Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
12.06.2019 14:31

Klimatyzacja na pełnych obrotach. Padł rekord zapotrzebowania na moc

We wtorek 11 czerwca o 13:30 wystąpiło rekordowe zapotrzebowanie na moc elektryczną - poinformowały Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Wyniosło ono 23 718 MW, czyli o 38 megawatów więcej niż 2 sierpnia ubiegłego roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Klimatyzacja w ostatnich dniach to dla wielu Polaków ostatnia deska ratunku (Fot: BARTOSZ KRUPA)

"11 czerwca 2019 r. o godz. 13:30 wystąpiło rekordowe zapotrzebowanie na moc elektryczną w szczycie rannym okresu letniego - 23 718 MW - o 38 MW więcej niż poprzedni rekord z 2.08.2018 r." - napisały PSE na Twitterze.

Jednocześnie nie należy się obawiać, by w najbliższym czasie groził nam blackout. "Rezerwy są wystarczające" - uspokajają w kolejnym tweecie Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

Obejrzyj: Dramatyczna sytuacja w mieście. Przez upały zabrakło wody

Jak wynikało z danych na bieżąco aktualizowanych przez PSE, przez ostatnie dni niemiecki prąd płynął do Polski znacznie przewyższając planowy import.

PSE przekonuje jednak, że sytuacja jest w normie, a wielkość wymiany międzynarodowej w ostatnich dniach nie była wyższa niż zwykle.

Upały powodują zwiększenie zapotrzebowania na moc w systemie energetycznym.
Upały w Polsce. Niemcy i Szwedzi ratują nas swoim prądem

- Połączania transgraniczne są zabezpieczaniem dla naszego sytemu. To normalny element współpracy w ramach Unii. W razie konieczności możemy się posiłkować energią innych państw i funkcjonujących jak system naczyń połączonych – wyjaśniał w rozmowie z money.pl dr Robert Zajdler, ekspert energetyczny, adiunkt Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej.

To właśnie ta współpraca, jego zdaniem, w szczególności poprawiła bezpieczeństwo energetyczne Polski.

Sytuacja z 2015 roku, gdy w Polsce mieliśmy do czynienia z blackoutem, tym razem nam nie grozi.

Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE) są operatorem elektroenergetycznego systemu przesyłowego w Polsce. Są właścicielem ponad 14 000 km linii oraz ponad 100 stacji elektroenergetycznych najwyższych napięć.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wiadomości, gospodarka, energetyka, upały w polsce
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-06-2019

Drogi prądJesteśmy nędzarzami. Nie stać nas na klimatyzację, a nawet w amerykańskich slamsach ją mają. A u nas budują "luksusowe apartamentowce" bez … Czytaj całość

12-06-2019

kkkdo PIS-owców plujcie dalej na Niemcy i zakupcie dużo świeczek póki jeszcze są.. Polska w ruinie ...pozdro

12-06-2019

zenJak długo będziemy się jeszcze zastanawiac nad budową elektrowni atomowej? Argumenty przeciwników, że powtórzy się Czarnobyl lub tsunami są śmieszne. … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (8)