Notowania

KNF ostrzega przed bitcoinową giełdą. Nowy podmiot na liście ostrzeżeń

Firma Coinroom sp. z o. o. została wpisana na listę ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego. To działająca od kilku lat "giełda i kantor bitcoinów". Urząd już poinformował w tej sprawie warszawską prokuraturę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons CC BY)
Komisja Nadzoru Finansowego ostrzega przed bitcoinową giełdą

Zdaniem KNF, mogło dość do "nieuprawnionej działalności w zakresie świadczenia usług płatniczych lub w zakresie wydawania pieniądza elektronicznego". Jednocześnie KNF poinformował, że o sprawie Coinroom sp. z o. o. została już zawiadomiona Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

"Afera KNF nie buduje dobrego wizerunku Polski za granicą". Steinhoff zaniepokojony. Zobacz wideo:

Firma Coinroom sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie powstała w połowie 2016 roku. Na początku 2017 r. ruszyła platforma dla klientów, która umożliwiła handel wirtualną walutą.

Lista ostrzeżeń KNF jest zbiorem podmiotów, w stosunku do których Komisja zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Według KNF, zadaniem listy jest "alarmowanie społeczeństwa oraz firm o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z takimi podmiotami".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-01-2019

jakotakimiszczPolskie wsparcie nowych technologii... :-). Kolejna firma przeniesie się na Cypr. Pozostaniemy "miszczami" óprawy burakuf"

27-01-2019

adajozSam jest jesteś burakiem, mistrzu. Takie giełdy polują na buraków. KNF dobrze robi, zapytaj poszkodowanych przez Bitcurex.

28-01-2019

Rybkaa Ja was ostrzegam przed PPK

Rozwiń komentarze (4)