Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

KAS i CBŚP przejęły warty 31 mln zł nielegalny tytoń. Do jego transportu potrzeba było sześciu tirów

38
Podziel się:

CBŚP i KAS zabezpieczyło 70 ton nielegalnego tytoniu. Z takiej ilości suszu można by wyprodukować co najmniej 70 milionów sztuk papierosów.

W nielegalnym składzie policja znalazła 456 kartonów z blisko 70 tonami wysokiej jakości suszu tytoniowego.
W nielegalnym składzie policja znalazła 456 kartonów z blisko 70 tonami wysokiej jakości suszu tytoniowego. (CBŚP/KAS, CBŚP/KAS)
bEJkwqFx

To rekordowa ilość nielegalnego tytoniu zabezpieczona przez funkcjonariuszy CBŚP i KAS z Białegostoku. W składzie policja znalazła 456 kartonów z blisko 70 tonami wysokiej jakości suszu tytoniowego wartego ponad 31 mln zł oraz profesjonalną maszynę do suszenia tytoniu - informuje CBŚP.

Aby przetransportować tak ogromną ilość towaru do magazynów depozytowych Służby Celno-Skarbowej konieczne było użycie aż sześciu samochodów ciężarowych z naczepami.

bEJkwqFz

Według KAS i CBŚP, zabezpieczony tytoń mógł służyć do zaopatrywania nielegalnych fabryk papierosów. Można by z niego wyprodukować co najmniej 70 mln sztuk nielegalnych papierosów.

Na miejscu zatrzymany został 34-letni mężczyzna, a policja zabezpieczyła komputery, dokumenty i nośniki danych, które posłużą za materiał dowodowy.

bEJkwqFF

Mężczyźnie przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Grozić mu może kara do 6 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany na 3 miesiące - informuje CBŚP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEJkwqGa
KOMENTARZE
(38)
Olo
6 miesięcy temu
A to ciekawe... Komendant policji produkował papierosy bez akcyzy to groziło mu do 5 lat... Czyli rok mniej niż bohaterom tego artykułu... A jedyną konsekwencją jaką poniósł to wydalenie ze służby z emerytura państwową i teraz został nauczycielem w szkole podstawowej w sąsiedniej gminie, gdzie wojtem jest również były policjant, a panowie służyli w tym samym powiecie. Czyli jednak prawo nie jest równe dla wszystkich...
DAREK
2 lata temu
SKAD SIE WZIELO 31 MILIONOW TYTON WART GROSZE
biceps
3 lata temu
To 1 karton krajanki tytoniu waży aż 150 kg? Kto to przenosi? Zatrudniają trolle?
bEJkwqGb
gg
3 lata temu
7 ton tytoniu a CBŚP łapie tylko stróża..... Żadnej zasadzki.
edzio
3 lata temu
Bo polska to taki kraj że pierwsze masz zapłacić podatek za sprzedane papierosy, a później je możesz sprzedać legalnie ... jak ci się uda bo cena 2-5x większa z tytułu podatków.
...
Następna strona