Notowania

taśmy kaczyńskiego
11.02.2019 06:54

Kazimierz Kujda. Jedyny taki bliski współpracownik Kaczyńskiego

Wśród najbliższych współpracowników prezesa PiS są byli członkowie PZPR czy PRL-owscy prokuratorzy, ale agenta SB jeszcze nie było - wskazuje "Super Express".

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
(Fot: Andrzej Hulimka/REPORTER)

Kazimierz Kujda obecnie jest prezesem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W latach 1995-1998 i 2008-2015 był prezesem słynnej spółki Srebrna.

W zeszłym tygodniu okazało się, że to także wieloletni agent SB, działający od 1979 do 1987 roku. Jak sam przekonuje, nikogo świadomie nie skrzywdził.

"Super Express" wskazuje, że Kujda od 25 lat był w gronie najbardziej zaufanych osób prezesa PiS, a nawet pożyczał mu pieniądze, co wynika z oświadczenia majątkowego Kaczyńskiego.

"PiS chciał uchodzić za partię pryncypialną w sprawie postaw moralnych w czasach PRL. Tolerował jednak ludzi z bogatą przeszłością w PZPR" - pisze gazeta - Chodzi m.in. o byłych członków PZPR Wojciecha Jasińskiego i Stanisław Kostrzewskiego oraz prokuratorów Andrzeja Kryże i Stanisława Piotrowicza. "Agentami SB do tej pory jeszcze się nie posługiwał" - wskazuje "SE".

Kim jest Kazimierz Kujda? Zamieszany w sprawę wieżowców Jarosława Kaczyńskiego miał współpracować z SB
Kim jest Kazimierz Kujda? Zamieszany w sprawę wieżowców Jarosława Kaczyńskiego miał współpracować z SB

Część polityków PiS, jak rzeczniczka Beata Mazurek, przekonuje, że informacja, że Kujda to TW "Ryszard" jest zaskoczeniem. Inni uważają, że sam podpis i pseudonim jeszcze o niczym nie świadczą.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: taśmy kaczyńskiego, kazimierz kujda, spółka srebrna, wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-02-2019

YolandaPis=przekręt i sb.

11-02-2019

jackjak Agent agentowi pozyczal bez interesownie to same swojaki

11-02-2019

GośçI wyszło jak zawsze

Rozwiń komentarze (220)