Notowania

Marian Banaś z dostępem do informacji niejawnych. Przez lata nic nie zaniepokoiło ABW

Marian Banaś jako wysoki urzędnik państwowy ma certyfikat do informacji niejawnych od 2001 roku. Przez 18 lat ABW kilkukrotnie go przedłużała i nie dopatrzyła się żadnych okoliczności, które miałyby to uniemożliwić.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Marian Banaś od 18 lat miał certyfikat dostępu do informacji niejawnych. Służby kilkukrotnie go odnawiały i nie natknęły się na żadne informacje, które mogłyby to uniemożliwić (Fot: Tomasz Jastrzebowski)

O tym, że ABW nie widziała żadnych przeszkód, by Marian Banaś miał dostęp do informacji niejawnych, poinformowało RMF FM.

Ponieważ urlopowany szef NIK ma certyfikat od 2001 roku, to co kilka lat służby muszą przeprowadzić postępowanie, by taki certyfikat odnowić. Po raz ostatni było ono prowadzone w 2016 roku.

Agentów nie zaniepokoiły wówczas nieścisłości w jego oświadczeniach majątkowych, nie mieli też żadnych informacji na temat działalności, która odbywa się w jego krakowskiej kamienicy.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

W związku z tym certyfikat był kilkukrotnie przedłużany. Jak informuje RMF FM, obecnie nie jest też prowadzone żadne postępowanie, które miałoby wyjaśnić jakim cudem agenci nie dopatrzyli się przez tyle lat żadnych nieprawidłowości.

Według ustaleń TVN24 w 400-metrowym budynku, który należała do Banasia, najemca prowadził pensjonat z pokojami na godziny (został zamknięty wkrótce po wypłynięciu tej informacji na światło dzienne).

Dodatkowo kamienica obłożona jest hipoteką, która posłużyła za zabezpieczenie kredytu. Marian Banaś nie wspomina o tej hipotece w oświadczeniu, a zgodnie z prawem powinien to zrobić.

CBA bada oświadczenia majątkowe Banasia od kwietnia. Wyniki tej kontroli mają być znane w październiku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: marian banaś, nik, bezpieczeństwo, podatki, gospodarka, wiadomości, afera banasia
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-10-2019

kainBanaś jeszcze wyczyścił i zamroził Jarkowi NIK. Teraz raporty fatalne dla pis nie zostaną opublikowane. Po wyborach Jarek wskaże nowego prezesa i … Czytaj całość

07-10-2019

Wielki dobry NiemiecPrzecież politycy pisu są wszyscy czyści jak ruski kryształ. I po co ich sprawdzać

08-10-2019

NemoPiS od czterech lat niszczy POLSKĘ i Polaków!!! Polaku nie głosuj na PiS dla dobra Naszych dzieci i wnuków!!!

Rozwiń komentarze (189)