Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

KGHM produkuje płyn do dezynfekcji. 30 tys. litrów na dobę

- KGHM Polska Miedź rozpoczyna pakowanie i rozsyłkę płynu dezynfekującego, w pierwszej kolejności do szpitali w formie darowizn - poinformował prezes Marcin Chludziński. Grupa pracuje też nad zakupem za granicą sprzętu dla szpitali, w tym respiratorów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Prezes KGHM poinformował w poniedziałek, że spółka produkuje 30 tys. litrów płynu dezynfekcyjnego na dobę (Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)

- W tej chwili produkowane jest ponad 30 tys. litrów płynu na dobę. Dzisiaj zaczyna się konfekcjonowanie i rozsyłka. W pierwszej kolejności rozsyłamy to do szpitali i miejsc użyteczności publicznej, które sygnalizują deficyty tego środka, wyślemy to w darowiźnie - poinformował prezes miedziowego giganta Marcin Chludziński.

- Potem będziemy zaopatrywać służby i instytucje, które walczą z koronawirusem. Oprócz darowizn będziemy płyn sprzedawać z absolutnie minimalną marżą - powiedział Chludziński podczas briefingu.

Płyn biobójczy Nitrosept produkowany jest przez spółkę zależną Nitroerg, specjalizującą się w produkcji materiałów wybuchowych.

Obejrzyj: Był nauczycielem, dzięki jednej rozmowie został miliarderem

- Kolejna rzecz to maski chirurgiczne. KGHM Zanam produkuje ich ok. 3 tys. na dobę - dodał prezes koncernu.

Z kolei Centrum Badania Jakości posiada sprzęt i jest gotowe uruchomić testy na obecność koronawirusa. Chludziński wskazał też, że grupa przekazała budynki na kwarantannę dla samorządów, a szpital należący do KGHM oferuje e-porady.

- Kupujemy też sprzęt z innych krajów. Mamy dobre relacje handlowe z Chinami, z innymi krajami. Nasi partnerzy nas wspierają. Mogę tylko powiedzieć, że jeśli wszystko dobrze pójdzie, to przyjedzie kilkaset respiratorów, ale też kilkaset tysięcy środków zabezpieczenia indywidualnego - powiedział także prezes.

KGHM Polska Miedź to jeden z największych producentów miedzi i srebra na świecie. Swoją działalność prowadzi w Polsce, ale również w Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Jest notowana na GPW od 1997 r.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-03-2020

DobrýPlyn dezynfekcyjny z kopalni miedzi?

24-03-2020

MOHERTVPIS OPOWIADA BAJKĘ RZĄDU O JETI;KAŻDY O NIM SŁYSZAŁ A NIKT NIE WIDZAIAŁ.

23-03-2020

AlaWreszcie dobra wiadomość ale czy tak będzie rzeczywiście ?

Rozwiń komentarze (15)