Trwa ładowanie...
bDzbfDcR

Notowania

Kara – Wszystkie wiadomości

4
13.01.2021 13:55

UOKIK
 / 
UOKiK. Wysoka kara dla Open Life

Urząd Ochrony Konkurencji i Konumentów uznał, że spółka działała na szkodę klientów oferując im produkty o wyższym ryzyku, niż sobie tego życzyli.

24
07.01.2021 19:32

SIŁOWNIE
 / 
17 osób w klubie fitness. Kara dla właściciela

Właścicielowi klubu fitness w Skierniewicach grozi 30 tys. złotych kary. W jego lokalu, mimo lockdownu, trenowało 17 osób.

297
05.01.2021 19:10

SĄD
 / 
Kara dla fryzjera za pracę w czasie lockdownu uchylona. Inni też otworzą swoje biznesy?

- Niebezpieczny pod kątem ochrony przed szerzeniem się pandemii - tak o wyroku sądu z Opola mówi adwokat Piotr Walczak. Sąd uznał, że nie można zakazać firmom działalności bez wprowadzenia stanu nadzwyczajnego. Prawnik przestrzega, że inni przedsiębiorcy też walczą w sądach. Jeśli kolejne wyroki będą podobne, mogą zachęcać do lekceważenia lockdownu.

204
20.12.2020 18:44

UOKIK
 / 
Ujawniamy dokumenty. Gigantyczna kara dla Biedronki. Poszło o "wsteczny rappel extra"

723 mln zł kary to konsekwencja stosowania rabatu o nazwie wsteczny rappel extra – wynika z informacji money.pl. W dokumentacji, do której dotarliśmy, nie ma jednak twardych dowodów na to, jak stosowała go Biedronka. UOKiK ujawnia jednak, że dokumenty ma i pochodzą z przeszukania w siedzibie spółki.

4
18.12.2020 9:32

UOKIK
 / 
UOKiK tłumaczy się z kary dla Biedronki. "eliminowanie nieuczciwych praktyk"

"Naszym celem jest eliminowanie z rynku nieuczciwych praktyk godzących w konsumentów i uczciwych przedsiębiorców. Kary są tylko środkiem do osiągnięcia tego celu" - powiedział prezes UOKiK w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej".

bDzbfDcT
24
18.12.2020 7:02

UOKIK
 / 
Biedronka się tłumaczy. Publikuje w gazetach oświadczenie

Oświadczenie Biedronki, odpowiadającej na karę nałożoną przez UOKiK, trafiło do większości piątkowych wydań najpopularniejszych dzienników. Sieć uważa karę za niesprawiedliwą i zapowiada, że będzie walczyć w sądzie.

72
14.12.2020 16:39

UOKIK
 / 
Biedronka ukarana przez UOKiK. Mamy stanowisko sieci

Jeronimo Martins Polska, właściciel sklepów Biedronka, musi zapłacić ponad 720 mln zł kary. To decyzja UOKiK. Sieć po kilku godzinach zabrała głos. Karę nazywa niesprawiedliwą i niezasłużoną, a decyzję - stronniczą.

1
14.12.2020 14:37

UODO
 / 
Virgin Mobile ukarany. Musi zapłacić prawie 2 mln zł

Aż 1,9 mln zł kary nałożył na Virgin Mobile Polska Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. To skutek niewystarczających zabezpieczeń przy przetwarzaniu danych klientów.

7
04.11.2020 11:48

UOKIK
 / 
UOKiK. Spółka Appol kazała miesiącami czekać na płatność. Teraz zapłaci karę

Gdy duża firma z opóźniania płatności dostawcom robi sobie wręcz sposób na tani dostęp do pieniędzy, to odpowiednie instytucje powinny zareagować. UOKiK nie tylko nazwał zachowanie spółki Appol nadużyciem, lecz również nałożył na nią karę w wysokości 1,7 mln zł.

bDzbfDcZ
1
07.10.2020 14:27

RAPORTY
 / 
KNF ukarała Krezusa. Firma wykluczona z giełdy i z rachunkiem na 500 tys. zł

Pół miliona złotych i wycofanie spółki z giełdy - to kara KNF wobec spółki Krezus za ukrywanie wyników finansowych poprzez brak publikowania raportów. Rok 2020 dobiega powoli końca, a firma ciągle nie pokazała sprawozdania za 2018 rok.

9
07.10.2020 12:48

NORD STREAM 2
 / 
Kara dla Gazpromu. Na giełdzie w Moskwie akcje giganta spadają

Gigantyczna kara nałożona przez UOKiK na rosyjski Gazprom nie pozostała bez reakcji inwestorów. Na giełdzie w Moskwie akcje spółki od rana idą w dół. Mowa o stratach idących w dziesiątki milionów rubli.

