Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KB
|

Polski Ład uderzy w przedsiębiorców? Jarosław Kaczyński: "Bezczelne kłamstwo"

122
Podziel się:

Wicepremier Jarosław Kaczyński w niedzielę promował Polski Ład w Rypinie. Rządowy projekt nazwał wielkim programem "zmiany naszego kraju, zmiany cywilizacyjnej". Natomiast doniesienia, że Ład podniesie podatki i uderzy w przedsiębiorców, określił bezczelnym kłamstwem.

Polski Ład uderzy w przedsiębiorców? Jarosław Kaczyński: "Bezczelne kłamstwo"
Rypin, 11.07.2021. Prezes PiS, wicepremier Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami, 11 bm. w Domu Kultury w Rypinie. W trakcie wystąpienia Jarosław Kaczyński zaprezentował założenia programu "Polski Ład" (jm) PAP/Paweł Skraba (PAP, PAP/Paweł Skraba)

- Polski Ład jest dzisiaj w sposób cyniczny, można powiedzieć bezczelny, zakłamywany – mówił Jarosław Kaczyński w czasie niedzielnego spotkania z mieszkańcami Rypina w kujawsko-pomorskim. - Próbuje się wmówić ludziom, że on ma zmierzać przede wszystkim do tego, że ma podnieść podatki dla Polaków i w jakiejś mierze ich ograbić, a w szczególności, żeby ograbić przedsiębiorców. Otóż to jest bezczelne kłamstwo - mówił lider PiS.

Zobacz także: "Jest idiotą". Rzecznik "Solidarności" brutalnie o wiceministrze finansów

Wicepremier rządu przypomniał, że w Polskim Ładzie PiS proponuje obniżkę podatków oraz wprowadzenie nowych ulg podatkowych. Przypomniał również o podniesionej z 8 tys. zł do 30 tys. zł kwocie wolnej od podatku.

Odniósł się również do najbardziej kontrowersyjnego pomysłu podniesienia od przyszłego roku przedsiębiorcom składki zdrowotnej do 9 proc. oraz odebraniu wszystkim podatnikom możliwości odpisywania tejże składki od podatku.

- Grupa najlepiej zarabiających menadżerów, najbogatszych ludzi spośród przedsiębiorców, będzie musiała sprawiedliwie płacić składkę na służbę zdrowia. No bo gdzie jest [...] jakiekolwiek rozsądne uzasadnienie tego, że człowiek, który ma 4 tys. zł miesięcznie ma płacić tę całą składkę, a ten, kto ma 40 tys. zł albo 140 tys. zł miesięcznie ma płacić tyle samo, albo mniej od tego biednego – wyliczył wicepremier Kaczyński.

Podkreślił przy tym, że człowiek zamożny najczęściej leczy się w prywatnej ochronie zdrowia, ale często, gdy pojawiają się jakiekolwiek poważne komplikacje zdrowotne, to trafia do publicznej ochrony zdrowia.

- Jak się operacja nie uda [...], to gdzie taki człowiek ląduje? W szpitalu państwowym. Tam jest ratowany. Tego rodzaju zabiegi często kosztują naprawdę ciężkie pieniądze, także w milionach – przypominał Kaczyński.

- Na jakiej zasadzie takiemu człowiekowi za leczenie mają płacić ci o przeciętnych, a nawet skromnych zarobkach? – zapytał i dodał, że "nie ma na to ani moralnego, ani żadnego innego uzasadnienia" – ciągnął.

Jak zaznaczył szef PiS-u, nie chodzi o to, by komuś "szkodzić z tego powodu, że jest bogaty", ale by dochodzenie do bogactwa odbywało się bez "różnego rodzaju lawirowania".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(122)
Magda
2 lata temu
Posłowie PIS u KRADNA KASĘ
Polka
2 lata temu
Czy Ci Panowie są w innej rzeczywistości?
Polka
2 lata temu
Najwyższy czas emigrować z tego kraju.Nie mam zamiaru pracować na nierobów.
Najwyższy cza...
2 lata temu
Pracujący emeryt
Chyba czas em...
2 lata temu
Polka
...
Następna strona