Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. WZI
|

Kaczyński znów obraża przedsiębiorców. Mówi o "żyjących z cwaniactwa"

2153
Podziel się:

- Tylko ci, którzy żyją z cwaniactwa, mogą rzeczywiście stracić. Ogromna większość na tym zyska - powiedział Jarosław Kaczyński w sobotnim wywiadzie dla radia RMF FM. Obraził tym samym zarówno przedsiębiorców, jak i lepiej zarabiających pracowników. Nie po raz pierwszy prezes PiS wbija szpilę prowadzącym działalność gospodarczą. W 2016 r. obarczył ich winą za złą sytuację gospodarczą Polski, rok później drwił z tych, których nie stać na opłacenie ZUS-u.

Kaczyński znów obraża przedsiębiorców. Mówi o "żyjących z cwaniactwa"
Jarosław Kaczyński znów krytykuje przedsiębiorców. (PAP, Mateusz Marek)
bESpZBCJ

W sobotę w radiu RMF FM prezes Jarosław Kaczyński był pytany m.in. o Polski Ład i zmiany podatkowe, na których mają zyskać przede wszystkim osoby zarabiające najmniej.

Za podwyższeniem kwoty wolnej od podatku, która jest jednym z podstawowych elementów programu, idzie jednak m.in. likwidacja odliczania składki zdrowotnej od podatku, co odbije się czkawką pracownikom zarabiającym powyżej przeciętnej, oraz wielu przedsiębiorcom.

- Tylko ci, którzy żyją z cwaniactwa, mogą rzeczywiście stracić. Ogromna większość na tym zyska - powiedział Kaczyński i stwierdził, że chciałby, aby "różnego rodzaju podmioty gospodarcze ograniczyły swoją ekspansję dochodową".

bESpZBCL
Zobacz także: Inflacja nie zwalnia, będzie drożej. Cena drobiu nawet o 25 proc. wyższa

"Paranoja" prezesa

To nie pierwszy raz, kiedy prezes Kaczyński wbija szpilę przedsiębiorcom. W 2016 roku, rok po wygranych przez PiS wyborach, szef Prawa i Sprawiedliwości stwierdził, że winę za słabe wyniki polskiej gospodarki ponoszą przedsiębiorcy.

- Są na pewne cele pieniądze, a przedsiębiorcy związani z partiami opozycyjnymi dzisiaj nie chcą podejmować różnego rodzaju przedsięwzięć gospodarczych, zyskownych dla nich. Bo uważają, że wrócą dawne czasy - powiedział Kaczyński.

bESpZBCR

Te słowa były wicepremier i minister finansów Leszek Balcerowicz nazwał "objawem paranoi".

Z kolei w 2017 roku, podczas swojego wystąpienia w założonej przez fundację o. Tadeusza Rydzyka Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, stwierdził, że jeżeli przedsiębiorcy nie stać na opłacenie ZUS-u to znaczy, że "nie nadaje się do biznesu".

- Jeżeli ktoś we współczesnej Europie, we współczesnej Polsce, nie jest w stanie działać efektywnie, jeżeli te ograniczenia nie będą odrzucone, to po prostu powinien zająć się czymś innym - mówił prezes PiS i wywołał tymi słowami burzę w środowisku przedsiębiorców.

bESpZBCS

"Małe firmy będą bankrutować"

Przy okazji podwyżek składek ZUS i wzrostu płacy minimalnej z 2019 roku Kaczyński wyraźnie pokazał, że los małych firm niespecjalnie go obchodzi.

– Małe firmy nie będą bankrutować, jeżeli nauczą się funkcjonować w tej nowej rzeczywistości. Będzie rósł popyt, więc będzie możliwość utrzymania się na rynku –wyjaśniał prezes w "Sygnałach Dnia".

Dwa lata temu podczas konwencji PiS w Rzeszowie Kaczyński, mówiąc o konieczności podniesienia kwoty wolnej od podatku, stwierdził, że na kontach przedsiębiorstw leży wielka suma pieniędzy, które muszą być inwestowane. - Musimy doprowadzić do tego, żeby Polska gospodarka pod tym względem się rozwijała, bo to jest po prostu warunek naszego rozwoju w każdej sytuacji, a w szczególności wtedy, kiedy w Polsce już dzisiaj w bardzo wielu miejscach brak rąk do pracy - zaznaczył.

bESpZBCT

W 2020 roku, już po wybuchu pandemii koronawirusa, szef PiS był pytany o sytuację polskich przedsiębiorców, którzy obawiali się o swoją przyszłość w związku z lockdownem.

- Nikt nie mówił, że będzie łatwo - skwitował prezes. W tym samym roku rząd zdecydował się na podwyżkę płacy minimalnej o 250 złotych brutto.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESpZBDm
przedsiębiorcy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(2153)
Ortotris
4 tyg. temu
Do autora: przed "oraz" nie stawiamy przecinka i od "bo"nie zaczynamy zdania. Są też inne błędy 😆
Martini
4 tyg. temu
Czas odciąć pana od leków
Ava
miesiąc temu
Całe życie robisz na darmozjada, który jednego dnia uczciwie nie przepracował i oto co ma do powiedzenia w podziękowaniu za niezłą sumkę jaka dzięki twojej pracy co miesiąc wpada na jego konto.
bESpZBDn
Coberec
miesiąc temu
Już był kiedyś ojciec narodu, który twierdził, że rząd sam się wyżywi. Wypisz wymaluj tkwi mentalnie ten zakompleksiony "polityk" w tamtych czasach. ☆☆☆☆☆ ☆☆☆
Rewers
miesiąc temu
Cwaniak Szumowski to z choinki się urwał czy to nie był przypadkiem minister pisowski ?.
...
Następna strona