Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MLG
|
aktualizacja

Umowa koalicyjna podpisana. "Idzie bezpieczna zmiana"

Podziel się:

O godzinie 12 w budynku Sejmu została podpisana przez liderów Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi i Lewicy umowa koalicyjna. To właśnie te ugrupowania mają większość w Sejmie i wszystko wskazuje na to, że stworzą nowy rząd.

Umowa koalicyjna podpisana. "Idzie bezpieczna zmiana"
Umowa koalicyjna została podpisana przez partyjnych liderów (PAP, Marcin Obara)

W wyborach do Sejmu, które odbyły się 15 października, KO zdobyła 157 mandatów, Trzecia Droga - 65, a Nowa Lewica - 26, co daje im większość 248 posłów. Liderzy tworzących te komitety wyborcze ugrupowań podpisali w piątek umowę koalicyjną w celu stworzenia rządu, na którego czele ma stanąć szef PO Donald Tusk.

Umowa koalicyjna podpisana

- To wielka satysfakcja, że w przeddzień Dnia Niepodległości możemy przekazać dobrą nowinę. Tekst umowy koalicyjnej będzie zbiorem drogowskazów i rekomendacji dla naszej pracy - powiedział Donald Tusk, przewodniczący PO.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tusk dostał z NBP jasny sygnał. "Glapiński ma w rękawie kolejne asy"

- To umowa, w której nikt z nas nie rezygnuje ze swojej tożsamości. To tekst, który daje nadzieje - stwierdził Szymon Hołownia, lider Polski 2050. - Dzisiaj wytyczamy kierunek. Chcemy pokazać, że idzie bezpieczna zmiana - dodał polityk.

- To pierwszy krok, ale bez tego porozumienia nie będzie kolejnych etapów - dodał Władysław Kosiniak-Kamysz, lider PSL.

- Ta umowa to jest umowa bardzo szerokiego kompromisu. W kompromisie zwykle to jest tak, że nikt nie jest do końca zadowolony i nikt nie jest do końca niezadowolony. Uznajemy ten kompromis. Wygraliśmy to wspólnie, łączymy siły po to, żeby odmienić i sposób myślenia o Polsce i sposób myślenia w Polsce - powiedział Włodzimierz Czarzasty, współprzewodniczący Nowej Lewicy.

Donald Tusk zapowiedział, że skład nowego rządu jest praktycznie gotowy, ale zostanie zaprezentowany w Sejmie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl