Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Konrad Bagiński
|
aktualizacja

Kaczyński chwali Obajtka. Prezes Orlenu sprawił radość prezesowi PiS

251
Podziel się:

To jedna z najlepszych wiadomości, jaką usłyszałem w ciągu ostatnich lat; pozbawiliśmy się w wielkiej mierze mediów na rzecz czynników spoza Polski, a to pierwszy krok w drugą stronę - stwierdził szef PiS Jarosław Kaczyński pytany o zakup Polska Press przez PKN Orlen. - Musimy mieć własne media - podkreślił prezes PiS.

Kaczyński chwali Obajtka. Prezes Orlenu sprawił radość prezesowi PiS
Jarosław Kaczyński jest zadowolony z przejęcia przez Orlen wydawnictwa Polska Press. (PAP, Marcin Obwara)

"Uważam, że to jedna z najlepszych wiadomości, którą usłyszałem w ciągu ostatnich lat. To pierwszy krok w drugą stronę. My pozbawiliśmy się w wielkiej mierze mediów na rzecz czynników poza polskich, głównie niemieckich, z ogromną stratą dla naszej suwerenności. Już nie jako państwa, ale jako naród i z ogromnymi stratami w innych dziedzinach" - mówił Kaczyński w wywiadzie dla telewizji wPolsce.pl (0,009 proc. udziału w rynku telewizyjnym w Polsce).

W ten sposób Kaczyński podsumował kupno wydawnictwa Polska Press przez PKN Orlen.

Zobacz także: Orlen przejął wydawcę mediów regionalnych. "Prezes Obajtek realizuje politykę PiS"

Prezes PiS ocenił, że media przejmowane przez niemieckich przedsiębiorców jeszcze w latach 90-tych "odegrały ogromną rolę w demoralizowaniu młodzieży". "I to takim demoralizowaniu najbardziej można powiedzieć wulgarnym, prymitywnym" - ocenił.

Kaczyński oświadczył, że Polska musi mieć własne media, a media "niepolskie powinny być w naszym kraju wyjątkiem i to takim - można powiedzieć - rzadkim wyjątkiem".

Zaznaczył, że nie jest to droga ani łatwa, ani krótka, ale "to jest jedyna droga obrony naszej wolności, naszej suwerenności, bo media to jest coś, co by można było porównać przynajmniej do znaczących części mózgu i jednocześnie układu nerwowego człowieka". "Człowiek, któremu by to odebrano już po prostu nie byłby człowiekiem w całym tego słowa znaczeniu. I także naród, któremu to odebrano jest rzeczywiście w bardzo trudnej sytuacji" - mówił szef PiS.

"Nie zgadzajmy się na te wszystkie opowieści o tym, że kapitał nie ma narodowości, że wszystkie te mechanizmy, które przez wieki funkcjonowały w relacjach między narodami i państwami nagle przestały istnieć. To bajki i to bajki w sposób intencjonalny opowiadane przez tych najsilniejszych, którzy po prostu w dalszym ciągu mają bardzo silną tendencję do tego, żeby dominować, panować nad tymi słabszymi" - powiedział.

Szef PiS pytany o ocenę działalności prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka, stwierdził, że ma on "talent organizacyjny". "W tym naszym zbiorze różnego rodzaju osób, które mają kwalifikację do tego, żeby zrobić dla społeczeństwa w szerszym tego słowa znaczeniu coś dobrego, on jest taką bardzo wyraźnie wyróżniająca się postacią" - powiedział.

Według prezesa PiS, PKN Orlen wyrasta na spółkę, która "liczy się w skali międzynarodowej". "Dziś to wszystko, co działo się choćby wokół połączenia między Orlenem a Lotosem, różnego rodzaju naciski, żeby do tego nie dopuścić, UE musiała się na to zgodzić, pokazują, że to już jest bardzo poważnie traktowana siła. Ci, którzy naciskali, to najcięższa waga nie w skali europejskiej, ale i światowej" - powiedział Kaczyński.

Prezes PiS wyraził przekonanie, że Obajtek "uczyni jeszcze dużo więcej dla Polski".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(251)
Karusek
3 lata temu
Obaitek to Obaitek tamto kasa na prawo i lewo a to PiS a to f1 no i kosciul a pracownicy na stacjach zarobki nedza i rozpacz.
adam
3 lata temu
Tak na naszych oczach powstaje dyktatura gorsza od tej za Stalina, Breżniewa i Bieruta.
obserwator>
3 lata temu
Czekam kiedy Prezes Kaczyński powie,że musimy jeszcze mieć własny papier toaletowy bo jak wszem wiadomo to Redaktor Naczelny Tygodnika "NIE" Pan Jerzy Urban posiadał nawet ze swoim wizerunkiem i myślę,że prezes nie powinien pozostać w tyle a nawet wyprzedzić bo propagandę ma lepszą niż Jerzy Urban.Na tą drobnicę regionalną co kupił Obajtek no to cóż chciał zrobić skrzatowi prezent nie ze swoich pieniędzy i się udało malec się cieszy jak by to było już na zawsze jego.
czytelnik
3 lata temu
prezesowi tak, ale czytelnikom robi głupotę.media mają być nie zależne od polityków rządu, maja im patrzeć na ręce i wszystkie afery i nadużycia opisywać dziennikarz ma być tak samo niezależny
Polak mały
3 lata temu
Dramat naszego kraju polega na tym, że kluczowe decyzje podejmują ludzie nie mający podstawowej wiedzy w ich zakresie; Pan Kaczyński nie zna się, kompletnie, na gospodarce w Pan Obajtek podejmuje działania, które mimo szlachetnych pobudek prowadzą do katastrof gospodarczych, tak jak próba fuzji Orlenu z Lotosem poprzez przejęcie, co wymusza sprzedaż części aktywów za niekorzystną cenę, zamiast wprowadzenia posiadanych przez skarb państwa akcji obydwu np. do państwowego PGiNG, co właścicielowi zawsze wolno, bez konsekwencji ekonomicznych. W taki sposób koncern naftowy za słuszne pieniądze został właścicielem grupy upadających gazet regionalnych, kupowanych tylko przez dzisiejszych emerytów, a które w przyszłości trzeba będzie tylko zlikwidować. Wart Pac pałaca, a pałac Paca...
...
Następna strona