Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KB
|

Polski Ład uderzy w przedsiębiorców? Jarosław Kaczyński: "Bezczelne kłamstwo"

114
Podziel się:

Wicepremier Jarosław Kaczyński w niedzielę promował Polski Ład w Rypinie. Rządowy projekt nazwał wielkim programem "zmiany naszego kraju, zmiany cywilizacyjnej". Natomiast doniesienia, że Ład podniesie podatki i uderzy w przedsiębiorców, określił bezczelnym kłamstwem.

Polski Ład uderzy w przedsiębiorców? Jarosław Kaczyński: "Bezczelne kłamstwo"
Rypin, 11.07.2021. Prezes PiS, wicepremier Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami, 11 bm. w Domu Kultury w Rypinie. W trakcie wystąpienia Jarosław Kaczyński zaprezentował założenia programu "Polski Ład" (jm) PAP/Paweł Skraba (PAP, PAP/Paweł Skraba)
bEUAYAXp

- Polski Ład jest dzisiaj w sposób cyniczny, można powiedzieć bezczelny, zakłamywany – mówił Jarosław Kaczyński w czasie niedzielnego spotkania z mieszkańcami Rypina w kujawsko-pomorskim. - Próbuje się wmówić ludziom, że on ma zmierzać przede wszystkim do tego, że ma podnieść podatki dla Polaków i w jakiejś mierze ich ograbić, a w szczególności, żeby ograbić przedsiębiorców. Otóż to jest bezczelne kłamstwo - mówił lider PiS.

Zobacz także: "Jest idiotą". Rzecznik "Solidarności" brutalnie o wiceministrze finansów

Wicepremier rządu przypomniał, że w Polskim Ładzie PiS proponuje obniżkę podatków oraz wprowadzenie nowych ulg podatkowych. Przypomniał również o podniesionej z 8 tys. zł do 30 tys. zł kwocie wolnej od podatku.

bEUAYAXr

Odniósł się również do najbardziej kontrowersyjnego pomysłu podniesienia od przyszłego roku przedsiębiorcom składki zdrowotnej do 9 proc. oraz odebraniu wszystkim podatnikom możliwości odpisywania tejże składki od podatku.

- Grupa najlepiej zarabiających menadżerów, najbogatszych ludzi spośród przedsiębiorców, będzie musiała sprawiedliwie płacić składkę na służbę zdrowia. No bo gdzie jest [...] jakiekolwiek rozsądne uzasadnienie tego, że człowiek, który ma 4 tys. zł miesięcznie ma płacić tę całą składkę, a ten, kto ma 40 tys. zł albo 140 tys. zł miesięcznie ma płacić tyle samo, albo mniej od tego biednego – wyliczył wicepremier Kaczyński.

Podkreślił przy tym, że człowiek zamożny najczęściej leczy się w prywatnej ochronie zdrowia, ale często, gdy pojawiają się jakiekolwiek poważne komplikacje zdrowotne, to trafia do publicznej ochrony zdrowia.

bEUAYAXx

- Jak się operacja nie uda [...], to gdzie taki człowiek ląduje? W szpitalu państwowym. Tam jest ratowany. Tego rodzaju zabiegi często kosztują naprawdę ciężkie pieniądze, także w milionach – przypominał Kaczyński.

- Na jakiej zasadzie takiemu człowiekowi za leczenie mają płacić ci o przeciętnych, a nawet skromnych zarobkach? – zapytał i dodał, że "nie ma na to ani moralnego, ani żadnego innego uzasadnienia" – ciągnął.

Jak zaznaczył szef PiS-u, nie chodzi o to, by komuś "szkodzić z tego powodu, że jest bogaty", ale by dochodzenie do bogactwa odbywało się bez "różnego rodzaju lawirowania".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUAYAXS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(114)
Gość
miesiąc temu
"""Polski Ład uderzy w przedsiębiorców? Jarosław Kaczyński: "Bezczelne kłamstwo"""" -------- Tęęęęga głowa. Żona moja od lat prowadzi gospodarstwo domowe. Robi to o wiele lepiej od stada rządowych ekonomistów. Jak to powiedział w TV dziś pewien wybitny specjalista "prąd drożeje dlatego, że wiatry wieją nie tak jak należy lub ich nie ma i elektrownie wiatrowe nie mogą porządnie działać". Chyba i przez te wiatry drożeje u nas benzyna, bo statki które ją transportują płyną pod wiatr stawiając opory przez co łajba zużywa więcej paliwa zwiększają koszty transportu. Ale dlaczego drożeją warzywa, tego już nie rozumie. Ktoś tu z kogoś usiłuje robić idiotów.
emerytka
4 miesiące temu
P.Kaczyński czy uważa Pan Polaków za idiotów.Takie rzeczy może Pan opowiadaćDzieciom w Przedszkolu i nie wiem czy by uwieżyli.My mamy swój rozum i go używamy.Znów zabrać pieniądze od pracujących i dać obijbokom którym się nie chce pracować.SMIECHU warte.
jeszcze troc...
4 miesiące temu
Rządzący uważają społeczeństwo polskie za nieuków, motłoch, patologię i które należy szpiegować, trzymać w strachu ,dlatego tak klepią o tym nowym ładzie. Jestem rówieśnicą Prezesa i życie już mam dawno poukładane !
bEUAYAXT
Shock
5 miesięcy temu
gdyby nowy ład był korzystny dla Polaków to ludzie by go nie krytykowali. obowiązek podniesienia kwoty wolnej od podatku nie jest łaską i należy się każdemu Polakowi. Składka zdrowotne jest 9 procentowym podatkiem, nowym dla każdego, nawet biednego emeryta. Nie może być tak że biednym ludziom zwiększa się kwotę wolną a oni na tym nie korzystają. To jest skandal ,
ted
5 miesięcy temu
I co na to wyborcy Pisu,kiedy podatek od emerytury będzie o wiele mniejszy i czym się tu szczycić,biedą.
...
Następna strona