19
23.09.2020 9:17

UOKIK
 / 
Kary dla dużych banków. "Nieprecyzyjne zasady ustalania kursów walut"

Trzy duże banki: BNP Paribas, Millennium i Santander Bank mają zapłacić w sumie 60 mln złotych kary za stosowanie klauzul niedozwolonych - uznał prezes UOKiK. BNP Paribas już zapowiedział, że odwoła się do sądu od kary.

1.2K
11.09.2020 16:38

SMOG
 / 
Program Ochrony Powietrza na Mazowszu. Burmistrz Mszczonowa wytyka błędy

Zakaz palenia w kominkach w dni smogowe, zakaz używania kosiarek spalinowych - to czeka mieszkańców województwa mazowieckiego. Decyzja odgórna, ale za wdrożenie i kontrole odpowiadały będą już konkretne gminy. Jeśli nie, to kara - nawet pół miliona złotych. Co na to lokalni włodarze?

bDzbfDda
40
03.09.2020 15:57

POLICJA
 / 
Mandat za brak maseczki. Bodnar: przepisy do zmiany, zaniedbanie rządu

Z jednej strony obowiązuje w Polsce nakaz noszenia maseczek np. w sklepach, z drugiej, kasjerka z Suwałk, która nie obsłużyła klientki bez maseczki, dostała grzywnę. Czy zatem nie należy przyjmować mandatów za brak maseczki? - Zależy jak do tego podchodzimy. Ja, jako obywatel, gdybym był w takiej sytuacji, gdybym wiedział, że to był mój błąd, że zaniedbałem i naraziłem osoby, które były ze mną w sklepie, to bym zapłacił. Chyba, że byłaby to horrendalna, absurdalna kwota, rzędu 10 tys. zł, to zastanawiałbym się nad skalą kary, ale nie nad winą - powiedział w programie "Newsroom" Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich. - Niestety są osoby, które do tej kwestii podchodzą ideowo. Nie wierzą, że jest pandemia, że wszyscy jesteśmy zagrożeni. Wtedy szukają każdego możliwego argumentu i pewnie pójdą do sądu i to sąd będzie musiał rozstrzygać, czy nałożenie takiej kary było zasadne, w świetle tego, że przepisy są niewystarczająco precyzyjne. Przepisy już dawno powinny być zmienione, ale zostało to zaniedbane przez rząd - dodał.

15
03.09.2020 15:18

PRZEPISY
 / 
Obowiązkowe maseczki to bezprawie? Bodnar: dotknięte wadą prawną

Sąd ukarał ekspedientkę, która odmówiła obsługi klientce bez maseczki. - Takich spraw będzie więcej. Faktycznie przepisy nakazujące noszenie maseczek są dotknięte wadą. Mówią, że obowiązek można nałożyć na chorego lub osobę podejrzaną o chorowanie, ale nie na wszystkich. Wskazywałem na to premierowi, ale bez skutku - powiedział w programie "Newsroom" Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich. - Nawet jeśli przepisy są wadliwe, to odpowiedzialność do współobywateli, do ekspedientów, do osób, z którymi się spotykamy, nakazuje noszenie maseczek. Osoba pracująca w sklepie ma polecenie od przełożonych, może czuć się też zagrożona i, moim zdaniem, może wymagać od klientów, by nosili maseczek - dodał i podkreślił, że ekspedienci w sklepie nie są od interpretacji zgodności przepisów z konstytucją.

4
01.09.2020 12:41

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
 / 
KNF uchyliła decyzję wobec marketów Alma, ale nałożyła kolejną karę

Komisja Nadzoru Finansowego uchyliła zaskarżoną decyzję nakładającą na Alma Market SA karę pieniężną w wysokości 500 tysięcy złotych. Jednocześnie Komisja nałożyła na spółkę karę pieniężną w wysokości 475 tysięcy złotych.

764
31.08.2020 15:27

MASECZKI
 / 
Nie obsłużyła klientki bez maseczki. Ma zapłacić karę

Ekspedientka, która odmówiła obsłużenia klientki bez maseczki, ma zapłacić 100 zł grzywny - orzekł sąd w Suwałkach. Wyrok nie jest prawomocny.

9
05.08.2020 10:28

KRRIT
 / 
Abonament RTV wzrasta, a wraz z nim kara za niepłacenie

Za niepłacenie abonamentu RTV grozi surowa kara. Teraz będzie jeszcze wyższa, a wszystko przez podwyżkę samego abonamentu. Ile zapłaci osoba, która unika płacenia abonamentu radiowo-telewizyjnego?