Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. WZI
|

Kara dla Polsatu. Ma zapłacić ponad milion złotych

8
Podziel się:

Urząd Ochrony Danych Osobowych nałożył na Cyfrowy Polsat karę za naruszenia RODO. Zdaniem urzędników spółka nie wdrożyła odpowiednich środków technicznych i organizacyjnych przy współpracy z firmą kurierską.

Kara dla Polsatu. Ma zapłacić ponad milion złotych
Cyfrowy Polsat ukarany. (East News, WOJCIECH STROZYK)

Jak podaje UODO, Cyfrowy Polsat wielokrotnie zgłaszał przypadki zgubienia korespondencji z danymi osobowymi lub dostarczaniu takiej przesyłki do niewłaściwego odbiorcy.

Urząd ustalił, że zarówno organ nadzorczy, jak i osoby, których dotyczyły incydenty, były informowane o nich z dwu, a nawet trzymiesięcznym opóźnieniem.

Spółka zgłaszała zgubienie korespondencji po tym, jak otrzymała takie informacje od firmy kurierskiej, z którą współpracowała. Zdaniem UODO, powinna była wdrożyć procedury, które po pierwsze zminimalizują skalę naruszeń, a po drugie pozwolą na szybsze identyfikowanie takich incydentów i tym samym powiadamianie o nich osób, których dotyczy dane zdarzenie oraz organu nadzorczego.

"Brak wdrożonych odpowiednich środków organizacyjnych i technicznych pozwalających szybko identyfikować naruszenia powodował, że osoby, których dane dotyczą, przez długi czas nie wiedziały o ryzyku wykorzystania ich danych przez osoby nieuprawnione, np. do tzw. kradzieży ich tożsamości. Nie mogły też przez ten czas podjąć działań, które ograniczyłyby takie niebezpieczeństwo. Tymczasem zakres danych osobowych w zgubionej bądź dostarczonej niewłaściwemu odbiorcy korespondencji był szeroki. Ponadto w przesyłkach były też inne dane, jak ID kontraktu, numer umowy, numery faktur" - czytamy w komunikacie UODO.

Zdaniem Urzędu, szybsze identyfikowanie naruszeń i zawiadamianie osób, których dane dotyczą, umożliwia tym osobom podjęcie odpowiednich działań mających na celu zminimalizowanie negatywnych skutków wycieków danych.

Cyfrowy Polsat ma zapłacić 1 136 975 zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(8)
katarzyna II
3 lata temu
Polsat "olewa" widzow, z ktorych zyje. Olbrzymia ilosc reklam doprowadza mnie do szalu. Oprocz tego, wszystkie reklamy sa w jednakowym czasie i na wszystkich polsatowskich programach. Ale najgorsze jest to, ze, polsat wprowadza reklamy w pol slowa, nie czekajac na odpowiedni moment . To obrzydliwe, lekcewazace i upokarzajace widza, platnika polsatu.
BeretzBudowy
3 lata temu
Polsat to dno i kupa mułu w skrócie skoro obiektywną opinie cenzurujecie
Andrzej
3 lata temu
kto i ile zapłaci za przekazanie danych wszystkich Polaków Poczcie Polskiej - to dopiero jest brak profesjonalizmu . Tu powinni ponieść kary miliardowe , a nic z tym nie robią - gdzie jest UODO .
janek
3 lata temu
to największy oszust telewizjny placimy za reklamy nie programy
Leon
3 lata temu
Powinni ludzie zrezygnować z Polsatu bo płacimy za reklamy. Film co pół godziny 15 minut reklam.