Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|

Kaczyński o zarobkach lekarzy. "Pogoń za pieniądzem jest przesadna i trzeba coś z tym zrobić"

41
Podziel się:

Prezes PiS Jarosław Kaczyński chciałby wydłużenia godzin pracy w szpitalach. Podczas spotkania z mieszkańcami Nowej Soli skrytykował też zarobki lekarzy w Polsce. - Pogoń za pieniądzem w tym środowisku jest przesadna i trzeba coś z tym zrobić - mówił.

Kaczyński o zarobkach lekarzy. "Pogoń za pieniądzem jest przesadna i trzeba coś z tym zrobić"
Nowa Sól, 04.12.2022. Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami w Hotelu Nadodrzański Dwór w Nowej Soli, 4 bm. Prezes PiS kontynuuje objazd po kraju i spotkania z wyborcami. (jm) PAP/Lech Muszyński (PAP, PAP/Lech Muszyński)

Jarosław Kaczyński na niedzielnym spotkaniu w Nowej Soli mówił o problemach służby zdrowia. - Myśmy prawie podwoili wydatki na służbę zdrowia - podkreślił. Jak dodał, zarobki są bardzo zróżnicowane.

Są lekarze, którzy zarabiają całkiem przeciętnie, ale jest i tak, że niektórzy zarabiają bardzo, bardzo dużo - zauważył prezes PiS. - Nie miałbym z tego powodu pretensji, gdyby służba zdrowia działała tak, jak powinna działać - podkreślił.

Prezes PiS zaznaczył, że aby zostać lekarzem trzeba uczyć się co najmniej 10 lat. - Niech te płace będą nawet bardzo wysokie, szczególnie jeśli chodzi o tych doświadczonych lekarzy, a doświadczenie jest ogromnie ważne w medycynie - dodał.

- W zamian za to musi być dobra służba zdrowia. A ja ciągle dowiaduje się o przypadkach skandalicznych, jeżeli chodzi o działania służby zdrowia - mówił Kaczyński. Jako przykład podał SOR-y i wielogodzinne oczekiwania na wizytę.

"Pogoń za pieniądzem"

Kaczyński mówił także o przypadku przedwczesnej śmierci, gdzie przeprowadzono źle badania. - Ponieważ łączyły się z niewielkim bardzo niebezpieczeństwem to zakończyło się śmiercią tej pani - powiedział.

- Pogoń za pieniądzem w tym środowisku jest jednak przesadna i będzie trzeba coś z tym zrobić - stwierdził prezes PiS.

Jak dodał, przy wspomnianym wcześniej badaniu i zabiegu mówiono mu, że wystarczy mieć pewną ręką. Zaznaczył, że kiedy dopytywał, czemu drżą ręce, to oczekiwał odpowiedzi dotyczącej nadużywania alkoholu. - A usłyszałem, że dlatego, że lekarze mają po kilka etatów - mówił.

Ja nic nie mam przeciwko temu, żeby lekarz na jednym etacie świetnie zarabiał, ale lekarz musi być przede wszystkim w szpitalu rano, kiedy zaczyna pracę, do tego momentu, kiedy formalnie ją kończy, czyli do popołudnia, a jak trzeba to dłużej - podkreślił. - Wiecie państwo, że tak nie jest. Musi mieć to poczucie odpowiedzialności za pacjenta - zaznaczył Kaczyński.

Lekarz jest człowiekiem nie tylko pewnego zawodu, ale także pewnej misji - zauważył lider PiS.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(41)
z49
2 miesiące temu
Ciekawe jaki procent aktualnej składki zdrowotnej dotrze do instytucji ochrony zdrowia. Giganci zarządzania na pewno wymyślą kolejny mur lub przekop
Lech
2 miesiące temu
Jak widać, po czasach Ministrów Zdrowia; Śliwińskiego, Żochowskiego i Religi, uruchomiona została karuzela w Ministerstwie Zdrowia, która się kręci tylko dla kręcenia. Trzeba znaleźć zaufanego kandydata na Ministra, który będzie prawdziwym fachowcem i to niezależnym od polityków (!!!). Niech to on zaproponuje zmiany i za nie odpowiada! Trzeba stworzyć system, w którym to jakość i skuteczność opieki nad pacjentem, a nie procedury będą, się najbardziej liczyły (również w uposażeniach personelu). A "specjaliście od wszystkiego"- Panu Kaczyńskiemu .. już dziękujemy. Bo jeżeli On pozostanie, to będziemy ciągle dreptali od bandy do bandy. Jestem także za jednoetatowością personelu medycznego i kto w prywacie, to w prywacie, a kto na państwowym, to na państwowym!
Kłamca.
2 miesiące temu
Pogoń za pieniędzmi według Kaczyńskiego.To ile milionów ofiarował Rydzykowi?Obajtek tło tez dziad bez pieniędzy?Podwyzki które sopbie przyznali,to tez nie były pieniądze?człowieku.Nie kłam i się nie ośmieszaj.
Ten sam demon...
2 miesiące temu
Nigdy jeszcze nie słyszałem żeby zatakował bezrobotnych którzy wyłudzają świadczenia ,tylko przedsiębiorców którzy ciężko pracują albo inteligencjię lekarzy czy nauczycieli,analogicznie jak w 39
Ten sam tok m...
2 miesiące temu
Kilka dni temu miałem wypadek nie wymieniłem opon i jechałem za szybko i co miałem powiedzieć policji, że to wina samochodu?
...
Następna strona