
Następna strona