Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Patrycjusz Wyżga
Patrycjusz Wyżga
|
aktualizacja

Kaczyński: przejście na euro doprowadzi do "zubożenia Polaków". "Nic takiego nigdzie się nie wydarzyło"

- W żadnym kraju, które wprowadziło euro, nie stało się to, przed czym ostrzega prezes Jarosław Kaczyński - powiedział programie "Newsroom" WP prof. Artur Nowak-Far z SGH, Kolegium ekonomiczno-społecznego. – Wręcz przeciwnie. Jest tak, że w przeciągu 2-4 lat przejście na euro wyszło tym krajom na lepsze. Złe doświadczenia biorą się z przypadku Włoch, gdzie kawa cappuccino, po przejściu na euro radykalnie wzrosła i to z dnia na dzień. A jak wiadomo, Włosi piją tę kawę zawsze rano, zagryzając ją ciastkiem i to jest pewien rytuał. Mówi się nawet o "efekcie cappuccino". Natomiast dane ze Słowacji pokazują, że nic złego się nie stało. Nie ma żadnego efektu zubożenia.

KOMENTARZE
(86)
GłosRozsądku
rok temu
Widzę że nikt z was nie był na Słowacji przed zmianą waluty na Euro. Przed wymianą było tam tanio.. A tuż po niej mieszkańcy z którymi rozmawiałem narzekali że za swoje wynagrodzenie mogą kupić mniej i poziom życia spadł o ok 30 %... A komentarze że wymienić 1 złotówkę do 1 euro jest nie możliwe skoro na dzień dzisiejszy kurs opiewa na 4.65 . Na wymianie stracą jak zawsze najbiedniejsi. A jako państwo stracimy niezależność walutowa i różne możliwości obracania pieniądzem. Ale nie będę się rozpisywał ponieważ mało kto tu czyta komentarze które mają więcej niż 2 linijki .
Gruby
rok temu
Ma racje
ludz
rok temu
straszą ludzi, ale prawda jest taka że skończyłby się dodruk i nie było by czym kupować elektoratu
Krzyś 65
rok temu
Tak niech wprowadza euro ale przelicznik 1zl do jednego euro już Niemcy dostali po kości Słowacy i inne kraje ale o tym się nie mówi szuka się wyjścia z patowej inflacjii
Mac
rok temu
Przecież klamczynski nie widział nigdy euro😁
...
Następna strona