Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Zaskakujące kariery w NBP. Współpracowniczka Adama Glapińskiego ma zarabiać 65 tys. zł

878
Podziel się:

Bliscy współpracownicy prezesa Adama Glapińskiego mają robić w NBP zaskakujące kariery. Na przykład Martyna Wojciechowska ma zarabiać miesięcznie 65 tys. zł, a to więcej niż były prezes Banku Marek Belka. NBP nie chce się wypowiadać na temat jej kompetencji.

Współpracowniczki Adama Glapińskiego robią zaskakujące kariery
Współpracowniczki Adama Glapińskiego robią zaskakujące kariery (East News)
bEKvKZfp

Według informacji "Gazety Wyborczej", Martyna Wojciechowska (przypadkowa zbieżność nazwisk ze znaną dziennikarką) awans w NBP dostała w sierpniu 2016 r. Od tej pory ma wraz z premiami i bonusami zarabiać ok. 65 tys. zł miesięcznie. To więcej niż otrzymywał były szef Banku Marek Belka - on zarabiał 57 tys. zł.

O szczegółach dotyczących kariery Wojciechowskiej NBP jednak rozmawiać z "GW" nie chce. Tajemnicą pozostaje też jej wykształcenie. Dziennik zauważa, że zastanawiająca jest też kariera innej współpracowniczki prezesa - Kamili Sukiennik.

Poza pracą w NBP zasiada ona również w radzie nadzorczej Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych. I tu, jak zauważa gazeta, wykształcenie może być problemem. Pojawiają się informacje, że studiowała w Wyższej Szkole Promocji. Taki dyplom według "GW" może nie uprawniać jej do zasiadania w radzie nadzorczej KDPW. Może to być też złamaniem unijnej dyrektywy, która wymaga specjalistycznego doświadczenia i wykształcenia na takich stanowiskach - czytamy w "GW".

bEKvKZfr
Zobacz także: Afera KNF. Glapiński do dymisji? "Mamy powtórkę z "Misiewiczów". Zobacz wideo:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEKvKZfS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(878)
Henry
3 lata temu
Liczą się kontakty i wierność do PiS. Można być miernym ale wiernym i za to PiS płaci. Jeśli by to były prywatne firmy to nikt tych ludzi by nie zatrudnił nawet za najniższą krajową. PiS wywiązuje sie ze swoich zobowiązań i płaci swoim ludziom tylko dlaczego z podatków Polaków. Jeszcze nie było takiego rządu który by tak okradał nasze państwo.
Jdn
3 lata temu
Panie Prezesie,może ma Pan wakaty,chętnie się zatrudnię.
AV
3 lata temu
Myślę , że wielki pan prezes Adam jeszcze Glapiński a może wkrótce Adam "G.", absolutnie nie zna tych pań, podobnie jak "nie ma i nie miał" nic wspólnego z byłego prezesem KNF Markiem już "Ch." . Żadna z tego radość, skoro do dna tego bagna jeszcze bardzo daleko a nadziei , że znajdzie się ktoś uczciwy, kto wsadzi kogo trzeba i odchudzi konta tym co powinien brak...
bEKvKZfT
ali
3 lata temu
a może to inny przybytek niż myślimy pan glapiński buc kompetentny jak diabli opowiadają tylko ci którzy z nim nie pracowali raczej mierny ale wierny
nie-dosc-tego
3 lata temu
jesteśmy śmieciami szlachta sie orderuje i sobie rzuca pseudo kwoty - masakra
...
Następna strona