Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

Glapiński o Polskim Ładzie. Wpływ na ceny "może być różny"

74
Podziel się:

Prezes NBP nie jest w stanie określić, czy nowe rozwiązania podatkowe wpłyną na wzrost cen. Adam Glapiński nie wyklucza jednak tego scenariusza.

Glapiński o Polskim Ładzie. Wpływ na ceny "może być różny"
Adam Glapiński nie wie jak na ceny wpłyną zmiany podatkowe (YouTube, NBP)
bFeMrUqd

Adam Glapiński uważa, że zmiany systemu podatkowego w ramach Polskiego Ładu mogą wpłynąć na ceny.

Prezes NBP nie jest jednak w stanie określić czy spowoduje to wzrost, czy też spadek cen. Dodatkowy wzrost cen na pewno nie poprawi sytuacji Polaków, którzy od wielu miesięcy narzekają na postępującą drożyznę.

bFeMrUqf

- Wpływ zmian podatkowych, zaplanowanych w Polskim Ładzie, na ceny w gospodarce może być różny. Jedne zmiany mogą prowadzić do wzrostu konsumpcji, inne do spadku presji płacowej – powiedział Adam Glapiński podczas piątkowej konferencji prasowej.

Zobacz także: UOKiK i kara dla Biedronki. Chróstny: Nie uwziąłem się na ten dyskont

Prezes NBP podkreślił, że nie zna do końca szczegółów tych zmian. - Mogę więc powiedzieć tylko to, co mówiłem miesiąc temu, że zaproponowane w ramach tego programu zmiany podatkowe będą miały różnokierunkowe zmiany na dynamikę cen – powiedział – podsumował Glapiński.

bFeMrUql

Jedną z głównych propozycji podatkowych zawartych w Polskim Ładzie jest wprowadzenie wyższej kwoty wolnej od podatku. Według założeń programu ma to być 30 tys. zł. Ma zostać zniesiona także ulga na składkę zdrowotną, z której dotąd mogli korzystać przedsiębiorcy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFeMrUqG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(74)
ALE
6 miesięcy temu
Wie na pewno, że co miesiąc dostanie tłustą wypłatę w nagrodę za nic nie robienie z szalejącą inflacją i z zerowym oprocentowaniem lokat.
Tak
6 miesięcy temu
Ceny pójdą w górę 25 do 50 procent...
Taka prawda
6 miesięcy temu
A pixi i dixi siedzą pod stołem i robią robótki ręczne
bFeMrUqH
aledojebal
6 miesięcy temu
prezesina nie jest w stanie powiedzieć czy ceny wzrosną czy spadną. Kabaret jak wuj. Po co nam taki figurant?
Gajowy
6 miesięcy temu
Prezes NBP nie jest wstanie powiedzieć czy ceny wzrosną czy spadną. 😂😂😂😂 To po co nam taki prezes żeby kasę brał. Pod powiem prezesowi za darmo że ceny na pewno wzrosną.
...
Następna strona