Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Kazimierz Kujda. Jedyny taki bliski współpracownik Kaczyńskiego

220
Podziel się

Wśród najbliższych współpracowników prezesa PiS są byli członkowie PZPR czy PRL-owscy prokuratorzy, ale agenta SB jeszcze nie było - wskazuje "Super Express".

Kazimierz Kujda. Jedyny taki bliski współpracownik Kaczyńskiego
(East News, Andrzej Hulimka/REPORTER)
bErGdZwB

Kazimierz Kujda obecnie jest prezesem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W latach 1995-1998 i 2008-2015 był prezesem słynnej spółki Srebrna.

W zeszłym tygodniu okazało się, że to także wieloletni agent SB, działający od 1979 do 1987 roku. Jak sam przekonuje, nikogo świadomie nie skrzywdził.

"Super Express" wskazuje, że Kujda od 25 lat był w gronie najbardziej zaufanych osób prezesa PiS, a nawet pożyczał mu pieniądze, co wynika z oświadczenia majątkowego Kaczyńskiego.

bErGdZwD

"PiS chciał uchodzić za partię pryncypialną w sprawie postaw moralnych w czasach PRL. Tolerował jednak ludzi z bogatą przeszłością w PZPR" - pisze gazeta - Chodzi m.in. o byłych członków PZPR Wojciecha Jasińskiego i Stanisław Kostrzewskiego oraz prokuratorów Andrzeja Kryże i Stanisława Piotrowicza. "Agentami SB do tej pory jeszcze się nie posługiwał" - wskazuje "SE".

Część polityków PiS, jak rzeczniczka Beata Mazurek, przekonuje, że informacja, że Kujda to TW "Ryszard" jest zaskoczeniem. Inni uważają, że sam podpis i pseudonim jeszcze o niczym nie świadczą.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErGdZxe
KOMENTARZE
(220)
179.00
2 lata temu
Pożyczał od wszystkich pewnie zbierał na budowe
tolek
2 lata temu
Pożyczał jarkowi pieniądze? Ciekawe czy zapłacił podatek jak to się wymaga od wszystkich obywateli w przypadku takiej pożyczki
Jarek TW Bibl...
2 lata temu
Ojej Bolek to 100%pewności a tu niepewność Bez Ubeków Jarek nie przejąłby majątku Ruchu . Kręcił lody z nimi od początku.Zybertowicz powiedział że ONI przy okrągłym stole przekazali władzę swoim agentom a tam był Lech no i CO
bErGdZxf
kapiszon
2 lata temu
Dwie wieże , czy to biznes rodzinny ?
Wolfgang
2 lata temu
TW TeWuchem goni .
...
Następna strona