Notowania

Ostrzeżenie KNF i zawiadomienie prokuratury. Dwa podmioty na liście

Dwie kolejne spółki trafiły na listę ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego. Prokuratury otrzymała już zawiadomienia w tej sprawie. Chodzi o "nieuprawnioną działalność w zakresie wydawania pieniądza elektronicznego".

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Dwa nowe podmioty na liście ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego

W poniedziałek, 21 stycznia na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) wpisane zostały dwa nowe podmioty - informuje KNF. Chodzi o BitMarket24 sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie oraz BM24 LTD z siedzibą w Londynie.

Obie spółki prowadzą działalność za pośrednictwem serwisu internetowego BitMarket24. "Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa określonego w art. 150 ust. 1 ustawy o usługach płatniczych (nieuprawniona działalność w zakresie świadczenia usług płatniczych lub w zakresie wydawania pieniądza elektronicznego) zostało skierowane przez UKNF do Prokuratury Okręgowej w Krakowie" - czytamy w oświadczeniu Komisji.

Zobacz też: "Zawsze jest ryzyko, że ludzie skuszą się na to, co oferują oszuści"

Ponadto Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) przypomina, że 6 czerwca 2018 r. wydany został komunikat, w którym UKNF informuje, że "prowadzenie giełdy kryptowalut może wiązać się z wykonywaniem czynności objętych właściwymi przepisami regulującymi działalność podmiotów na rynku finansowym".

Idzie za tym obowiązek uzyskania stosownych zezwoleń KNF, np. zezwolenia na wykonywanie usług płatniczych w zakresie prowadzenia rachunków płatniczych (tzw. wirtualne portmonetki) i wykonywania transakcji płatniczych określonych w ustawie z dnia 19 sierpnia 2011 r. o usługach płatniczych.

"W konsekwencji działalność ta, tak samo jak każdy inny przejaw działalności gospodarczej, musi się odbywać w pełnej zgodności z obowiązującymi przepisami prawa, a podejrzenie braku dostosowania działalności do obowiązujących przepisów prawa obliguje UKNF do złożenia zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa" - tłumaczy KNF.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: knf, ostrzeżenie knf, lista ostrzeżeń knf, wiadomości, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-01-2019

ladyTen KNF to fikcja w tamtym roku pomimo pism wysyłanych do KNF firmie homepay udało się oszukać ludzi na kilkanaście milionów i nikt za to nie poniósł … Czytaj całość

21-01-2019

Alankiedy ostrzeżenie przed planem Zdzicha????

21-01-2019

wirtualnie zdziwionyPrzecież " pieniądz wirtyualny " to nie pieniądz bity w polskiej mennicy państwowej , ani NBP ze swoimi dyrektorkami , nie ustala kusów tego pieniądza … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (69)