Notowania

Kamienica Mariana Banasia. Klienci hotelu na godziny byli nagrywani

Zwolennicy schadzek, którzy zdecydowali się na skorzystanie z oferty hotelu umieszczonego w kamienicy Mariana Banasia, musieli się liczyć z tym, że ich wizyta była nagrywana przez rozbudowany system monitoringu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Kamienica Mariana Banasia jest wyposażona w rozbudowany system monitoringu. (Fot: Tomasz Jastrzebowski)

W kamienicy Mariana Banasia był, i nadal jest, zainstalowany system monitoringu – podaje "Fakt". Dwie kamery umieszczone były już na progu hotelu. Nagrywani już byli wszyscy, którzy zbliżyli się do wejścia do budynku – obiektywy umieszczone były przy domofonie i nad drzwiami.

Następne aparaty rejestrujące wizyty klientów umieszczone były w recepcji i na korytarzu. Nie ma natomiast potwierdzenia, czy ukryte kamery znajdowały się w pokojach klientów.

Potencjalne nagrania mogłyby posłużyć w przyszłości do szantażowania klientów.

Zobacz także: Afera wokół Mariana Banasia. Giertych: "brał udział w seksbiznesie. Powinna powstać presja, by zrezygnował"

Według ustaleń TVN24 w 400-metrowym budynku, który należała do Banasia, najemca prowadził pensjonat z pokojami na godziny (został zamknięty wkrótce po wypłynięciu tej informacji na światło dzienne).

Dodatkowo kamienica obłożona jest hipoteką, która posłużyła za zabezpieczenie kredytu. Marian Banaś nie wspomina o tej hipotece w oświadczeniu, a zgodnie z prawem powinien to zrobić.

Marian Banaś od 18 lat miał certyfikat dostępu do informacji niejawnych. Służby kilkukrotnie go odnawiały i nie natknęły się na żadne informacje, które mogłyby to uniemożliwić
Marian Banaś z dostępem do informacji niejawnych. Przez lata nic nie zaniepokoiło ABW

Szef NIK od końca września przebywa na bezpłatnym urlopie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-10-2019

PRAWDAW głowie mi się nie mieści kto może na nich głosować - JAK TO MOŻLIWE?

08-10-2019

TojaI taki człowiek ma ścigać innych ? Niech sam siebie już wsadzi za kratki i odpowiada za takie same przewinienia jak on oni. Złodziej pilnuje … Czytaj całość

08-10-2019

OczkoTeraz jak PiS wygra wybory Banaś będzie mógł rozszerzyć sieć swoich domów publicznych. Sam siebie nie będzie sprawdzał.

Rozwiń komentarze (369)