Notowania

Zaskakujące kariery w NBP. Współpracowniczka Adama Glapińskiego ma zarabiać 65 tys. zł

Bliscy współpracownicy prezesa Adama Glapińskiego mają robić w NBP zaskakujące kariery. Na przykład Martyna Wojciechowska ma zarabiać miesięcznie 65 tys. zł, a to więcej niż były prezes Banku Marek Belka. NBP nie chce się wypowiadać na temat jej kompetencji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Współpracowniczki Adama Glapińskiego robią zaskakujące kariery

Według informacji "Gazety Wyborczej", Martyna Wojciechowska (przypadkowa zbieżność nazwisk ze znaną dziennikarką) awans w NBP dostała w sierpniu 2016 r. Od tej pory ma wraz z premiami i bonusami zarabiać ok. 65 tys. zł miesięcznie. To więcej niż otrzymywał były szef Banku Marek Belka - on zarabiał 57 tys. zł.

O szczegółach dotyczących kariery Wojciechowskiej NBP jednak rozmawiać z "GW" nie chce. Tajemnicą pozostaje też jej wykształcenie. Dziennik zauważa, że zastanawiająca jest też kariera innej współpracowniczki prezesa - Kamili Sukiennik.

Poza pracą w NBP zasiada ona również w radzie nadzorczej Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych. I tu, jak zauważa gazeta, wykształcenie może być problemem. Pojawiają się informacje, że studiowała w Wyższej Szkole Promocji. Taki dyplom według "GW" może nie uprawniać jej do zasiadania w radzie nadzorczej KDPW. Może to być też złamaniem unijnej dyrektywy, która wymaga specjalistycznego doświadczenia i wykształcenia na takich stanowiskach - czytamy w "GW".

Afera KNF. Glapiński do dymisji? "Mamy powtórkę z "Misiewiczów". Zobacz wideo:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-12-2018

A nawet się zapiszeI tak będę głosował na PiS

27-12-2018

WaldekTo wszystko się jej należy w tym systemie rozkradania państwa. Tylko muszą się spieszyć, bo malo czasu już im zostało.

27-12-2018

sdfno ale o co wam chodzi? Przeciez im sie nalezy ;)

Rozwiń komentarze (878)