Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

Kidawa-Błońska przedstawiła program KO. Zapowiada zmiany w PIT i CIT

153
Podziel się:

Zmiany w CIT, likwidacja abonamentu, dodatki dla seniorów czy zwolnienie emerytur z PIT. To najważniejsze pomysły gospodarcze, które znalazły się w programie KO.

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska jest kandydatką KO na premiera.
Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska jest kandydatką KO na premiera. (East News, Andrzej Iwanczuk/REPORTER/East News)

- Te zwykłe ludzkie sprawy zawarliśmy w naszym programie "Twoja Polska". To jest mój i wasz program - zapowiedziała Małgorzata Kidawa Błońska, która w piątek przedstawiła program wyborczy KO pod hasłem: "Jutro może być lepsze".

Zwróciła się również do konkretów politycznych. - Panie premierze, panie prezesie. Nie jest wcale tak różowo jak w waszych spotach. nie wystarczy w programach TV pokazywać że wszystko wygląda wspaniale. Polski nie naprawia się w telewizji. Wyjdźcie z limuzyn, wyjdźcie zza ochroniarzy i posłuchajcie, co mówią ludzie - wmówiła.

Jak zaznaczyła podczas przemówienia, program musi być żywy i dlatego jej ugrupowanie zamierza rozmawiać z ludźmi i odpowiadać na potrzeby społeczne.

- W tym programie nie chodzi o nasze ambicje - mówiła Kidawa Błońska. - To co zostało ludziom dane nie zostanie im zabrane - podkreśliła.

Emerytura bez PIT dla pracujących i dodatki dla seniora

- Myślimy mocno o seniorach. Również tych mniej sprawnych - podkreślała Kidawa-Błońska.

13 emerytura zagwarantowana ustawowo co roku. Comiesięczne czeki senioralne do 1000 zł i zwolnienie pracujących seniorów z PIT - to propozycje od KO dla emerytów.

Dodatkowo każdy, kto przepracuje 40 lat, ma otrzymać od państwa pakiet akcji spółek państwowych o wartości 10 tys. zł. Jeśli natomiast przepracowałby 50 lat, pakiet ten zawarłby akcje o wartości 20 tys. zł.

KO obiecuje również bezpłatne leki i lepszy dostęp do lekarzy. Chce walczyć z kolejkami do specjalistów i trudną sytuacją na SOR-ach.

- Potrzebne są większe pieniądze, aby zatrzymać lekarzy w kraju - stwierdziła prof. Alicja Chybicka.

Zmiany w podatkach

Zwolnienie pracujących emerytów z PIT to jednak nie jedyne zmiany w podatkach zapowiadanych przez KO.

- Przedsiębiorcy są gnębieni. Stworzymy i przejrzyste prawo podatkowe. Firmy nie będą opodatkowane podatkiem CIT, podatkiem od zysku firm, o ile pieniądze zostaną w tych firmach i będą służyć rozwojowi - stwierdza Kidawa-Błońska.

Wątek ten uzupełniła później Izabela Leszczyna. - Praca musi się opłacać - zapowiedziała. KO obiecuje 614 zł miesięcznie - to bonus aktywizujący dla najmniej zarabiający. Nie ma być to koszt pracodawcy.

- Zyskają wszyscy pracujący, bo płaca musi się opłacać. Obciążymy daniny publiczne pracy z 50 do 35 proc. - deklarował Leszczyna.

KO obiecuje również zrównać płace kobiet i mężczyzn na tych samych stanowiskach. - Alimenty będą regularnie ściągane. Wprowadzimy dwumiesięczny, płatny urlop tacierzyński - wymieniała Kidawa-Błońska.

Skąd KO pieniądze? Dywidendy z zysków spółek ze Skarbu Państwa mają być wyższe, a ograniczenie wydatków Kancelarii Premiera znacznie większe, to właśnie stąd ma pochodzić część środków.

Darmowy internet i koniec abonamentu

Propozycją dla młodych jest darmowy internet dla młodzieży do 24 roku życia.

Zobacz także: Zobacz także: Jarosław Gowin o Kidawie-Błońskiej. "Sympatyczna, kulturalna i wykształcona. Zręczny ruch Schetyny"

KO zapowiada również naprawę mediów publicznych i likwidację abonamentu.

Katarzyna Lubnauer zapowiedziała również podwyżki dla nauczycieli i zmiany w szkołach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(153)
Mis
5 lata temu
AKURAT PRZEDSIĘBIORCY TEŻ BĘDĄ DOJENI JAK ZAWSZE.
nik
5 lata temu
Ta pani nadaje się do kabaretu a nie na premiera.Ponadto co moze reprezentować ta osoba jak trzyma z szhetyną
Adaś
5 lata temu
Hmmm przez 8lat się nie dało, a teraz nagle się da??
555
5 lata temu
500 plus dadzą w bonach
455
5 lata temu
Darmowy Internet a co ze sprzętem do niego
...
Następna strona