Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
MLG
|

Kaczyński składa obietnicę. Chodzi o 14. emeryturę

63
Podziel się:

Czternastkę chcemy zmienić w trwałe świadczenie. Nie takie jednoroczne, jak było początkowo planowane, tylko trwałe – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania z działaczami w Kołobrzegu.

Kaczyński składa obietnicę. Chodzi o 14. emeryturę
Prezes PiS Jarosław Kaczyński zadeklarował, że 14. emerytura powinna być świadczeniem wypłacanym co rok (PAP, Piotr Kowala)

W sobotę prezes PiS spotkał się z działaczami i sympatykami w Kołobrzegu. Podczas spotkania spytany został, czy rewaloryzacja emerytur zostanie utrzymana mimo rosnącej inflacji.

O tym już mówiła minister Marlena Maląg. Rewaloryzacja będzie bardzo wysoka, będzie trzynastka, będzie czternastka. Czternastkę chcemy zmienić w trwałe świadczenie. Nie takie jednoroczne, jak było początkowo planowane, tylko trwałe. Co roku będzie czternastka – ogłosił Kaczyński.

Wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed poinformował w czwartek, że w tym roku łączna kwota przeznaczona na 13. i 14. emeryturę wyniosła prawie 25 mld zł.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Gdzie największe wzrosty cen? "Drożeje właściwie wszystko"

Przypomnijmy, że prawo do otrzymania 14. emerytury mają osoby, które 24 sierpnia, czyli w dzień poprzedzający pierwsze wypłaty, pobierali jedno z długoterminowych świadczeń, np. emeryturę, rentę czy świadczenie przedemerytalne. "Czternastki" nie otrzymają osoby ze świadczeniem zawieszonym, np. z powodu przekroczenia limitów dorabiania.

Ile wynosi 14. emerytura

Świadczenie na rękę w pełnej wysokości wynosi 1217,98 zł. Na pełną kwotę mogą jednak liczyć osoby, których świadczenie podstawowe np. emerytura, renta nie przekracza 2900 zł brutto. W przypadku osób ze świadczeniem o wysokości powyżej 2900 zł "czternastka" będzie zmniejszana zgodnie z zasadą złotówka za złotówkę. Świadczenie nie będzie jednak przyznawane, jeśli kwota czternastej emerytury będzie niższa niż 50 zł. Zatem na "czternastkę" mogą liczyć osoby, których emerytura czy renta nie przekracza 4188,44 zł brutto.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(63)
Olek
2 miesiące temu
14-stkę powinni dostać wszyscy emeryci a nie Wybrani! Nie będziemy głosować na PiS
emerytka67
2 miesiące temu
Nigdy nie głosowałam na pis i nie zagłosuję, ochłap 13 czy 14 biorę bo to z moich podatków i należy mi się jak psu micha zupy! Kaczyński nie daje tego ze swojej kieszeni!
Iga
2 miesiące temu
14-stkę powinni dostać wszyscy emeryci! To jest niesprawiedliwość!!!
Obiecanki?
2 miesiące temu
Jak tylko oddadzą do użytku tanie mieszkania kaczyńskiego i milion samochodów morawieckiego
Patrioci
2 miesiące temu
TAK !! 14 KI powinnt byc dla wszystkich.. Tak jak i dla wszystkich POwinny byc cele wiezienne --1m na 2 m - dla wszystkich zdrajcow totalntch -Polski
...
Następna strona