Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

KAS i CBŚP przejęły warty 31 mln zł nielegalny tytoń. Do jego transportu potrzeba było sześciu tirów

CBŚP i KAS zabezpieczyło 70 ton nielegalnego tytoniu. Z takiej ilości suszu można by wyprodukować co najmniej 70 milionów sztuk papierosów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(CBŚP/KAS)
W nielegalnym składzie policja znalazła 456 kartonów z blisko 70 tonami wysokiej jakości suszu tytoniowego. (Fot: CBŚP/KAS)

To rekordowa ilość nielegalnego tytoniu zabezpieczona przez funkcjonariuszy CBŚP i KAS z Białegostoku. W składzie policja znalazła 456 kartonów z blisko 70 tonami wysokiej jakości suszu tytoniowego wartego ponad 31 mln zł oraz profesjonalną maszynę do suszenia tytoniu - informuje CBŚP.

Aby przetransportować tak ogromną ilość towaru do magazynów depozytowych Służby Celno-Skarbowej konieczne było użycie aż sześciu samochodów ciężarowych z naczepami.

Według KAS i CBŚP, zabezpieczony tytoń mógł służyć do zaopatrywania nielegalnych fabryk papierosów. Można by z niego wyprodukować co najmniej 70 mln sztuk nielegalnych papierosów.

Na miejscu zatrzymany został 34-letni mężczyzna, a policja zabezpieczyła komputery, dokumenty i nośniki danych, które posłużą za materiał dowodowy.

Mężczyźnie przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Grozić mu może kara do 6 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany na 3 miesiące - informuje CBŚP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-03-2019

olokościół sprzedaje działki w niebie których nie posiada i nie płaci żadnych podatków to jest legalny?

22-03-2019

loojNielegalny... bo swoich pazernych łap nie położył na nim fiskus...

22-03-2019

zibiZa Peło drukowanie faktur było bardziej opłacalne :).

Rozwiń komentarze (37)