Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

KNF ostrzega przed kolejną firmą. Jest też zgłoszenie do prokuratury

10
Podziel się:

Komisja Nadzoru Finansowego wpisała na listę ostrzeżeń publicznych Allianz Market, podmiot, który prowadzi działalność z wykorzystaniem strony internetowej allianzmarket.com. KNF złożyła w jej sprawie zawiadomienie do prokuratury.

KNF ostrzega przed kolejną firmą. Jest też zgłoszenie do prokuratury
Nowy podmiot na liście KNF (Wikimedia Commons, Btnmdt)

Allianz Market znalazł się na liście ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego. Firma prowadzi działalność korzystając ze strony internetowej allianzmarket.com.


Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 w zw. z art. 69 ust. 2 pkt 2 i 3 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia) zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

-Komisja NAzdoru Finswoego - Komunikat dotyczący firmy Allianz Market

KNF złożyła zawiadomienie do prokuratury w związku z podejrzeniem przestępstwa w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia. Komisja złożyła zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Warszawie

Na liście ostrzeżeń znajdują się podmioty, wobec których KNF ma zastrzeżenia skutkujące zgłoszeniem zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Zobacz także: Likwidacja OFE odroczona. Sobolewski: To był zły i szkodliwy pomysł. Podatek Morawieckiego nie miał uzasadnienia
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(10)
onnnn
2 lata temu
dlaczego nie ma ogolnopolskiego rejestru gdzie mozna zablokowac mozliwosc wyludzenia brania kredytu na nie swoje dane np. w przypadku kradzieszy dowodu lub danych osobowych. Pozyczke na nie swoje dane mozna wziac nawet przez internet.
PMD
2 lata temu
Dlaczego KNF ostrzega, a nie zajmuje się tym prokuratura?
Nie polecam
2 lata temu
KNF to nieudacznicy. Odpowiedzą po 18 miesiącach od zgłoszenia problemu. Zgłosiłem problem - przelewy 24. Minęły 2 miesiące i nic. Nie polecam korzystać z tego. Nie ma żadnej instrukcji jak z tego korzystać. Żadnej informacji z przelewy 24 nie uzyskacie. Będą mówili cały czas, że jest wszystko w porządku.Potwierdzenie za pobrane pieniądze z iPKO przeleli na nieznane mi konto, które dane pobierają z Googla a nie ze żródła czyli iPKO. Każde konto w Google jest przez instytucje inwigilowane i kontrolowane. Jak widać sprawdziłem.
ml123
2 lata temu
To są jakieś jaja. W każdym akapicie te same informacje w kółko. Oczy szczypia.
Kto kogo okra...
2 lata temu
Co tam Allianz, to amatorzy przy Kasach SKOK Stefczyka, którymi zarządzali ludzie PIS. Najpierw czesc pieniedzy bankowych zasilala fundację pisowcow, potem zniknęły z oddziałów gigantyczne kwoty i te oddziały upadły. A wtedy KNF po cichu zdecydował że miliardowe długi SKOK-u pokryje się z Bankowy Fundusz Gwarancyjny. I SKOK działa dalej. A Morawiecki zrobil nagonkę na bank Czarneckiego, za ryzyko upadłości.